999 rezultate për

burg

Atje ku nuk iu ka shkuar mendja, ku i fshehin të burgosurit telefonat (FOTO LAJM) Telefon i fshehur në fundin e dyfishtë të një tenxhereje që është përshtatur për të mos rënë në sy nga kontrollori i bur
Augsburg shënon në minutat e fundit duke marrë një pikë ndaj Bayern Munchen (VIDEO) Bayern Munichu i humbi dy pikë nga ndeshja kundër Augburgut në momentet e fundit të ndeshjes, përkundër dominimit të plo
Nipat akuzohen për vrasje, gjykata lë në burg xhaxhain e vëllezërve Kusi Akoma nuk është harruar ngjarja e rëndë në Tiranë, ku Indrit Celaj u vra për montimin e një kondicioneri nga Griseldo dh
I dështoi arratisja, Toma sfidon policët: Unë do dal nga këtu! Ka dështuar një tentativë e Gëzim Tomës për tu arratisur nga burgu i sigurisë së lartë në Peqin. I ndëshkuar në qelin
Arratisja që alarmoi Shqipërinë, si "thyen" burgun Gëzim Toma dhe grupi i Admir Tafilit Gëzim Toma ka tentuar sërish që të fitojë lirinë, ndërkohë që e kishte gëzuar atë disa kohë kur doli me gjashtë të tjerë
I dënuar me 20 vite: Kush është Gëzim Toma që tentoi të arratisej nga "Alcatraz-I" shqiptar Një i dënuar për vrasje ka tentuar të arratiset nga burgu i Peqinit. Ai ka prerë hekurat e dritares së qelisë por nuk
I dënuar për eliminim, i burgosuri në Peqin tenton arratisjen Një i dënuar për vrasje ka tentuar të arratiset nga burgu i Peqinit. Ai ka prerë hekurat e dritares së qelisë por nuk
U dënua me 4 vite burg, lirohet vëllai i Alketa Vejsiut Endrit Vejsiu, vëllai i prezantueses së njohur, Alketa Vejsiu, ka arritur të marrë lirinë një vit pas arrestimit në Lezh
"Shkunden" burgjet, ndryshohen 13 drejtorë Kanë ndryshuar sot thuajse të gjithë drejtorët e burgjeve, në mbarë vendin. Ministria e Drejtësisë bën me dije se ja
Apeli i Krimeve të Rënda jep vendimin, sa vite burg do të bëjë Klemend Balili Gjykata e Apelit ka dhënë sëfundmi vendimin për Klement Balilin. Pak minuta më parë trupa gjykuese e Gjykatës së Apelit
Tentoi të vetëvritej, ndërron jetë kosovare në burgun e Lozanës Një shtetas i Kosovës ka vdekur në Spitalin Universitar të Lozanës (CHUV). Vdekja ka ndodhur pas një përpjekjeje për vet
4.5 vite burg për gjyqtarin, videoja që e "mori më qafë" Gjykata ka dënuar me katër vite e gjashtë muaj burg gjyqtarin nga Fieri, Roland Hysi pasi i filmua duke kërkuar favore s
Marsida Qatja rrezikon 5 vite burg Burime nga prokuroria bëjnë me dije se Marsida Qatja është marrë zyrtarisht nën hetim Prokuroria e Durrësit. Qatja po
Klevis Balliu nuk heq dorë, sa del nga burgu shkon sërish në protestë U lirua pak orë më parë, ish-deputeti Klevis Balliu i është ribashkuar protestës së banorëve te “Unaza e Re” këtë mbrëmj
Po të ishte në burg do të ishte gjallë, pse ishte jashtë qelie natën e tragjedisë Dritan Haxholli (VIDEO) Gjykata e Kavajës e kishte vendosur në masë sigurie arrest me burg Dritan Haxhollin i cili u vra disa ditë më parë pas n
Ekzekutoi 2 gra dhe u arratis nga burgu në Itali, si u kap "i forti" i Vlorës bashkë me të vëllain Policia e Shtetit ka dhënë ditën e sotme një deklaratë për shtyp për ndalimin e Tesiljano ose Tesi Bashos. Përvecc ka
I dënuar më burgim të përjetshëm, arrestohet një person Policia e Vlorës ka arrestuar sot një perosn i dënuar me burgim të përjetshëm. Shtetasi i cili është ndaluar në Sele
Sherri në burgun e Rrogozhinës, ky është agresori Një sherr ka ndodhur në palestrën e burgun të Rrogozhinës mes gjashtë të burgosurve ku një prej tyre ka mbetur i plagosu
Përleshje në burgun e Rrogozhinës, një i plagosur rëndë Një sherr masiv ka ndodhur mes 6 të dënuarve në burgun e Rrogozhinës ku për pasojë ka mbetur i plagosur një person i cil
Ish- i burgosuri shqiptar vishet si polic dhe mësyn bankat me gardianin grek Një shoqërues burgu 49-vjeçar grek dhe një ish-i burgosur shqiptar 49-vjeçar, u arrestuan në Haidari pas disa muajsh het