999 rezultate për

bregun

Kerry, në Bregun Perëndimor dhe Izrael Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vazhdojë përpjekjet për të ringjallur procesin e paqes në Lindjen e Mesm
Lirohen pengjet në Egjipt Një grua norvegjeze dhe një burrë nga Izraeli deri para pak kohësh ishin pengje në Gadishullin Sinai, por më në fund jan
Spahiu në Sarandë: Po na grabisin detin, bregun dhe historinë Kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu zhvillloi sot një takim me mbështetësit e kësaj partie në qytetin e Sarand
Balo-Drogba, dopio-goditje e Milanit? "Drogba apo Balotelli? Milan sheh dopio" Ky eshte titulli kryesor i portalit sportiv më të madh ne Europe "La Gazzetta d
60 të vdekur nga fishekzjarret në Bregun e Fildishtë Të paktën 60 persona kanë humbur jetën si rezultat i fishekzjarrëve në Bregun e Fildishtë, njofton agjensia e lajmeve An
Stuhia e borës rrezikon Bregun Lindor të SHBA-ve Një stuhi dëbore pritet të godasë sot pjesën lindore të SHBA-së, duke rënduar edhe më shumë gjendjen e krijuar nga disa
Përkeqësohen raportet Izrael-OKB Izraeli ka shkëputur marrëdhëniet e punës me Këshillin për të Drejtat e Njeriut të OKB-së, pasi që javën e kaluar lansoi
Finalja e Kupës së Afrikës, Zambia përballë Bregut të Fildishtë Në prag të finales së Kupës së Afrikës 2012, trajneri i Zambias Hervi Renard deklaroi se skuadra e tij nuk i frikësohej
Masakrohen 800 persona në Bregun e Fildishtë Në Bregun e Fildishtë janë zhvilluar luftime të ashpra ndërmjet forcave të presidentit, Alasan Ouatara, dhe atyre të riv
Vazhdojnë zjarret në Fukushima Të tjera shëprthime kanë ndodhur në centralin bërthamor të Fukushimës. Në reaktorët bërthamorë 2 dhe 4, janë verifikuar
Ja si goditi tsunami bregun e Japonisë (VIDEO) Eshtë publikuar sot në internet një video e xhiruar nga një kamerë amatore, e cila zbulon sërish dimensionet e tmerrit t
Izraeli miraton ndërtimet në Bregun Perëndimor Izraeli ka miratuar ndërtimin e qindra shtëpive të reja për hebrenjtë në Bregun Perëndimor të pushtuar. Zyrtarët thanë s
Këshilli i OKB-së i shqetësuar për sulmet në Bregun e Fildishtë Këshilli i Sigurimit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara është i shqetësuar për shkallëzimin e dhunës dhe për sulmet
Bregu i Fildishtë, 50 viktima nga dhuna pas zgjedhore Komisionerja e Lartë e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut tha se dhuna pas zgjedhore në Bregun e Fildishtë ka
Refuzimi i statusit, Komisioni i Integrimit thërret Bregun Komisioni Parlamentar i Integrimit i cili drejtohet nga deputetja e PS Ermelinda Meksi, ka thirrur në një seancë sqarime
Balla: Nëse vjedh dhe abuzon, Berisha të bën ministre si Bregun Deputeti socialist Taulant Balla deklaroi sot se “një ditë më parë në reagimin e tij të parë në lidhje me skandalet dhe
Izrael, përfundoi ngrirja për ndërtime në Bregun Perëndimor Moratoriumi i pjesërishëm i Izraelit për ndërtime në Bregun Perëndimor të pushtuar, ka përfunduar mbrëmë në mesnatë.
Izraeli rrënon murin në kufi me Bregun Perëndimor Armata e Izraelit e ka filluar rrënimin e barrierës së betonit që e rrethon lagjen hebraike nga të shtënat, në kufi me B
Bllokohet rruga ne Bregun Palase Parkimi i gabuar ka sjellë edhe një kaos në qarkullimin rrugor në bregdet. Sipas informacioneve &eum
Izraeli bllokon Bregun Perendimor Izraeli e ka bllokuar Bregun Perëndimor për 48 orë, me qëllim të parandalimit të palestine