999 rezultate për

britanise

SKANDAL / Mafia ruse pastron miliarda dollarë në bankat e Britanisë Janë rreth 740 milionë dollarë që kanë qarkulluar nga një operacion i gjerë i pastrimit të parave të kriminelëve rusë, m
Zbulohet kodi që lajmëron vdekjen e mbretëreshës së Britanisë Mbretëresha Elizabeth është në gjendje të mirë shëndetësore dhe merr pjesë në të gjitha aktivitetet që i parashikon post
Tronditet familja mbretërore, një amerikan pretendon të jetë monarku i Britanisë Familja mbretërore Britanikë ka marrë një lajm aspak të mirë për sa i përket të ardhmes së monarkisë në ishull. Një s
Gjermania, Franca dhe Italia, zero tolerancë ndaj Britanisë Një numër shtetesh pjesë e BE-së kanë mbështetur miratim e planit të Komisionit Evropian për t'i kërkuar Britanisë së Ma
Blair po angazhohet për të kundërshtuar daljen e Britanisë nga BE-ja Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, thuhet se po angazhohet për të kundërshtuar daljen e Britanisë nga BE-ja. Sip
Britanikët në protesta kundër vizitës së Trump në Mbretërinë e Bashkuar Mijëra britanikë kanë marshuar drejt godinës së Parlamentit në Londër duke i kërkuar Qeverisë së Britanisë së Madhe që t
Parlamenti voton ligjin për largimin e Britanisë së Madhe nga BE Parlamenti britanik ka votuar mbrëmjen e së mërkurës me shumicë votash projektligjin për BREXIT. Deputetët votuan
Trump do takohet me princeshën e Britanisë, ja çfarë thoshte për fotot e saj nudo (FOTO LAJM) Pasi është takuar me kryeministren britanike, Theresa May në Shtëpinë e Bardhë këtë të premte, Presidenti i SHBA-ve, Don
Trump mund të pendohet për këtë postim kur të shkojë të takojë Mbretëreshën e Britanisë (FOTO LAJM) Gjatë asaj që u duk si një vizitë e suksesshme e kryeministres britanike, Theresa May në Shtëpinë e Bardhë të premten, P
Befason kryeministrja e Britanisë: Bashkë me Amerikën do ruajmë paqen në Kosovë NATO e kontrollon kufirin verior të Kosovës dhe Forca e Sigurisë së Kosovës nuk mund të ndërhyjë atje pa pasur leje nga
Nis takimi i Presidentit Trump me kryeministren britanike, Theresa May (VIDEO) Presidenti i ri i SHBA-ve është duke mbajtur takimin e tij të parë diplomatik me Kryeministren e Britanisë së Madhe, Th
Aeroplanmbajtësja ruse kalon nëpër Kanalin Anglez nën vëzhgimin e aeroplanëve luftarakë të Britanisë Forcat e armatosura të Britanisë së Madhe kanë përcjellë nga afër kalimin e aeroplanmbajtëses ruse “Admiral Kuznetsov”
TENSIONET / Avionët luftarakë të Britanisë në gadishmëri kundër luftanijes ruse (FOTO LAJM) Luftanijet ruse të cilat kanë kaluar përmes brigjeve britanike, janë përcjellur gjithmonë me tensione. Edhe sot, kal
Gjykata Supreme: Parlamenti britanik vendos për “Brexit” e jo kryeministrja Gjykata Supreme e Britanisë së Madhe ka vendosur lidhur me të drejtën kushtetuese të nisjes së procedurave për daljen ng
BREXIT / Parlamenti do vendosë për shkëputjen e Britanisë nga BE-ja Gjykata Supreme e Britanisë së Madhe ka vendosur sot se kryeministrja e vendit, Theresa May, duhet të marrë aprovimin e
Jep dorëheqje ambasadori i Britanisë në Bruksel Ambasadori i Britanisë së Madhe në Bruksel ka dhënë lajmin se është dorëhequr nga ky post. Ai ka lajmëruar për dorëhe
Mbretëresha e Britanisë frymëzohet nga Nënë Tereza, ja fjalët që ka zgjedhur për Krishtlindjet (VIDEO) Mbretëresha Elizabetë II e Britanisë së Madhe në fjalimin e saj gjatë urimit të Krishtlindjeve ka zgjedhur të citojë she
India, ekonomia e pestë më e fuqishme e globit (FOTO LAJM) Rritja ekonomike e Indisë, përgjatë çerek shekullit të fundit, ka parë një rritje mes 6 dhe 8 për qind çdo vit, në krah
Lajmi "bombë" për britanikët: BREXIT mund të kërkojë 10 vjet "Arritja e një marrëveshjeje tregtare mes Britanisë dhe BE-së mund të kërkojë deri në 10 vite", ka qenë ky paralajmërimi
Norvegjia i dhuron Britanisë çdo vit një pemë Krishtlindjesh, ja përse Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Norvegjia u pushtua nga forcat gjermane në prill të vitit 1940. Megjithatë, gjermanët