999 rezultate për

brendshem

Mediat e huaja me sytë nga Tirana, çfarë shkruajnë pas vendimit të Gjykatës për Saimir Tahirin (FOTO LAJM) Pas më shumë se 10 orë në dhomën e këshillimit, Gjykata për Krime të Rënda dënoi me 5 vite burg ish-ministrin e Brendshë
Gjykata vendos fatin e Tahirit, fjalët e fundit të ish-ministrit: Iki vetë në burg Gjykatën e Krimeve të Rënda është tërhequr për të marrë vendim për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Trupi gjyku
Italia dhe Malta propozojnë qendër emigrantësh në Shqipëri dhe Tunizi Tension në Helsinki midis vendeve të BE-së për çështjen e emigrantëve. Nga njëra anë Italia dhe Malta dhe nga ana tjetër
Kryeministri Haradinaj u prit nga ministri i Brendshëm i Francës, Christophe Castaner Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës zyrtare në Paris, është pritur nga ministri i Bren
Momenti kur Saimir Tahiri hyri në gjykatë (FOTO LAJM) Ditën e sotme ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri, është vendosur përballë Gjykatës së Krimeve të rënda. Nën Tahi
Saimir Tahiri mbërrin në gjykatë Pak minuta më parë ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri është paraqitur në Gjykatën e Krimeve të rënda. Sot pritet
Krimeve të Rënda nisin nesër gjyqin në themel ndaj Tahirit Gjykata e Krimeve të Rënda do të nisë ditën e nesërme gjyqin në themel për ish –Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.
Ministri i Brendshëm, me pasuri 2.3 milion euro (FOTO LAJM) Ministri i Punëve të Brendshme Ekrem Mustafa në bazë të dhënave që ai vet i ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsioni
Ambasadori gjerman jep shpresa për liberalizimin e vizave Gjermania është duke u bërë gati për takimin bilateral ku do të diskutohet për liberalizimin e vizave. Kështu ka pohuar
Ministri i Brendshëm i Holandës jep shpresa: Krimet e shqiptarëve janë ulur Populistët holandezë sot kanë kërkuar nëpërmjet parlamentit viza për shqiptarët në mes të fushatës zgjedhore me pretekst
Bardhi padit Lleshajn: Dorëzova prova për dhunën Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka qenë sot në Prokurori ku ka paditur ministrin e Brendsh
Zv.ministri i Brendshëm pranon se u cënua siguria kombëtare Zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, ka pranuar se grabitja e bujshme në Rinas është “cënim i sigurisë kombëtare”
FRONTEX do të kontrollojë kufirin Shqipëri-Greqi Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj, deklaroi dje se ka informacione ” për qarkullimin përmes mediave soci
Zv.ministri i Brendshëm 'përplaset' me gazetaren për vrasjen e Jurgen Kurtit (VIDEO) Pas vrasjes të 26-vjeçarit, Jurgen Kurti, zv.ministri i Brendshëm Besford Llamallari i ftuar në emisionin “Dritare" , ë
Borxhi i Kosovës është 1 miliard e 93 milionë euro Kosova për çdo vit ka rritur borxhin e brendshëm dhe të jashtëm. Drejtori i Thesarit, Ahmet Ismaili, tha se borxhi pu
Ministri i brendshëm i Serbisë u kërkon protestuesve të largohen nga ambjentet e televizonit Ministri i Brendshëm i Serbisë, Stefanoviq ju ka bërë thirrje protestuesve që ta lirojnë objektin e televizionit publik
PD reagon ashpër për Salianjin: Prokuroria e kapur nga Rama PD ka reaguar shumë ashpër pas marrjes së të pandehur të ish deputetin Ervin Salianji nga Prokuroria, në lidhje me përfs
Vuçiq, debat të brendshëm për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, deklaroi të hënën se ditën në vijim do të bisedojë me udhëheqësit e tjerë serbë
"Keni trafikuar lajme", Tahiri sulmon prokurorët e Krimeve të Rënda Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri së bashku me avokatin e tij ka mbërritur sot të Krimet e Rënda për të ankimuar z
Ish-ministri i Brendshëm mesazh Serbisë: Jemi akoma gjallë Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale për çështjen e Trepç