999 rezultate për

britania

Britania jep mundësinë deri më 2019, shqiptarët që plotësojnë këtë kusht do të marrin lejeqëndrim Qeveria njoftoi se çdo qytetar me shtetësi nga ndonjë vend i Bashkimit Europian, i cili mbërrin në Britani para se zyrta
Britania pa energji, mbyll hekurudhat, spitalet kërkojnë ndihmë (FOTO) Stuhia Emma dhe “Bisha nga Lindja” goditën Britaninë me një më një mot tejet të ftohet me akull dhe përmbytje në gjithë
Britania ndryshon politikat e emigracionit Kryeministrja britanike është akuzuar për “kapitullim total” për çështjen e të ardhmes së qëndrimit në Britani të shteta
Britania e Madhe sfidon BE-në, ka një lajm të mirë për qeverinë e Zaev Dhoma britanike e Lordëve kërkon nga qeveria e Londrës të angazhohet që Maqedonia të bëhet anëtare e NATO-s, pa marrë pa
Britania e Madhe nuk e pajis me vizë Ramush Haradinajn Është vënë në pikëpyetje pjesëmarrja e kryeministrit Ramush Haradinaj në Samitin e Investimeve të Ballkanit Perëndimor,
Britania mund të ndërmarrë masa kundër kriptovalutave "Mund të nevojitet ndërmarrje masash kundër formave të përdorimit dhe përdorimit të tyre nga ana e kriminelëve", tha May
Macron: Britania nuk mund të ketë qasje të plotë në tregun unik të BE Një marrëveshje e veçantë mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian, ashtu si kërkon qeveria britanike është e mundu
Theresa May ndjek hapat e Trump, mur në La Mansh kundër emigrantëve Qeveria e kryeministres Theresa May do të shpenzojë 45 milionë stërlina të tjera për të rritur masat e sigurisë nëpër po
Britania i shet Brazilit anijen kryesore të flotës detare (FOTO LAJM) Britani e Madhe ka vendosur t'i shesë Brazilit anijen më të rendësishme të flotës së saj, aeroplanmbajtësen "HMS Ocean"
Trafik droge e armësh, britania në kërkim të dy të rinjve shqiptar Policia britanike është në kërkim të dy shqiptarëve të cilët akuzohen për trafik droge droge dhe armësh zjarri. "Pol
Britania, Franca dhe Turqia të shqetësuara për situatën në Iran Turqia ka thënë gjatë ditës së sotme se është e shqetësuar nga raportimet se ka persona të vdekur dhe ndërtesa publike t
Numër rekord pasaportash irlandeze të lëshuara në 2017 në sfondin pasojave nga Brexit Qeveria irlandeze njoftoi sot se kishte dhënë 779 000 pasaporta në vitin 2017, një shifër rekord e dyfishuar nga kërkesa
Nis ofensiva ndaj shqiptarëve në Angli pas thirrjes skandaloze të zv.ministres së Brendshme Ka qenë në kufijtë e skandalit deklarata e zv.ministres së Mbrotjes për mediat britanike se Britania e Madhe po sillej s
Britania merr pasaportën e saj tradicionale, shihni si duket (FOTO LAJM) Pasaporta tradicionale blu britanike do të rikthehet pas Brexit në një masë për të rimarrë 'identitetin kombëtar'. Do
Britania jep vendimin historik për dy shqiptarët që morën shtetësinë si kosovarë të luftës Një vendim historik është cilësuar ai i Gjykatës Supreme në Britani, i cili i ka dhënë të drejtë dy shqiptarëve, Dinjan
Britania: Rusisa shkaktare për shkatërrimin e demokracisë Rusia po përpiqet të “shkaktojë përçarje” dhe shkatërrim të demokracisë në Britani, Francë dhe në shtetet e tjera perënd
Një mot i çmendur ditëve në vazhdim, borë dhe ngrica Duket se moti që po do vijë në ditët në vazhdim duket se do jenë shumë i ftohtë. Këtë herë janë meteorologët britanik
Mediat britanike japin alarmin për tropojanin vrasës që lëviz ende i lirë në Britani Mediat britanike sot kanë shkruar për një vrasës shqiptar i cili nuk është dëbuar ende nga Britania e Madhe edhe pse ka
Më 29 mars Britania e Madhe largohet nga BE Qeveria britanike ka paralajmëruar sot se Brexiti do të ndodhë më 29 mars të vitit 2019 në orën 23, sipas kohës lokale.
Nisin efektet e “Brexit”, Britania e Madhe përzë qytetarët e BE-së “Brexit” ka filluar të japë efektet e saj. Britania e Madhe ka paralajmëruar qytetarët e Bashkimit Evropian se do të duh