999 rezultate për

britania

Skocia, drejt referendumit të dytë për ndarjen nga Britania e Madhe Udhëheqësja e Skocisë tha se do të kërkojë miratimin e referendumit të dytë për pavarësi, përpara se Britania të largohe
Britania lëshon akuza të rënda: Putini tentoi të vriste një lider nga Ballkani Britania ka lëshuar akuza të rënda drejt Rusisë, duke thënë se presidenti rus tentoi të vriste një lider nga vendet e Ba
Skocia, referendum për t’u shkëputur nga Britania në 2018-ën Kryeministrja skoceze, Nicola Sturgeon njoftoi sot se, në rast të një referendumi të ri për pavarësi për të parandaluar
Britania mbështet zgjidhjen me dy shtete në Lindjen e Mesme Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson u shpreh sot gjatë një vizite në Lindjen e Mesme se qeveria e tij i
Ekstradohet nga Britania "i forti" i Mirditës, ja krimi makabër që kreu në '92 Interpol Tirana bën me dije se ditën e sotme ka ekstraduar “të fortin” e Mirditës, i cili vrau një burrë dhe një grua në
Pasi la BE-në, Britania i bashkohet SHBA-ve Pas daljes së bujshme nga BE-ja, Britania e Madhe po bën gjithnjë e më të qarta planet ambicioze për t'u bashkuar me Sht
Britania alarmohet për futjen e Shqipërisë në BE: Brexit s’duhet vonuar aspak! Përparimi i Shqipërisë në pozitën e antarësimit në BE ka panikosur mediat britanike duke e marrë si një shembull se pse
Britania dërgon avionët “Tayphoon” për të mbikëqyrur bombarduesit rusë Britania e madhe ka dërguar avionët e saj “Tayphoon”, për të mbikëqyrur dy bombarduesit fluturues rusë pasi janë parë në
Britania nuk do jetë pjesë e tregut të përbashkët evropian Kryeministrja Theresa May, e ka bërë të qartë se Britania nuk do të jetë pjesë e tregut të përbashkët evropian, pas dalj
Britania e frikësuar: ISIS do na sulmojë me… Ministri i Shtetit për Sigurinë ka dhënë një deklaratë shokuese. Sipas tij ISIS është duke organizuar një sulm me armë k
Turqia nën terror, shtete perëndimore paralajmërojnë qytetarët e tyre (FOTO LAJM) Sulmi i mëngjesit të sotëm në një klub nate ku u vranë 39 veta dhe pati dhjetra të plagosur në një ndër vendet më të fre
“Britania e Madhe ka gabuar në çdo hap të sajin në lidhje me Sirinë” Ish-ambasadori i Britanisë së Madhe në Siri, Peter Ford, ka thënë se vendi i tij ka gabuar rëndë duke mos i vendosur tru
Historike / Britania aprovon lindjen e një fëmije nga 3 prindër Për herë të parë në histori, Britania ka aprovuar lindjen e bebeve nga tre prindër. "BBC" ka publikuar lajmin duke th
Britania e urren këtë nënë, shpiku rrembimin e vajzës për para Karen Matthews, nëna më e urryer në Britani ka kërkuar të bëjë ndryshim në pamjen e saj me anë të oiperaciove plastike n
Britania e Madhe ka me më pak tanke se Serbia? (FOTO LAJM) Duket se ushtria britanike po planifikon të shkurtojë numrin e tankeve me rrreth një të tretën, ku pritet të mbeten më p
Rexhep Selimi: Ja pse Britania refuzoi hetimin e vdekjes së Astrit Deharit Dje, Ambasada Britanike në Kosovë i është përgjigjur negativisht kërkesës së Ministrisë së Drejtësisë që “Scotland Yard”
Vrau deputeten britanike, burg të përjetshëm vrasësit (FOTO & VIDEO) Kanë kaluar rreth 6 muaj nga vrasja e deputetes laburiste në Britaninë e Madhe, Jo Cox. Gjykata ka dhënë vendimin e
Zbulohen planet sekrete/ Britania do t’i shpallte luftë Rusisë Hetimi mbi planet e epokës së Luftës së Dytë Botërore tregon se Britania ishte e kujdesur për të planifikuar një luftë t
Britania refuzon kërkesën për hetimin e rastit Dehari Kërkesa e Ministres së Drejtësisë, Dhurata Hoxha, për hetim të rastit Astrit Dehari nga hetuesit e policisë britanike ‘S
Britania e Madhe kërkon legalizimin e kanabisit Statistikat tregojnë se kanabisi është lloji i drogës më i përdorur në Britani, që përfshin 6.7 për qind të të ardhurave