999 rezultate për

britania

Transportonin armë drejt Afrikës, Britania heton dy persona që përdorën Shqipërinë (VIDEO) Britania e Madhe ka përfshirë prokurorinë shqiptare në një sërë veprimesh hetimore sa i takon një dosjeje për trafik arm
Daily Mail ngre pikëpyetje: Pse Britania e "bëri njërin sy qorr" për eliminimin e Flamur Beqirit (FOTO LAJM) Daily Mail i rikthehet vrasjes së bujshme të Flamur Beqirit në Londër në vigjiljen e krishtlindjes përpara familjes së t
Britania drejt largimit nga BE, Johnson siguron mbështetjen e deputetëve Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka siguruar mbështetjen e deputetëve për planin e tij për Brexit. G
Boris Johnson fiton zgjedhjet, Messi e Ronaldo dëbohen nga Britania Pas triumfit të Boris Johnson, Britania po afrohet akoma dhe më shumë me Brexit. Një revolucion që do të sjellë pasoja s
Qesharake, vajza dy vjeç dëbohet nga Britania pse nuk ka jetuar aty për 7 vite Një ngjarje shumë e çuditshme ka ndodhur në Londër që është gjykuar jo pak nga vendasit. Sam, një vajzë dy vjeçe ësht
Britania në alarm! Studia godet vendin, përmbytjet bllokojnë vendin Britania po përballet me përmbytjet dhe stuhinë që ka goditur vendin. Stuhia Lorenzo ka përfshirë Britaninë mëngjesin e
Lajm fantastik për të gjithë, Britania lehtëson rregullat e emigracionit Britania do të lehtësojë rregullat e saj të emigracionit për të tërhequr më shumë shkencëtarë të elitës pas Brexit, tha
Johnson e vulos: Do të largohemi me 31 tetor Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Evropian më 31 tetor, pavarësisht çfarë, tha zëdhënësi i kryeministrit brit
Britania: Prishja e marrëveshjes bërthamore me Iranin paraqet rrezik për ekzistencë Ministri i jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se tensionet në Lindjen e Mesme mund të paraqesë rrezik për ekzistencë për
Bien daullet e luftës, Anglia dërgon destrojerin në Gjirin Persik Situata në Gjirin Persik po përkeqësohet: Në mesin e tensioneve me Iranin, Britania e Madhe dërgon anijen e luftës “HMS
Britania: Mos hidhni mjete shpërthyese Ka reaguar edhe ambasada e Britanisë së Madhe në lidhje me protestën e opozitës. Mijëra shqiptarë kanë dalë në rrugë.
Mijëra skocezë kërkojnë shkëputjen nga Britania e Madhe Mijëra persona i janë bashkangjitur marshit në qytetin Glasgow, që në fakt është marshi më i madh që e mbështetë pavarës
SHBA kërkon që Britania të dalë sa më shpejt nga BE Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shteteve të Bashkuara, John Bolton akuzoi institucionet politike të Britanisë së Madh
Emigranti: Kam ardhur nga Britania për protestë (VIDEO) Qindra qytetarë janë nisur që në orët e para të mëngjesit për të protestuar në Tiranë. Nga Shkodra një qytetarë ka d
Media serbe: Britania nuk e heq taksën, Haradinaj është i tyre Nga deklaratat e zyrtarëve amerikanë është e qartë se ata po bëjnë presion mbi Prishtinën dhe kjo mund të shihet nga viz
Rritet siguria, Britania dhuron mjete për transportin e të burgosurëve (FOTO LAJM) Britania e Madhe i ka dhuruar Ministrisë së Drejtësisë, makina për transportin e të burgosurve. Ministrja e Drejtësis
Britania hap konkurs për ambasadore në Prishtinë, kush do ta zëvendësojë O'Conell? Ruari O’Connell mund të mos jetë ambasadori britanik në Kosovë më 7 Mars. Në vend të tij do të jetë një vajzë ose gru
E kërkon e gjithë Britania për vrasje, arrestohet i riu nga Kukësi Një 23-vjeçar me origjinë nga Kukësi është arrestuar në Durrës për llogari të Mbretërisë së Bashkuar ku akuzohet për vra
Serbët nxjerrin një skenar, Britania e Madhe qëndron prapa taksës së Haradinajt Gazeta serbe ‘Blic’, ka publikuar sot një artikull përmes të cilit aludon se Britania e Madhe është shteti i cili po ia
E papritur, e ftuara i heq të gjitha në emision (VIDEO) John Humphrys përjetoi tronditjen më të madhe të karrierës së tij, kur një aktiviste kundër "Brexit" hoqi të gjitha rrob