999 rezultate për

britanise

Ja çfarë heqin emigrantët për të kaluar drejtë Britanisë (FOTO-VIDEO) Të ngjitesh pas kamionëve që nisen nga porti i Calais në Francë në drejtim të Britanisë. Kjo është njëra nga rrugët që n
"Nuk ndryshohen më kufijtë në Ballkan" Pas zërave nmë të fundit se rasti i Krimesë mund të bëhet precedent edhe në vendet e Ballkanit, ka reaguar shefi i diplo
Ahmeti pret Ambasadorin e Britanisë së Madhe Ian Cliff Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka pritur sot ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ian Cliff.
Bukuroshet që reklamojnë makinat (FOTO-LAJM) Sallonet ku prezantohen makinat nuk mund të bëjnë pa modelet të cilat reklamojnë versionet e reja të automjeteve. Përjas
Disk fluturues mbi qiellin e Britanisë së Madhe (FOTOLAJM) Një disk i paidentifikuar fluturues u pa të shtunën në qiellin e Devonit, në Britaninë e Madhe. Objekti misterioz me ngj
13 viktima nga stuhitë në Evropë Një stuhi e fortë me erëra që shkojnë deri 160 kilometra në orë që goditi pjesën jugore të Britanisë së Madhe, Holandën,
Abuzuesi më i madh me fëmijët në historinë e Britanisë (FOTO-LAJM) Jimmy Savile, prezantues i njohur dhe idhull i miliona njerëzve kishte abuzuar me qindra e qindra vajza, kryesisht minor
Kuvendi, Meta: Bashkëpunim mes mazhorancës e opozitës Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot në një takim Ambasadorin e Britanisë së Madhe, Nicholas Cannon. Gjatë takimit
Serbia do të lobojë kundër Gjermanisë e Britanisë për Kosovën Serbia do bëj të pamundurën për të pasur në anën e saj një numër sa më të madh vendesh, në mënyrë që të kundërshtojë kër
Lind Mbreti i ardhshëm i Britanisë, Terry nën mbikqyrje (FOTO LAJM) Johnn Terry gjithmonë në qëndër të vëmëndjes. Kjo jo vetëm kur bëhet fjalë për futbollin por edhe sa herë në Angli bëhen
Siria në një situatë pa rrugëdalje Regjimi i presidentit sirian Bashar al Assad është duke u forcuar dhe konflikti në Siri është në një "trajektore të gabu
Britania legalizon martesat homoseksuale Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth ka miratuar ligjin për martesat për çiftet homoseksuale. Sipas kreut të Dhomë
Shqiptarët e shquar të Britanisë Botuar nga gazeta më e madhe e shqiptarëve “The Albanian”, libri për 100 shqiptarët, që kanë dhënë një kontribut të veca
Hammond: Britania të dalë nga BE-ja Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian përkahet edhe nga ministri britanik mbrojtjes, Philip Hammond. Sipas t
Femrat në qendër të festës “Nata e Britanisë” (FOTO-LAJM) Britania ka festuar mbrëmjen e saj. Gra të moshave të ndryshme kanë festuar festën që njihet me emrin “Nata e Britanisë”
Lagarde: Ekonomia e Britanisë po përkeqësohet Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde paralajmëroi se shëndeti i ekonomisë britanike po përkeqësohet.
Njeriu që shkatërroi shtëpinë e Shekspirit Britania nuk ka qenë gjithmonë në dashuri me trashëgiminë e vet. Asaj iu deshën disa akte tronditëse shkatërrimi dhe dis
Trafikimi i shqiptarëve drejtë Britanisë, tani me jahte Trafikantët shqiptarë kanë braktisur metodat e vjetra të trafikimit të qenieve njerëzore për në Angli, duke gjetur një f
"Referendum për qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE " Për qendrimin e Britanisë së Madhe në BE do të vendoset në një referendum popullor. Ky ishte qëndrimi i kryeministrit br
Transferimi i personave dënuar, nënshkruhet marreveshja mes Shqipërisë dhe Britanisë Update- Ministri britanik i Burgjeve, Jeremy Wright dhe ministri i Drejtësisë Eduard Halimi dhe nënshkruan sot një marrë