999 rezultate për

brigjeve

Kapet peshkaqeni 450 kg në Durrës, i rrezikshëm edhe për njerëzit (VIDEO) Brigjet shqiptare duket se janë bërë një vend i preferuar për peshkaqenët. Vetëm gjatë javës së fundit janë kapur dy
Po bien daullet e luftës, sulmohen tankerat e naftës përbri Iranit Dy cisterna nafte u dëmtuan të enjten nga sulmet në Gjirin e Omanit, një rrugë detare strategjike pranë brigjeve të Iran
Avionët bombardues rusë diktohen pranë brigjeve të SHBA Dy avionë bombardues rusë “TU-95” janë diktuar nga avionët amerikanë US F-22 pranë brigjeve të Alaskës, në territor ndër
TENSIONET / Avionët luftarakë të Britanisë në gadishmëri kundër luftanijes ruse (FOTO LAJM) Luftanijet ruse të cilat kanë kaluar përmes brigjeve britanike, janë përcjellur gjithmonë me tensione. Edhe sot, kal
Nxirren trupat e 12 viktimave në Egje, 8 fëmijë Trupat e pajetë të 12 refugjatëve, mes të cilëve edhe 8 fëmijë, janë zbuluar në ujërat e ishullit grek të Samosit ditën
Mbytja e refugjatëve në brigjet e Evropës, ja çfarë bën një artist Mbytja e refugjatëve brigjeve të Evropës, Shkrimtari dhe artisti Barnsky ka zgjedhur një mënyrë tejet interesante për të
40 emigrantë mbyten brigjeve të Italisë Roja bregdetare italiane po vazhdon të koordinojë operacionet e shpëtimit në Mesdhe ndërsa punonjësit e emergjencave ish
Reagimi i MM: Denoncim vetëm për një person, vinte nga Italia me motobarkë Ministria e Mbrojtjes njoftoi sot se ka pasur vetëm një denocim për zhdukjen e një peshkarexhë në Vlorë. Ministria bën m
Zjarr në anije, panik tek ekuipazhi Zjarri i rënë në bordin e anijes Costa Allegra ka përhapur panik tek ekuipazhi i kësaj anije ndërsa kapiteni i anijes ës
Wikileaks po mendon të “fshihet” në det Mirëmbajtësit e faqes Wikileaks po mendojnë të zhvendosin serverat e tyre në det për t’ju fshehur censurës apo ndonjë su
Mbi një mijë klandestinë drejt Italisë Më shumë se një mijë klandestinë afrikanoveriorë kanë mbërritur ose do të mbërrijnë gjatë ditës së sotme në ishullin ita