E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Monchengladbach-Man City (VIDEO)
999 rezultate për

britani

EMRI/ Arrestohet në Britani anëtari i bandës së Endrit Dokles Një ish-anëtar i bandës së Indrit Dokles me llogari të hapura me drejtësinë italiane është arrestuar në kryeqytetin brit
Media britanike jep 3 arsye pse Manchester United duhet ta blejë Rashicën Nëse jeni një fans i Bundesligës dhe keni filluar ta shikoni që nga rifillimi në maj, emri i Milot Rashicës duhet të jet
Pamje të rralla, Covid-19 ndryshon festën e Formula Uno-s. Shikoni çfarë bën Roboti (VIDEO) Koronavirusi ka ndryshuar jo vetëm mënyrën e jetesës por edhe rregullat në botën e sportit Pikërisht ky virus kishte
Britanikët nuk zënë mend, vazhdojnë të dynden në festa të shthurura (FOTO LAM) Nga raportimet e fundit në Britaninë e Madhe mësohet se kanë humbur jetën 148 persona nga Covid-19, por kjo nuk i ka pen
Britanikët vërshojnë bareve në të premten e parë të alkoolit pas koronavirusit (FOTO LAJM) Britanikët e etur për alkool vërshuan mbrëmë në bare, pub-e e më pas në "fast food-e", në të premten e parë të shthurjes
Shtatë luftërat, ku forcat guerile mposhtën ushtritë profesioniste Ushtritë e mëdha profesioniste, nuk i fitojnë gjithmonë luftërat ku angazhohen. Ndonjëherë ato që fitojnë janë njësitë l
Britania e Madhe hap kufijtë për Serbinë, Kroacinë dhe Greqinë, çfarë do të ndodhë me shqiptarët? Britania e Madhe vendosi të heqë karantinën 14 ditore, të detyrueshme deri më tani për personat që mbërrinin nga jashtë,
Kapet shqiptari në Britani, gjendet shuma e "çmendur" e parave brenda çantave të tij Një 27 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia britanike, nën akuzat për pastrim parash dhe trafik droge. Mediat brita
Britaniku 15-vjeçar shpik orën që ju paralajmëron për të mos e prekur fytyrën Në kohën e pandemisë, prekja e fytyrës është një shprehi që mund të shndërrohet në veprim fatal për disa njerëz pasi dua
Toka e premtuar, si arratisen me kamion shqipëtarët drejt Britanisë Mbretëria e Bashkuar ka qenë prej kohësh një destinacion sa i preferuar, aq edhe i pamundur për shqiptarët që duan të em
SKANDALI/ Rusia ofroi shpërblime për vrasjen e ushtarëve amerikanë dhe britanikë në Afganistan Oficerë të shërbimit sekret rus që punonin për inteligjencën ushtarake GRU i kanë ofruar para militantëve talebanë në Af
Goditet grupi i trafikantëve në Britani: Disa shqiptarë midis 12 të arrestuarve Pas një hetimi ndërkombëtar për kontrabandën e migrantëve në Britani të Madhe me anije përmes kufirit me Belgjikën, kanë
Kriza e covid-19 prek McLaren, shet aksione për të siguruar mbijetesën në F1 Vijojnë problemet financiare te makina britanike McLaren, e detyruar të shesë disa nga kuotat e saj për të siguruar mbij
Ekzekutoi 3 persona, agresori "personazh" i njohur për autoritetet britanike Një ngjarje e rëndë ka tronditur së fundmi Britaninë, ku nga një sulm mbetën të vrarë 3 persona. Mediat britanike rap
Sulm terrorist në Britani, ekzekutohen me thikë tre persona (FOTO LAJM) Tre persona kanw mbetur tw vdekur si pasojw e njw sulmi me thikw tw ndodhur ditwn e djeshme nw Reading, Angli. Gjithasht
Koronavirusi nuk i kursen jetën foshnjës 13 ditëshe në Britani Një bebe 13 ditëshe ka humbur betejën me koronavirusin në Britaninë e Madhe. Lajmi është bërë i ditur nga krerët vendas
26 vjeçarja britanike qëllon me armë të rinjtë shqiptarë mes Londrës Policia britanike ka vënë në pranga një vajzë të re pas një plagosje të dyfishtë në Barking, në lindje të Londrës. S
Mediat britanike vënë alarmin: Shqiptarët po kthejnë Anglinë në fermë droge (FOTO LAJM) Mediat britanike kanë dhënë emrat dhe fotot e disa shqiptarëve të arrestuar dhe dënuar gjatë muajve të fundit, duke ngri
Gjenden dhjetra viktima nga koronavirusi të dekompozuar në Britaninë e madhe Dhjetra viktima të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar kanë vdekur vetëm në shtëpi gjatë pandemisë dhe nuk janë zbulu
Gazetari britanik: Shqipëria ka fituar ndaj Britanisë në menaxhimin e koronavirusit Gazetari britanik Alastair Campbell ka komentuar situatën e koronavirusit në vendin tonë, duke u shprehur se Shqipëria e