999 rezultate për

brendshem

Dha dorëheqjen i përlotur, Tahiri tashmë i vetëm përballë akuzave Në Shqipëri, ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, nën hetim për dyshimet se ka patur lidhje me një grup trafikantësh
Haradinaj kërkon të shkojë në Serbi, ministri i brendshëm vendas do ta arrestojë Ramush Haradinaj, ka shprehur dëshirën se do ta vizitonte Medvegjën e Preshevën, madje do të shkonte në Beograd për të p
Euro bie përsëri në nivelin më të ulët të 10 viteve Monedha e përbashkët ka shënuar sërish një tjetër rënie në tregun e brendshëm, duke u këmbyer ditën e sotme me 128,86 le
A kanë faj policët për dhunën në Rrugën e Kombit?! Del përgjigjia zyrtare A kanë faj policia e Shtetit për protestën e dhunshme të shënuar më 1 prill në Rrugën e Kombit? Ndërkohë që prokurori
Një javë pas dorëheqjes së Sefajt, ende s’ka emër për ministër të Brendshëm Shkarkimi i Flamur Sefajt nga pozita e ministrit të Brendshëm, e ka lënë këtë institucion pa lider. Përkundër se po bëhe
Pacolli: Ende nuk kemi një emër për ministër të Brendshëm Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli, ka treguar se ende nuk kanë ndonjë emër konkret për ministër të Punëve t
Mungesa e Pacollit, vonon emërimin e ministrit të Brendshëm Behgjet Pacolli ndodhet në një vizitë jashtë vendit. Kjo po e bën të pamundur zgjedhjen e ministrit të ri të Brendshëm n
Erdogan ka shkuar tepër larg me komentet e tij për qeverinë e Kosovës Analisti për çështjet e Ballkanit në Qendrën Wilson, Ross Johnson theksoi se qeveria e Kosovës bëri veprimin e duhur me
DEL VIDEOJA/ Momenti kur Erdogan kërcënoi Haradinajn: Do japësh llogari (VIDEO) Kanë dalë pamjet e fjalimit të Presidentit Erdogan teksa kërcënon kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Gjatë n
Kuvendi miraton Projektligjin për Kontrollimin e Brendshëm të Financave Publike Kuvendi i Kosovës ka miratuar shqyrtimin e dytë të Projektligjit me nr: 06/L-021 për Kontrollimin e Brendshëm të Financa
Haradinaj shkarkon shefin e AKI dhe ministrin e Brendshëm Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka kërkuar zyrtarisht kreut të Agjencisë Kosovare për Inteligj
Ish-ministri i Brendshëm: Nuk kam marrë asnjë byzylyk I ftuar në Real Story, ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka ironizuar edhe njëherë Saimir Tahirin dhe përfshirjen e
Diplomati austriak rrëfen arrestimin e Gjuriçit dhe takimin sekret Thaçi - Vuçiç Diplomati austriak Wolfgang Petritsch mendon se edhe pas takimit sekret Thaçi-Vuçiç në Uashington do të duhet kohë para
Forcat Speciale të Kosovës do të arrestojnë në Veri politikanin e rëndësishëm serb? Forca të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, Rosu, janë nisur drejt veriut të Kosovës me qëllim të arrestojnë Marko
Keni zhurma të vazhdueshme në vesh? Ja si ti trajtoni Ushtima ose zhurma në veshë, tinitusi, referohet si tingull i zhurmshëm që ndodh në njërin apo në të dy veshët. Tingujt
Droga, burgu dhe paratë ruse, zbardhet debati në Kuvend Rezoluta për punën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për vitin e ardhshëm ka përplasur dje me maxhorancën dhe opozitën
Ministri i Brendshëm francez u vendos kryq të kuq dy detyrave për Tiranën (FOTO) Ministri i Brendshëm i Francës, Gérard Collomb ka pritur në një takim zv/ministren shqiptare të Punëve të Brendshme, Rom
Gjermania kërkon pezullimin e marrëveshjes Schengen, rikthehen vizat te shqiptarët? Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer ka kërkuar pezullimin e Marrëveshjes së Shengenit, që lejon lëvizjen e lirë
Vrasja e gazetarit sllovak, jep dorëheqje ministri Brendshëm Pas dorëheqjeve të më hershme të kabinetit qeveritar dhe zyrtarëve të lartë sllovak, pas vrasjes së gazetarit hulumtues
Kosova të ndahet si Gjermania, kjo është zgjidhja Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i F