999 rezultate për

britanise

Britania, ofertë për qytetarët e BE-së pas “Brexit” Kryeministrja britanike, Theresa May, u ka thënë udhëheqësve të Bashkimit Evropian se çdo qytetari të BE-së që ka jetuar
Të hënën fillojnë bisedimet për “Brexit” Departamenti i Britanisë së Madhe për daljen nga Bashkimi Evropian, ka njoftuar se ministri i Britanisë së Madhe për Bre
Negociatat për daljen e Britanisë nga BE nisin javën e ardhshme Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka konfirmuar se negociatat për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropia
BE-Britanisë pas zgjedhjeve: Negociatat e daljes të nisin sa më shpejt! Pas zgjedhjeve në Britani, liderët e Bashkimit Evropian kanë kërkuar njëzëri që të mos ketë tej zgjatje të tjera në proc
Sulmet në Londër, Trump paralajmëron masa të rrepta për udhëtimet Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka reaguar pas sulmeve të raportuara në kryeqytetin e Brita
Mbretëresha e Britanisë viziton të plagosurit e sulmit në Manchester (FOTO LAJM) Mbretëresha Elizabeth II ka vizituar fëmijët e plagosur në sulmin në “Manchester Arena”. Ndër të plagosurit ishte ed
Frika nga sulmet, forcat ushtarake zaptojnë rrugët e Britanisë Pas sulmit të fundi terrorist në Britani, ushtria ka zbarkuar në Londër për të ruajtur “Buckingham Palace” dhe pikë të t
Blindohet Britania, ushtria del në rrugët kryesore Sulmi i djeshëm terrorist në Mançester të Britanisë së Madhe ka ngritur në nivelin maksimal alarmin e sigurisë në vend.
Merkel: Dalja e Britanisë nga BE do të ketë pasoja! Bashkimi Evropian do të sillet në mënyrë të drejtë ndaj Britanisë së Madhe pasi vendi të braktisë bllokun, por Londra du
Britania hap 200 stacione për karikimin e automjeteve elektrike Në rrugët e Britanisë së Madhe ka mbi 90 mijë automjete elektrike, por numri i tyre mund të arrijë në 1.2 milion në viti
May akuzon BE-në se po përpiqet të ndikojë zgjedhjet në Britani Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, deklaroi se politikanë evropianë po bëjnë “kërcënime” kundër Britanisë, në përpj
Shtyhet “divorci” Britani-BE, negociatat pas zgjedhjeve Presidenti i Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker ka deklaruar se bisedimet e vërteta për “Brexit” do të nisin vetëm pa
Ministri i Britanisë i kundërpërgjigjet Rusisë: Kemi prova për sulmin në Siri Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, i është kundërpërgjigjur deklaratës së Ministrisë së Mbrojtjes t
BE-Britanisë: Nuk ka marrëveshje për Gjibraltarin pa pëlqimin e Spanjës Pas daljes së Britanisë nga BE nuk mund të zbatohet asnjë marrëveshje mes BE-së dhe Mbretërisë së Bashkuar në lidhje me
BE-Britanisë: Bisedojmë për biznes pas divorcit François Hollande i tha kryeministres britanike Theresa May se, BE nuk është e përgatitur për të diskutuar të ardhmen e
Hyn në fuqi ligji për ndalimin e laptopëve në aeroportet e Britanisë dhe SHBA-ve Ka hyrë në fuqi ndalimi i laptopëve dhe tabletave në bagazhet e kabinës për fluturimet nga Turqia dhe disa vende të Lind
Londra në protesta kundër largimit të Britanisë nga BE (FOTO LAJM) Mijëra njerëz kanë marshuar në rrugët e Londrës të shtunën për të kundërshtuar largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkim
Ndalimi i laptopëvë, Italia nuk i bashkohet SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe Autoritetet në Itali kanë deklaruar të enjten se nuk do të bëjnë të njëjtën gjë që kanë bërë Shtetet e Bashkuara të Amer
Kryeministrja e Britanisë: Ja kush ishte terroristi i Londrës (FOTO LAJM) Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka reaguar ashpër ndaj sulmit terrorist ditën e djeshme, ku mbetën 5 të
Pas SHBA-ve edhe Britania do të ndalojë disa pajisje elektronike në aeroplan Britani e Madhe shumë shpejt do të vendosë ndalimin e mbajtjes së laptopëve dhe mjeteve tjera elektronike në aeroplanë t