999 rezultate për

britania

Britania në alarm, në vend jetojnë mbi 23 mijë terroristë të mundshëm Inteligjenca e Britanisë ka dhënë alarmin se në vend jetojnë rreth 23.000 ekstremistë të mundshëm, ndërsa më shumë se 3.
Super komandot, Britania nis gjuetinë me specialet e SAS kundër terroristëve (FOTO LAJM) Autoritetet britanike kanë nisur një "gjueti" të mirëfilltë ndaj bashkëpunëtorëve të mundshëm të të riut që hodhi veten
Blindohet Britania, ushtria del në rrugët kryesore Sulmi i djeshëm terrorist në Mançester të Britanisë së Madhe ka ngritur në nivelin maksimal alarmin e sigurisë në vend.
Britania mbështet projektin për ushtrinë e përbashkët evropiane Ministria britanike e Mbrojtjes njoftoi sot se mbështet projektin për një Shtab të Përgjithshëm ushtarak evropian, të ci
Britania hap 200 stacione për karikimin e automjeteve elektrike Në rrugët e Britanisë së Madhe ka mbi 90 mijë automjete elektrike, por numri i tyre mund të arrijë në 1.2 milion në viti
Merkel dëshiron partneritet të mirë me Britaninë pas “Brexit” Kancelarja gjermane Angela Merkel ka bërë thirrje për negociata konstruktive me Britaninë e Madhe, mbi largimin e vendit
Korea e Veriut merr goditje tjetër, Britania e Madhe bashkohet me SHBA-të Britania e Madhe i është bashkuar nismës së Presidentin amerikan, Donald Trump, për të ndalur kërcëmin e programeve bërt
Britania kërkon heqjen e shtetësisë së bashkëshortes së Assadit Ligjvënësit britanikë kanë kërkuar që bashkëshortes së presidentit sirian, Bashar al-Assad, të lindur në Britani, t’i hi
Theresa May kërkon zgjedhje të parakohshme më 8 qershor Theresa May ka shpallur zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme më 8 qershor, sipas saj, për t'i dhënë Britanisë 'lider
Britania largon sërish luftanijen spanjolle nga ujërat e Gjibraltarit Një luftanije spanjolle është ndjekur jashtë ujërave të Spanjës për herë të dytë brenda muajit. Sipas Marinës Mbretër
Britania fajëson Rusinë për vrasjet e civilëve në Siri Sekretari i mbrojtjes i Britanisë, Michael Fallon, ka fajësuar Rusinë për "secilën vdekje të civilëve" në sulmin kimik n
Britania dhe Australia mbështesin sulmet ajrore në Siri Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka urdhëruar sulmimin e një baze ushtarake në Siri, ndërsa
Zyrtarisht jashtë BE, Britania i nis letrën presidentit të KE-së Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka nënshkruar letrën që nis zyrtarisht daljen e vendit nga Bashkimi Evro
Deputetët skocezë votojnë pro referendumit të ri për pavarësi nga Britania Parlamenti i Skocisë ka mbështetur vendimin për organizimin e një referendumi për pavarësi, pas largimit të Britanisë së
“Agresioni rus”, tanke nga Britania i bashkohen NATO-s në Estoni Pajisje të ushtrisë britanike, duke përfshirë edhe tanke, mbërritën kësaj jave në Estoni. Kjo është pjesë e një lëviz
Ndalimi i laptopëvë, Italia nuk i bashkohet SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe Autoritetet në Itali kanë deklaruar të enjten se nuk do të bëjnë të njëjtën gjë që kanë bërë Shtetet e Bashkuara të Amer
Britania sërish në alarm, policia evakuon një ndërtesë në Londër (FOTO LAJM) Autoritetet e Britanisë kanë evakuuar mëngjesin e sotëm një ndërtesë, pasi nga bodrumi i saj vinte era tym. Sipas med
May: Britania nuk i nënshtrohet sulmeve terroriste! Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se detajet e plota të “sulmit të sëmurë terrorist” mbeten ende për t’u par
Pas SHBA-ve edhe Britania do të ndalojë disa pajisje elektronike në aeroplan Britani e Madhe shumë shpejt do të vendosë ndalimin e mbajtjes së laptopëve dhe mjeteve tjera elektronike në aeroplanë t
A po përgatitet Britania për vdekjen e mbretëreshës Elizabeth? Ndërkohë që mediet botërore kanë raportuar disa herë për gjendjen shëndetësore të mbretëreshës së Britanisë Elizabeth, n