999 rezultate për

britania

Kosova reagon ndaj bombardimeve në Siri Pas sulmeve ajrore që ndodhën në Siri nga koalicioni i udhëhequr i SHBA’së, i mbështetur nga Britania e Madhe dhe Franca
Ish-gjenerali rus: Nëse aleatët godasin Sirinë, Rusia do godasë Qipron Lejtnant-Gjeneral Evgeny Buzhinskiy, i cili ka shërbyer në Shtabin e Përgjithshëm të Rusisë tha se nëse “do të derdhet g
Britania urdhëron nëndetëset të lëvizin brenda rrezes goditëse të Sirisë Theresa Maj njoftohet se urdhëroi nëndetëset britanike të lëvizin brenda rrezes goditëse të Sirisë. Masa e pretenduar si
Rusia nis hakmarrjen edhe ndaj Malit të Zi Ministria e Jashtme ruse ka thënë se do të dëbojë një diplomat të Malit të Zi, në përgjigje ndaj dëbimit të një diplomat
Lavrov: Britania përfiton nga helmimi i Skripalit Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, tha se nga helmimi i ish-agjentit rus, Sergei Skripal, përfiton Qeveria e Br
Britania nis hetim gjyqësor për vrasjen e biznismenit rus Një gjykatë britanike ka nisur sot hetimet për të zbuluar shkakun e vdekjes së biznismenit rus, Nikolai Glushkov, i cili
Helmimi i spiunit, diplomatët rusë largohen nga Britania e Madhe Diplomatë rusë dhe familjet e tyre kanë lënë Britaninë e Madhe pas dëbimit për helmimin e spiunit në Salisbury. Automje
Përfundoi ultimatumi, 23 spiunët rus largohen duke qarë nga Londra (FOTO LAJM) Sot ishte dita e fundit kur 23 diplomatë rus duhej të largoheshin nga ishulli pasi ishin akuzuar nga Britania e Madhe pë
May paralajmëron hapa të tjerë kundër Rusisë Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Britania do të konsiderojë hapa të mëtejmë në ditët në vazhdim, pasi Ru
Rusi, edhe Moska dëbon 23 diplomatë britanikë Edhe Moska do të dëbojë 23 diplomatë britanikë, njoftoi sot Ministria e Jashtme ruse, rrjedhim i marrëdhënieve të përshk
Ambasadori rus: Britania po fsheh informacionet rreth Skripalit Ambasadori rus në Londër, Aleksandër Jakovenko tha sot se ai ka marrë një shkresë diplomatike, ku deklarohet se ish-spiu
Helmimi i spiunit rus, Britania fajëson Putin “Presidenti rus Vladimir Putin me shumë mundësi fshihet pas helmimit të ish spiunit rus dhe vajzës së tij”-shprehet Bor
Putin "nuk lëshon pe", vjen deklarata bombë pas dëbimit të diplomatëve rus Vladimir Putin gjantë një tubimi politik në Krimea ditën e djeshme lëshoi ​​kërcënime për hakmarrje ndaj Bri
Nëse shkoni për azil në Britani nuk ktheheni në shtetet e BE-së Britania po përfiton “shumë pak” nga një marrëveshje e Bashkimit Europian, e njohur ndryshe si “Rregullacioni i Dublinit
Tentativa për vrasjen e ish-agjentit rus, Britania e Madhe vë në lëvizje ushtrinë Rreth 180 persona të personelit ushtarak janë dërguar në Salisbury të Britanisë së Madhe, për të ndihmuar në hetimin e t
Lajm i mirë për azilkërkuesit në Britani Britania po përfiton “shumë pak” nga një marrëveshje e Bashkimit Europian, e njohur ndryshe si “Rregullacioni i Dublinit
Mashtrime me mallrat kineze, BE-ja gjobit Britaninë me 2.7 mld euro Komisioni Europian, përmes një letre i kujtoi qeverisë britanike se i detyrohet 2,7 miliardë euro tarifa doganore për kë
Gratë që sundojnë Europën, këto janë politikanet më të fuqishme Në 9 vende të Evropës, në ulësen e kreut të shtetit apo të qeverisë, janë femra. Britania e Madhe, Gjermania, Norvegj
Britania ngrin nga i ftohti, Rusia del e fituara Britania e Madhe është përballur me një dimër të ashpër veçanërisht këtë muaj, duke rritur ndjeshëm konsumin e lëndëve d
Britania jep mundësinë deri më 2019, shqiptarët që plotësojnë këtë kusht do të marrin lejeqëndrim Qeveria njoftoi se çdo qytetar me shtetësi nga ndonjë vend i Bashkimit Europian, i cili mbërrin në Britani para se zyrta