999 rezultate për

britanise

Pacolli i jep Britanisë mbështetjen e Kosovës në krizën me Rusinë Në kuadër të takimit të përbashkët të ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor me drejtues të lartë të Komisionit E
Lavrov: Moska së shpejti do të dëbojë diplomatët britanikë Rusia së shpejti do të dëboi nga territori i saj diplomatët britanikë, ka paralajmëruar sot shefi i diplomacisë ruse, Se
Tensioni në kulm, SHBA ndëshkon Rusinë për sulmin me gaz nervor në Angli "Dukej që pas asaj ngjarjeje ishin rusët". Me këtë fjali, administrata e Trump ka marrë masa ndëshkuese ndaj Rusisë pas
Shtohen tensionet, Rusia nuk do t'i përgjigjet ultimatumit të Britanisë "Moska nuk do t'i përgjigjet kërkesës britanike në lidhje me helmimin e ish-spiunit Rus derisa të sigurohet një mostër e
Berberi kosovar qeth i ish-kryeministrin e Britanisë, David Cameron Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, David Cameron, ka zgjedhur berberin kosovar, Valon Sadiku për t’ ia qethur flokët
Dua Lipa vazhdon të kryesojë në top-listat e Britanisë (FOTO LAJM) Këngëtarja me prejardhje kosovare, Dua Lipa po vazhdon të shënojë suksese në arenën ndërkombëtare. Ajo së fundi ka pu
Krijohet një parti e re politike anti Brexit Një parti e re politike antiBrexit, e qendrës, ”Renew” (”Rifillimi”) pritet të zyrtarizohet sot në përpjekje për t’u mbë
Dy gratë më të fuqishme takohen sot në Gjermani Kryeministrja britanike, Theresa May do të udhëtojë sot drejt Berlinit për t’u takuar me lideren gjermane, Angela Merkel
Gjyshja joshëse çmend burrat, plasin ofertat për martesë (FOTO LAJM) Gjyshja më e njohur e Britanisë është përmbytur me oferta për martesë nga ndjekësit në rrjetet sociale. Carrie Hilton
Një lajm i gëzueshëm për kosovarët, Ramushi merr vizën nga Anglia Kryeministri Ramush Haradinaj është pajisur me vizë të Britanisë së Madhe. Lajmin e ka konfirmuar Avni Arifi, shef i sta
Nga kryeministër në një të papunë, ky është rasti i David Cameron David Cameron, ish-kryeministri i Britanisë, tani është parë të shëtisë lirshëm në Disneyland Paris, raporton The Mirror
Ambasadori i Britanisë takohet me Arta Markun Ambasadori i Britanisë në Shqipëri Duncan Norman, ka zhvilluar një takim ditën e sotme me kryeprokuroren Arta Marku.
Reagojnë ashpër deputetët e Britanisë: Trump je njeri pa mend dhe racist Politikanët britanikë goditën përsëri Donald Trump për anulimin e vizitës së tij në Londër për të inaguruar ambasadën e
Brexit, Britanisë do t'i kushtojë 50 miliardë euro fatura e daljes nga BE Sipas gazetës Financial Times, Mbretëria e Bashkuar ka rënë dakord që të respektojë plotësisht angazhimet e saj financia
Arsyet që Markle nuk mund të bëhet princeshë e Britanisë (FOTO LAJM) Pallati Buckingham konfirmoi lajmin e lumtur se Princi Harry dhe Meghan Markle janë fejuar, por kush është ajo dhe pse k
Pas largimit të SHBA-ve nga UNESCO, vjen reagimi i Britanisë Britania e Madhe mbetet e përkushtuar ndaj Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO),
Uragani "Ophelia" pritet të godasë Britaninë, paralajmërohen katastrofa (FOTO LAJM) Britania pritet të goditet nga erërat e një stuhie prej 70 kilometra në orë që po kalon Oqeanin Atlantik dhe parashikohe
Kjo është ambasadorja e re e Britanisë së Madhe në Maqedoni Në vend të ambasadorit Çarls Garet do të vjen Rejçel Gallovej, ëshët caktuar një ambasadore e re e Britanisë së Madhe në
Britania propozon dy vjet tranzicion post-Brexit Kryeministrja britanike Theresa May, ka propozuar sot një periudhë tranzitore dyvjetore për largimin zyrtar të Britanisë
Mbretëresha e Britanisë e ka gati fjalimin nëse nis Lufta e Tretë Botërore Këtë mëngjes, Koreja e Veriut lëshoi një raketë balistike mbi Japoni, vetëm dy javë pasi thanë se testuan një bombë me h