999 rezultate për

bujupi

Kadaj-Bujupi: Kësaj here rezistenca do jete e pakompromis në Kuvend Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj- Bujupi ka deklaruar se Qeveria e Kosovës po përpiqet ti kontrabandojë n
Donika Kadaj zëvendëson Ilir Dedën Donika Kadaj – Bujupi, pas daljes së deputetit Ilir Deda nga Vetëvendosje ka zëvendësuar pozitat që ai ka mbajtur në kom
AAK: Kalimi i kunatave Bujupi në VV është pazar i pandershëm politik Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Istog ka hedhur doza ironie lidhur me kalimin e kryetares së deritashme të n
Lavdije Bujupi braktis AAK-në për t’iu bashkuar VV-së Lëvizjet nga njëra parti në tjetrën po bëhen gjithnjë e më të shpeshta. Pas Donika Kadaj-Bujupi edhe një dukagjinase ka
Tahiri: Qëndrimi i Donika Bujupit i njëjtë me VV-en Zyrtari për media i Lëvizjes Vetëvendosje, Adonis Tahiri, tha se qëndrimi i VV-së është i qartë sa i përket protestës së
Kadaj-Bujupi: Ndihem mirë në Vetëvendosje Ish-shefja e grupit parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi u largua nga kjo parti për shkak të devijimit të bindjeve
Time Kadrijaj: Bujupi ishte Kalë Troje në AAK Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka reaguar lidhur me deklaratat e fundit të deputetes së re të Vetëvendosjes, Donika K
Kadaj-Bujupi: U largova nga AAK dhe zgjodha drejtësinë Anëtarja më e re e Partisë së Albin Kurtit, Donika Kadaj-Bujupi ka bërë të ditur se i është bashkuar Vetëvendosjes, pasi
Donika Kada-Bujupi i bashkohet VV-së Deputetja që dha dorëheqje nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kada-Bujupi mesa duket edhe zyrtarisht është bas
VV: Vizita e Kadaj-Bujupit s’ka të bëjë me anëtarësimin e saj Deputetja njëkohësisht ish Shefja e Grupit Parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka qëndruar sot në zyret e Lëvizj
Donika Kadaj-Bujupi përgatitet të kalojë te Vetëvendosje? Deputetja Donika Kadaj-Bujupi, po qëndron në këto momente në Grupin Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Burime të
Pse u largua Kadaj-Bujupi nga AAK? Haradinaj: Për besë nuk e di Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, mbrëmë në emisionin “Ekonomia me Erëzën”, ka komentuar edhe largimin nga partia e t
AAK i uron suksese Donikës Në komunikatën e AAK-së për dorëheqjen e Donika Kadaj-Bujupi, dërguar mediave thuhet se vendimi për të dhënë dorëheqjen
Donika Kadaj jep dorëheqje nga AAK-ja Një prej deputeteve më aktive në Kuvend nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj Bujupi ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt polit
Kadaj- Bujupi: Protesta deri në rrëzimin e Qeverisë Deputetja për ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi ka bërë të ditur se pas bojkotimit të Kuvendit opozita do të org
Kadaj-Bujupi para gjykatës: Bëmë detyrën, mbrojtëm Kushtetutën dhe të drejtën Deputetët e Opozitës, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli, janë paraqitur sot në Gjykatë
Kadaj-Bujupi: Bashkë do ia dalim ta largojmë këtë qeveri Shefja e Grupit Parlamentar te AAK-se, Donika Kadaj-Bujupi, në tubimin me qytetarët ka thënë se, opoziten e bashkuar nuk
Ramush Haradinajt i është ofruar posti i zv/kryeministrit (VIDEO) Ramush Haradinjat i është ofruar pozita e zëvendëskryeministrit të Kosovës. Oferta është bërë në mënyrë që vendi ta
Kadaj: Mbledhja e nesërme e Kryesisë së Kuvendit është provokim Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se ditën e premte (nesër) do të zhvillojë një mbledhje, për të caktuar rendin
Qosja e vlerëson lartë pjekurinë politike të Donika Bujupit! Akademiku Rexhep Qosja ka bërë të qartë qëndrimin e tij sa i përket koalicionit qeverisës PDK-LDK, duke u rreshtuar përk