999 rezultate për

bregdetare

Prishet varka, roja bregdetare greke shpëton dy shqiptarët Dy shtetas shqiptare, babe e bir jane gjetur nga roja bregdetare greke ne det te hapur, 60 milje ne jug perendim te ishi
Defekt në jaht, rojet bregdetare shpëtojnë turistët britanikë Rojet bregdetare shqiptare kanë shpetuar dy turistë britanike të cilët kishin dhene alarmin per ndihme qe prej ores 22.4
Rama "urdhër" vendorëve: Të pastrojmë bregdetin nga ndërtimet pa leje Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama kërkoi sot nga kryebashkiakët dhe deputetët socialistë të zonave bregdetare ndalimin
Vlorë, nis prishja e ndërtimeve pa leje Në zonën bregdetare të Vlorës ka nisur aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje. Në aksion janë përfshirë INUK, policia
Pushuesit nga Kosova dynden në plazhet e Durrësit Me qindra qytetarë të Kosovës kanë zgjedhur të kalojnë pushimet e tyre verore në qytetet bregdetare të Shqipërisë. Ndër
CR7 në mbrojtje të mjedisit (FOTO LAJM) Yjet e futbollit nuk i shfrytëzojnë pushimet vetëm për t’u çlodhur pas një sezoni të gjatë, por edhe për aktivitete soci
Rama në Lezhë, premton ngritjen e agjensisë kombëtare të bregdetit Në vijim të takimeve elektorale, kreu i Partisë Socialiste ka zhvilluar një takim me banorë të Tales në Lezhë. Në fjalën
Operacioni i shpëtimit, asnjë shenjë nga peshkatarët e zhdukur Update- Vijojnë operacioni i kërkimet për gjetjen e dy peshkatarëve. Në një konferencë për shtyp drejtori i qendrës Ndër
Prishet skafi, roja bregdetare ndihmon turistët malazezë Tre turistë malazezë të cilët po udhëtonin me një skaf i cili rrezikoi të mbytet rreth 1.5 milje larg bregut të Vlorës j
Aventurë e keqe për Russell Crow, shpëtohet nga roja bregdetare ( VIDEO) Aventurë e keqe për Russell Crow, por që ka përfunduar me një fund pozitiv. Aktori humbi rrugën gjatë një ekskursioni me
Roja Bregdetare me katër anije moderne Flota Ushtarake Detare e Shqipërisë, që pas ristrukturimit shqiptare, si bazë të sajën tashmë ka Rojën Bregdetare, e cil
Kontroll në vijën bregdetare, vendosen gjoba për motorët e ujit Policia kufitare e Durrësit ka nisur zbatimin e një plani masash për të evituar mbytjen e pushuesve. Forcat e policisë k
Roja bregdetare ruse qëllon mbi anijet kineze Dy anije kineze me 36 peshkatarë janë ndaluar nga roja bregdetare ruse pasi mjetet hynë pa autorizim në ujrat rusë, pran
Krerët e bashkive të majta: Moratoriumi po dëmton turizmin Krerët e bashkive dhe komunave bregdetare të qeverisura nga PS gjatë një takimi të zhvilluar në Durrës janë shprehur kun
Olldashi në Orikum, firmoset marrëveshja për ujin e pijshëm Në zonën turistike të Orikumit pritet të fillojë puna për ndërtimin e një impianti për ujërat e zeza ndërsa do të nisë p
INUK aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje në Himarë Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ka nisur një aksion për prishjen e 90 objekteve pa leje në vijën bregdetare
Roja Bregdetare në mbrojtje të ndotjes së detit Nën moton “Sfida të përbashkëta, përpjekje të përbashkëta” Forcat e Rojes Bregdetare të vendeve që lagen nga deti Adriat
Djali Gaddafit, do e shfrytëzonte Kosovën për arrati Saad Gaddafi, njëri prej djemve të ish-diktatorit Muammar Gaddafi kishte një plan. Planifikonte të ikte për në Meksikë,
Asnjë gjurmë të shqiptarit të hedhur dje në det Vijojnë ende kërkimet për gjetjen e 30 vjeçarit Eduart Teodori, shqiptari që u hodh nga trageti i linjës Durrës- Bari, p