999 rezultate për

britani

Cilat janë 20 vendet që nuk ekzistojnë më?! Nga trazirat etnike dhe luftërat civile tek betejat për pavarësi dhe bashkimet politike, vendet e shtetet vijnë dhe shko
Zbulohet një tjetër mutacion i COVID-19 në Britani: Më i rrezikshmi! Studiuesit thonë se 32 raste të B1525 në Britani, me raste të tjera në vende përfshirë Danimarkën, ShBA dhe Australinë.
Itali, një nga pesë raste me COVID-19 është mutacion britanik Sipas hulumtimit nga Instituti i Lartë Italian i Shëndetit, mutacioni britanik u zbulua në rreth 20% të rasteve të koron
Acari mbërthen Britaninë, regjistrohet dita më e ftohtë në 26 vitet e fundit I ftohti ka mbërthyer Britaninë e Madhe. Mbrëmjen e djeshme u shënua dita më e ftohtë në 26 vitet e fundit, ku termometr
COVID-19 britanik gjendet në Shqipëri: Zbulohen 3 rastet e para në këtë qytet Varianti britanik i COVID-19 është tashmë edhe në Shqipëri. Burimet bëjnë me dije se tre raste të reja të dyshuara si
7 shqiptarë arrestohen në anijen e madhe angleze Policia britanike ka vënë në pranga 7 persona në një anije mallrash në portin Dorset në Britaninë e Madhe. Shërbimi i
Britania merr masa drastike ndaj COVID-19: Kërcënon me 10 vite burg qytetarët e tij Britania është një ndër vendet që po vuan më shumë COVID-19 me shifra të frikshme cdo ditë. Së fundmi qeveria ka marr
Britania do të vaksinojë të gjithë emigrantët, edhe ata që kanë hyrë ilegalisht Emigrantët që jetojnë në Britani do të kenë të drejtë të vaksinohen kundër COVID-19, pavarësisht nëse ata kanë të drejtë
Policia britanike jep alarmin për shtëpitë e barit: Shumica janë shqiptarë! Policia e Sheffield-it në Britaninë e Madhe ka shprehur shqetësimin në lidhje me përfshirjen e shqiptarëve në kultivimin
Suning refuzon ofertën e parë, por BC Partners nuk heq dorë nga blerja e Interit Pavarësisht frenimit të javës së kaluar, duket se negociatat mes Suning dhe BC Partners për shitjen e aksioneve të Inter
Britania në alarm, zbulohet një tjetër variant i COVID-19 Shkencëtarët në Britaninë e Madhe kanë ngritur alarmin se është shfaqur një tjetër mutacioni COVID-19. Ky version i ri
Makinat pa shofer, Britania jep lejen për t’i futur në qarkullim Vendi i parë në botë që lejon shoferët të heqin duart nga timoni në autostrada pritet të jetë Britania e Madhe. Së fu
Turizmi i vaksinimit në Dubai, ja sa e blejnë paketën ata që shkojnë me një agjenci britanike Programi i "turizmit të vaksinimit" i prezantuar nga kjo agjenci britanike, përfshin një muaj pushimesh, ose në vendet k
Mutacioni i COVID-19 i merr jetën pacientit në Maqedoninë e Veriut Është raportuar viktima e parë nga mutacioni britanik në Maqedoninë e Veriut. Lajmi u bë i ditur në rrjetin social “Tëit
Londra u karantinua, VIP-at largohen drejt Dubait Modele, VIP-a të mediave sociale dhe yje të ‘reality TV’ të Britanisë kanë zgjedhur të qëndrojnë në pishinat e Dubait e
Një serial për Boris Johnson, zbulohet aktori që do të luajë rolin e kryeministrit (FOTO LAJM) Sky po përgatitet për një serial të ri televiziv, i cili në qendër do të ketë kryeministrin e Britanisë së Madhe, Boris
A ka të infektuar me mutacionin britanik në Shqipëri? Eksperti zbulon si është e vërteta "Në asnjë moment nuk thashë që ne kemi identifikuar mutacione të virusit por që jemi në gjendje të identifikojmë nëse do
Mund të shohin edhe filma, Britania do të lejojë shoferët të heqin duart nga timoni Britani bëhet vendi i parë në botë që lejon shoferët të heqin duart nga timoni në autostrada. Teknologjia e mbajtjes
Tre ndeshjet e ardhme të Chelsea do të përcaktojnë "fatin" e Lampard Pas shumë rezultateve negative, Frenk Lampardit i jepet besim në vijueshmëri të plotë të detyrës së tij. Sipas asaj q
Chelsea merr vendimin për Lampard Pas shumë rezultateve negative, Frenk Lampardit i jepet besim në vijueshmëri të plotë të detyrës së tij. Sipas asaj q