999 rezultate për

buffon

5 pritjet më të mira të javës së 24-të në Seria A, Strakosha dhe Berisha rivalizojnë Buffonin (VIDEO) Seria A ka vlerësuar 5 pritjet më të spikatura të javës së 24-t ku bie në sy prezenca e 2 portierëve të Kombëtares shqip
Buffoni i ofrohet vend pune në FIFA nëse pensionohet këtë sezon Kuptimin e shprehjes “gjaku nuk bëhet ujë” e gjen tek intervista e presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino, që e shfaq h
"Juventus nuk e fiton kurrë Championsin, sa të ketë në portë Buffonin" Ish-futbollisti gjerman, Mario Basler, ka kritikuar Gianluigi Buffonin pasi ai dështoi ta ndalte një gjuajtje të lirë ng
Legjenda gjermane: Buffonit i ka ikur koha, duhet të pensionohet Ish-ylli i Gjermanisë, Mario Basler e ka kritikuar Gianluigi Buffonin duke thënë se portieri veteran duhet të pensionohe
Buffon nuk është i divorcuar me Kombëtaren, ja kur do ta veshë sërish fanellën Më 23 mars në Manchester, në miqësoren mes Italisë dhe Argjentinës, në portën e të kaltërve do të jetë sërish Gigi Buffo
"Buffoni s'ka për ta thyer kurrë rekordin tim" Ish-portieri legjendar i Lazio-s, Marco Ballotta, i cili pati një karrierë 25-vjeçare në një intervistë për “Tuttomercat
Cassano motivon Buffon mos pensionohet: Mund të luash deri 45 vjeç Cassano beson se do të ishte një humbje e madhe nëse Buffon do t’i varte dorezat e tij në qershor. Sulmuesi italian ka t
Buffon tregon pozicionin e tij të parë në fushë: Dashuri me shikim të parë E nisi karrierën si mesfushor, madje luajti edhe për katër – pesë vite si fëmijë, por u dashurua me portën dhe vendosi q
Gattuso i ofron puthje live Buffonit (VIDEO) Gennaro Gattuso ka qenë në formë pas ndeshjes Milan-Lazio të fitura 2-1 nga kuqezinjtë dhe këtë e ka treguar edhe gjatë
Buffon e ka me dy mendje Buffon është një ndër futbollistët me karrierën më jetëgjatë, megjithatë ai nuk ka vendosur ende nëse do të pranojë të d
Buffon: Juves i kam kërkuar edhe një vit tjerër Gjithmonë jam kon sideruar një pikë kyçe, një referim për skuadrën time. Deri kur të vazhdojë të jetë kështu, deri kur t
Toti e thotë hapur: Buffoni dhe Cannavaro donin të vinin te Roma Totti ka zbuluar se si shumë vite më parë Roma ka mund t’i transferojë dy ikonat e Italisë, Buffonin dhe Cannavaron. Fr
Buffon i pangopur, kërkon dhe një vit dhe më pas Kombëtaren Të dielën, portieri legjendar i Juventusit, Gigi Buffon, do të festojë 40-vjetorin e lindjes, por edhe pse vitet peshojn
Buffon pushime luksoze me gruan në Afrikë (FOTO LAJM) Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka vizituar shtetin e Afrikës Lindore, Mauritius, bashkë me të fejuarën e tij,
Buqëqesh Juventus, Buffon i gatshëm për t'u përdorur (VIDEO) Gianluigi Buffon është kthyer në stërvitje me Juventusin, ku ka stërvitur së bashku me shokët e skuadrës. Buffon mund të
Lichtsteiner flet për të ardhmen, vlerëson dhe Buffonin si më të mirin në histori Stephan Lichtsteiner ka akoma dëshira për aventurën bardhezi. Lichtsteiner shpreson që kapiteni i Juventusit, Gianluigi
Juventus i bindur me Szczesnyn, portieri i ri do jetë zëvendësuesi i tij Që prej 1 dhjetorit të 2017-ës, Gigi Buffon nuk zbret më në fushë për shkak të një dëmtimi, por paraqitjet e shkëlqyera
Buffon fton publikisht Donnarumman që ti bashkohet Juventusit Në një intervistë për “Gazzeta dello Sport”, Bufon i bën thirrje Donnarummas që t’i bashkohet Juves, pasi nuk do të pend
Buffon zgjedh 5 sulmuesit më të frikshëm që ka luajtur ndonjëherë, Messi nuk llogaritet Portjeri legjendar Italian, Gianluigi Buffon ka përfshirë dy lojtarë Madrilen në zgjedhjen e 5 sulmuesve më ‘vrasës’ par
Buffon trondit Torinon: Nuk dua të bëhem pengesë, do tërhiqem Gianluiggi Buffon për revistën gjermane “Der Spiegel” ka folur rreth të ardhmes në karrierën futbollistike. “Kam shum