999 rezultate për

buffon

Vazquez: Buffon është i vjetër se çfarë ka për të thënë Futbollisti i Real Madridit, Lucas Vazquez thotë se është i qetë për atë se çfarë ndodhi kundër Juventusit: "Unë jam shu
Shefi i arbitrimit italian: Do ta mbroja Michael Oliver kundër Buffonit Kryetari i Shoqatës së Gjyqtarëve të Futbollit Italian, Marcello Nicchi, ka thënë se do të mbështeste Michael Oliver nës
Nuk pritej, Buffon largohet nga Juventusi dhe shkon shumë larg Gianluigi Buffon pritet të largohet nga Juventusi për t'a vijuar karrierën në një kontinent tjetër. Boca Juniors ka v
Buffon nuk pendohet për komentet drejtuar arbitrit Michale Oliver Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka mbrojtur komentet që bëri në mesjavë në drejtim të arbitrit Michale Oliver,
Donnarumma nesër bën historinë, Buffoni as që iu afrua këtij rekordi Gigio Donnarumma do të futet në histori ndeshja e nesërme, kundër Napolit. 19-vjeçar e 1 muaj e 20 ditë, gardiani do
Zambrota mbron Buffonin, por i jep të drejtë arbitrit: Sigurisht që ishte penallti Një nga heronjtë e Berlinit, kampio ni i botës me Italinë në Botërorin 2006, zbarkon në Shqipëri. Xhanluka Zambrota ka f
Kahn kritikon Buffonin: Mos u qaj për Realin por ndale këtu karrierën 11-metërshi i akorduar në sekondat e fundit të ndeshjes Real Madrid-Juventus, ka ndezur një debat të madhnë të gjithë bo
"Buffon e meritoi kartonin e kuq" Gianluigi Buffon u përjashtua pasi protestoi në mënyrë shumë të keqe në drejtim të arbitrit Michael Oliver gjatë ndeshje
Tacconi: Të isha në vendin e Buffonit do ta godisja në fytyrë arbitrin Ish portieri i Juventusit, Stefano Tacconi, ka sulmuar gjyqtarin Michael Oliver - ‘nëse do të isha Gigi Buffon, do ta ki
"Po të isha në vend të Buffonit, do ta kisha goditur gjyqtarin" Buffon u dërgua jashtë me kartonë të kuq në momentin e dhënies së penalltisë së mbrëmshme për Real Madridit, pasi protes
Buffon e pranon: Karriera ime mbyllet këtu! Kapiteni i Juventusit, Buffon ka vendosur ti thotë mjaft karrirës së tij si gutbollist. Ai ka shprehur keqardhje që
Del Piero kritikon ashpër Buffonin: Kërko falje për ato që the Pas ndeshjes Buffon përdori fjalë që nuk janë dëgjuar më parë nga ai, shkaku i nervozizmit, duke e quajtur Oliverin kafs
Del Piero del hapur: Ishte penallti, por nuk duhej karton i kuq për Buffonin Alessandro Del Pieron ndihet i zhgënjyer për ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Kampionëve mes Real Madridit d
Pamje që po bën xhiron e botës, Ronaldo ndalon Buffonit dhe e përqafon (VIDEO) Një incident nuk mund të shkatërrojë dy njerëz profesionistë. Buffon doli me të kuq në ndeshjen kundër Realit dhe Ro
Gianluigi Buffon mund të luante për Barcelonën Gianluigi Buffon ishte i vendosur të bashkohej me Barcelonën nga Parma në VITIN 2001, përpara se Juventusi të futej në g
Buffon: Kur Ronaldo është në formë, mund të bëj gjithçka Kapiteni i Juventusit ka mbetur pa fjalë pas humbjes 0-3 në shtëpi nga Real Madrid Gianluigi Buffon, ka thënë mënjehe
Legjenda e Juventusit uron Casillasin për rekordin që arriti mbrëmë Kapiteni i Juventusit dhe i Italisë, Gianluigi Buffon përgëzon Iker Casillasin, pasi portieri i Portos bëri 1000 paraqit
Dilema e madhe Buffonit! Pas disa javësh mësohet e ardhmja Rinovon me Juventusit apo jo? Do të tërhiqet nga futbolli apo do të vijojë edhe sezonin e ardhshëm. E ardhmja e Gianluig
Nuk pritej, Buffon zhgënjen tifozët e Juventusit 300 ditë pas finales së Cardiffit, Buffon e ka të qartë se Real Madrid është mi i mirë se juventusi. “E di, e di, e d
Buffon e pranon: Ronaldo më le për net të tëra pa gjumë Gianluigi Buffon vazhdimisht e pranon se i trembet Cristiano Ronaldon dhe Real Madridin. Pas triumfit të Real Madridi