999 rezultate për

bujupi

The opposition MP's to remain under house arrest The court have ruled to keep in prison the opposition MP's Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Faton Topalli and Donika Kadaj
Kurti, Bujupi dhe Haxhiu paraqiten sot në Gjykatë Në Gjykatën për Krime të Rënda në Pallatin e Drejtësisë po pritet të nis seanca gjyqësore ndaj tre deputetëve Albin Kurt
Ju prezantojmë bashkëshortin e Donika Kadaj Bujupit (FOTO LAJM) Jemi mësuar zakonisht të flasim për gratë e politikanëve, por kësaj herë do ta prezantojmë bashkëshortin e një politikan
Donika i kthehet lirisë, ja si pritet në punë (FOTO LAJM) Deputetja Donika Kadaj-Bujupi, ka pwrfunduar sot paraburgimin. Pas qwndrimit disa ditor nw qwndrwn e paraburgimit në Lip
Kadaj-Bujupi kërkon lirimin e Kurtit e Haxhiut: "Zajednica" nuk do kalojë kurrë Kryetarja e Grupit Parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka kërkuar lirimin e dy deputetëve të Vetëvendosjes Albin
Kadaj-Bujupi kthehet në shtëpinë e saj (FOTO LAJM) Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi sot i është zëvendësuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh me arrest shtëpiak.
Gjykata liron Donika Kadaj-Bujupin Kryetarja e Grupit Parlamentar te AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, është liruar nga paraburgimi duke iu caktuar masa e arres
Ushqimi që konsumon Kadaj–Bujupi kontrollohet nga nëna e Glauk Konjufcës Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj–Bujupi, e cila ndodhet në Qendrën Korrektuese në Lipjan nuk është helmuar. Burime të l
Bashkëshorti i Kadaj-Bujupit: Donika është helmuar në burg Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, është helmuar me ushqim në Burgun e Lipjanit, ku është duke i vuajtur ditët e c
Deputetja e PDK-së kërkon lirimin e Kadaj-Bujupit Deputetja nga radhët e PDK-së në Kuvendin e Kosovës njëherit kryetare e Grupit të Grave Deputete, Blerta Deliu, gjatë nj
Gjykata Supreme nuk e pranon ankesën për Donika Kadaj-Bujupin Gjykata Supreme nuk ka pranuar ende kërkesën e avvokatit Arianit Koci për mbrojtjen e ligjshmërisë në rastin e shefes së
Lironi Donikën! Mjaft me burgosjet politike nga Lavdrim Lita - Deputetja e parlamentit të Kosovës, znj. Donika Kadaj-Bujupi gjendet prej 16 ditësh në burgun e Lipja
Apeli le në paraburgim Donika Kadaj-Bujupin Kolegji penal, prej tre gjyqtarësh, i Gjykatës së Apelit ka lënë në fuqi masën e paraburgimit prej një muaji, ndaj të pa
Sot merret vendimi për Donika Kadaj-Bujupin Gjykata e Apelit pritet të vendosë sot rreth ankesës së mbrojtjes për deputeten e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Don
A do të lirohet Bujupi këtë javë nga paraburgimi? Avokati i deputetes Donika Kadaj – Bujupi, Arianit Koci, deklaroi se mbrojtja ka ofruar bazë të fortë juridike që Gjykat
Edhe sot do të ketë protestë Edhe sot do të ketë protestë nga ana e partive opozitare. Ata do të kundërshtojnë sërish arrestimin e deputetes Donika K
Ja çfarë thanë vajza dhe bashkëshorti i Donika Kadaj-Bujupit (VIDEO) 30 ditë paraburgim caktoi dje Gjykata Themelore e Prishtinës për deputeten e AAK-së Donika Kadaj-Bujupi. Ajo u arrestua
Reagon avokati: vendimi për Bujupin i padrejtë, do e ankimojmë Pas vendimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës për të mbajtur në paraburgim 30-ditor deputeten Donika Kadaj-Bujupi ka
30 ditë paraburgim për Donika Kadaj-Bujupi Gjykata Themelore ka caktuar masën e sigurisë 30 ditë paraburgim për deputeten e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, e arrestua
Vonohet vendimi për Bujupin, gazetarët nxirren nga Gjykata Gazetarët e interesuar që po presin në Pallatin e Drejtësisë që të bëhet publik vendimi për deputeten Donika Kadaj-Bujup