999 rezultate për

buffon

Buffon nuk del në pension, mund të transferohet tek Liverpool Sipas kanalit sportiv italian Premium-Sport, Buffon mund të mos pensionohet edhe për një sezon. Ka gjasa që Buffon të
Buffon ikën nga Juventus, por atë e kërkon një gjigant europian Ndërsa Juve ka arritur marrëveshjen me një tjetër portier, Gigi Buffon të enjten pritet të deklarojë lamtumirën, por me
Juventus gjen zëvendësuesin e Buffonit Karrierës së Gianluigi Buffon te Juventusi po i afron fundi dhe tashmë bardhezinjtë duhet të gjejnë urgjentisht një port
Buffon ditën e enjte do të tregoj të ardhmen e tij Gianluigi Buffon ditën e enjte do të mbaj një konferencë për shtyp që pritet të tregojë të ardhmen e tij. 40-vjeçari
Buffon zbulon emrat e tre lojtarëve më të mirë me të cilët është përballur Gianluigi Buffon tregon 3 lojtarët më të mirë me të cilët është përballur ndonjëherë në karrierën e tij. 40-vjeçari k
Këto ishin fjalët motivuese që Buffon i tha Donnarummas pas ndeshje Buffon tregoi dhe një herë mbrëmë se është një kapiten dhe një njëri i madh. Juventusi i tij mposhti mbrëmë Milanin e Do
Juventinët të trishtuar për Buffonin, motivohen të fitojnë vetëm për të “Ne jemi të qartë, flasim për Gigi Buffon, i cili pas humbjes kundër Napolit na ka karikuar të gjithëve, duke na kërkuar
Oliver tregon se sa shumë e përjetoi sherrin me Buffonin dhe lojtarët e tjerë të Juventusit Michael Oliver thotë se pas ndeshjes Real - Juventus kishte disa ditë të çuditshme pas presionit që lojtarët bardhezi i
Buffon flet për sherrin me Benatian: Ja si është e vërteta Mediat italiane pashumbjes me Napolin kanë raportuar se Buffon nuk i ka kursyer fjalët ndaj bashkëlojtarëve të tij, mirë
Buffon i acaruar me ekipin, në fund të karrierës po i dorëzon trofet një e nga një Pas humbjes me Napolin në Torino tek juventus nuk ka më qetësi. Portieri dhe kapiteni i skuadrës, Gigi Buffon, pas humb
Trajneri i Boca Juniors: I kemi kontaktuar Buffonit Trajneri i Boca Juniors, Guillermo Barros Schelotto, ka konfirmuar se ata kanë pasur kontakte me Gialuigi Buffon për një
Ekipi i madh argjentinas konfirmon negociatat me Buffonin Trajneri i Boca Juniors, Guillermo Barros Schelotto, pranon se ka negociuar me Gigi Buffon për një transferim të mundshë
Gianluigi Buffon gjendet pranë një autostrade Një tjetër këlysh ariu, jetim, që u gjet duke u endur i vetëm pa nënën e tij, u mor në mbrojtje nga organizata për ruajt
Ceferin mbështet Collinan: Championsit do t'i bashkohet VAR-i Atë që pak javë më parë e konfirmoi Collina, sot e konfirmon edhe Ceferin. VAR së shpejti do të jetë pjesë e UEFA Champi
Lippi:Asgjë nuk mund ta njollosë karrierën e Buffonit Ish-trajneri i Juventusit dhe Italisë, Marcello Lippi, beson se asgjë nuk mund ta njollosë karrierën e Gianluigi Buffoni
Ish-arbitri i njohur i del kundër Buffonit: Jemi njësoj si portierët Çështja e penalltisë në ndeshjen Real Madrid - Juventus duket se nuk ka ndërmend që të shuhet dhe këtë herë ka ndërhyrë
Tifozët e Fiorentinës tallen me Buffonin teksa u akordohet penallti (VIDEO) Deklaratat e Gigi Buffonit, pas mbrëmjes së ‘zezë’ të Madridit, duket se kanë bërë xhiron e botës, teks nuk janë kursyer
Buffon e pranon: Ndonjëherë ju gaboni Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon pranon se "ndonjëherë ju gaboni", por thotë se në ato momente ishte një adrenali
Vazquez: Buffon është i vjetër se çfarë ka për të thënë Futbollisti i Real Madridit, Lucas Vazquez thotë se është i qetë për atë se çfarë ndodhi kundër Juventusit: "Unë jam shu
Shefi i arbitrimit italian: Do ta mbroja Michael Oliver kundër Buffonit Kryetari i Shoqatës së Gjyqtarëve të Futbollit Italian, Marcello Nicchi, ka thënë se do të mbështeste Michael Oliver nës