999 rezultate për

britanise

Çfarë ndodhi me shqiptarin që ndërpreu performancën e Britanisë në Eurovizion? Një incident ndodhi në Eurovision mbrëmjen e finales. Teksa këndonte këngëtarja britanike Surie, një person është fu
May viziton Maqedoninë Menjëherë pas takimit Zaev-Cipras që do të mbahet në Sofje, Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Tereza Mej me 18 maj, do
Pas Britanisë, shqiptarët konsiderohen “kokat e kokainës” në një tjetër shtet Shqiptarët tashmë fatkeqsisht kudo në botë kanë marrë damkën e zezë të të qënurit trafikant, hajdut apo gangster. Edh
ECOLOG, sponsor kryesor në festën e Ambasadës së Britanisë së Madhe në Maqedoni Për çdo vit, në përfaqësitë diplomatike të Britanisë së Madhe anekënd botës, festohet ditëlindja e Mbretëreshës. Sivjet
Princesha e Britanisë Kate lind djalë sërisht Dukesha e Kembrixhit Kate Middleton lindi sot djalë, bëri të ditur selia e saj pallati Kensington. Dukesha ka sjellë
Pranohet në X Factor të Britanisë së Madhe, këngëtarit shqiptar i refuzohet viza (FOTO) Është pranuar për audicionet e ‘X Factor UK’. Por këngëtarit shqiptar i njohur me emrin artistik ‘Dylan’ i është refu
Rusia me plan sekret, qytetet e Britanisë së Madhe rrezikojnë Parashikimet e Luftës së Ftohtë të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi rus bërtham
Luftë deklaratash pas sulmit të aleatëve në Siri Sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe ndaj Sirisë u shoqëruan me një jehonë deklaratash të ndryshme.
Spiunia ruse i kërkon Putinit që të nisë sulmin ndaj Britanisë së Madhe Spiunia ruse Anna Chapman e cila arriti të dal nga Britania si pjesë e shkëmbimit me një agjent të dyfisht, Sergei Skrip
Putini nuk di të ndalet, i tregon sërish "muskujt" SHBA dhe Britanisë Rusia ka testuar një tjetër raketë të quajtur ‘sateliti vrasës’ dhe kjo vjen si një lëvizje frikësuese mes përplasjeve q
Thellohet kriza, Rusia merr vendimin drastik ndaj Britanisë së Madhe (VIDEO) Ashtu siç ishte paralajmëruar, përgjigja ruse ndaj masave ndëshkuese të Britanisë së Madhe, erdhi. "Dhëmb për dhëmb",
Putin i kundërvihet Britanisë, tensionet rriten në kulm Rusia do të dëbojë 23 diplomatë britanikë në kulmin e tensioneve për sulmin me agjent nervor të një ish-spiuni dhe vajzë
Pacolli i jep Britanisë mbështetjen e Kosovës në krizën me Rusinë Në kuadër të takimit të përbashkët të ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor me drejtues të lartë të Komisionit E
Lavrov: Moska së shpejti do të dëbojë diplomatët britanikë Rusia së shpejti do të dëboi nga territori i saj diplomatët britanikë, ka paralajmëruar sot shefi i diplomacisë ruse, Se
Tensioni në kulm, SHBA ndëshkon Rusinë për sulmin me gaz nervor në Angli "Dukej që pas asaj ngjarjeje ishin rusët". Me këtë fjali, administrata e Trump ka marrë masa ndëshkuese ndaj Rusisë pas
Shtohen tensionet, Rusia nuk do t'i përgjigjet ultimatumit të Britanisë "Moska nuk do t'i përgjigjet kërkesës britanike në lidhje me helmimin e ish-spiunit Rus derisa të sigurohet një mostër e
Berberi kosovar qeth i ish-kryeministrin e Britanisë, David Cameron Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, David Cameron, ka zgjedhur berberin kosovar, Valon Sadiku për t’ ia qethur flokët
Dua Lipa vazhdon të kryesojë në top-listat e Britanisë (FOTO LAJM) Këngëtarja me prejardhje kosovare, Dua Lipa po vazhdon të shënojë suksese në arenën ndërkombëtare. Ajo së fundi ka pu
Krijohet një parti e re politike anti Brexit Një parti e re politike antiBrexit, e qendrës, ”Renew” (”Rifillimi”) pritet të zyrtarizohet sot në përpjekje për t’u mbë
Dy gratë më të fuqishme takohen sot në Gjermani Kryeministrja britanike, Theresa May do të udhëtojë sot drejt Berlinit për t’u takuar me lideren gjermane, Angela Merkel