999 rezultate për

britani

Ekzekutoi 3 persona, agresori "personazh" i njohur për autoritetet britanike Një ngjarje e rëndë ka tronditur së fundmi Britaninë, ku nga një sulm mbetën të vrarë 3 persona. Mediat britanike rap
Sulm terrorist në Britani, ekzekutohen me thikë tre persona (FOTO LAJM) Tre persona kanw mbetur tw vdekur si pasojw e njw sulmi me thikw tw ndodhur ditwn e djeshme nw Reading, Angli. Gjithasht
Koronavirusi nuk i kursen jetën foshnjës 13 ditëshe në Britani Një bebe 13 ditëshe ka humbur betejën me koronavirusin në Britaninë e Madhe. Lajmi është bërë i ditur nga krerët vendas
26 vjeçarja britanike qëllon me armë të rinjtë shqiptarë mes Londrës Policia britanike ka vënë në pranga një vajzë të re pas një plagosje të dyfishtë në Barking, në lindje të Londrës. S
Mediat britanike vënë alarmin: Shqiptarët po kthejnë Anglinë në fermë droge (FOTO LAJM) Mediat britanike kanë dhënë emrat dhe fotot e disa shqiptarëve të arrestuar dhe dënuar gjatë muajve të fundit, duke ngri
Gjenden dhjetra viktima nga koronavirusi të dekompozuar në Britaninë e madhe Dhjetra viktima të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar kanë vdekur vetëm në shtëpi gjatë pandemisë dhe nuk janë zbulu
Gazetari britanik: Shqipëria ka fituar ndaj Britanisë në menaxhimin e koronavirusit Gazetari britanik Alastair Campbell ka komentuar situatën e koronavirusit në vendin tonë, duke u shprehur se Shqipëria e
Enigma në zhdukjen e vogëlushes britanike, shqiptarja minorene ishte e dashura e të dyshuarit Tabloidi britanik, DailyMail ka nisur zbardhjen e një prej ngjarjeve që tronditi 13 vjet më parë Britaninë. Madeleine
Nën efektin e alkolit, britanikët festojnë jashtë kontrollit lirinë nga koronavirusi (FOTO LAJM) Koronavirusi ka bërë që të rinjtë britanikë të heqin dorë nga tradita e tyre e të festuarit çdo fundjavë. Para kësaj
Gazeta britanike zbulon 3 blerjet e mëdha të Realit në merkaton e verës Gazeta britanike The Sun ka bërë një parashikim me shumë guxim sesi do të jetë formacioni i Realit të Madridit sezonin e
Gruaja muslimane bëhet gjykatësja e parë me shami në Britani Një grua në Britani e cila është bërë gjykatësja e parë në botën perëndimore që ka mban veshur një shami dhe shpreson të
Mike Tyson në ring me Fury-n? Britaniku thotë se e ka pranuar ofertën Kthimi i Mike Tysonit ka qenë ndër temat kryesore në botën e boksit gjatë javëve të fundit, ndërsa së fundi kampioni Tys
Po kthehet në modelin e shëndetësisë britanike, njihuni me infermieren shqiptare Infermierja shqiptare, Nevila Selmani po shndërrohet në modelin e shëndetësisë britanike. Nevila Selmani, si shumë mj
Nuk është as SHBA, Italia apo Anglia! Ky shtet ka vdekshmërinë më të lartë nga COVID-19 Suedia ka kaluar Britaninë e Madhe, Italinë dhe Belgjikën, sa i takon shkallës së vdekshmërisë prej koronavirusit në bot
Shqiptarja në Britani kryen krimin më të rëndë në dy dekadat e fundit Një 30-vjeçare shqiptare akuzohet për vrasjen e një 7-vjeçareje me thikë, në një park në Britaninë e Madhe. Ngjarja ë
E rëndë në Britani, gjendet në dy valixhe trupi i masakruar i një vajze Në një zonë malore në Britani të Madhe janë zbuluar pjesët e trupit të një vajze 28-vjeçe, që ishin futur në dy valixhe.
Ekzektuan 27-vjeçarin, hetuesit britanikë publikojnë fotot e shqiptarëve Hetuesit britanikë kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve, të dyshuar për ekzekutimin e një shqiptari para një viti. G
Britania e Madhe shton një simptomë të re në listën zyrtare të COVID-19 Britania e Madhe ka shtuar edhe një simptomë të re në listën e COVID-19. Humbja e ndjenjës së erës ose shijes i është
Një nga gratë më të pasura të Britanisë, sa është vlera e pasurisë që zotëron Rihanna Ylli i pop-it Rihanna është emëruar si një nga gratë më të pasura të Britanisë, me një pasuri prej 468 milion paund.
Vendimi për shembjen e Teatrit Kombëtar, reagon ambasada britanike Ambasada britanike në Tiranë, është e para nga trupi diplomatik që ka reagur përsa i përket vendimit të kryebashkiakut E