999 rezultate për

bregdetare

Rojet bregdetare italiane nxjerrin nga deti trupat e 9 emigrantëve libianë Sa i takon anijes së mbytur me emigrantë, që ishin nisur nga bregdeti i Libisë, raportohet se janë nxjerrë nga deti trup
Vila më e bukur bregdetare për vitin 2014 (FOTO LAJM) Muaji dhjetor mund të cilësohet edhe muaji kur bëhet përzgjedhja e mrekullive më të mëdha përgjatë vitit në aspekte të n
Përplaset trageti i linjës Brindizi-Vlorë, shpëtohen 3 persona Trageti i linjës Brindizi-Vlorë, është përplasur sot në orët e para të mëngjesit me një peshkarexhë. Burime nga roja bre
Malltezi: Planin e bregdetit s’e njeh askush, interesat e Ramës klienteliste Dhëndëri i Sali Berishës denoncon politikat që po ndjek kryeministri Edi Rama lidhur me territorin. Jamarbër Malltezi i
Riviera shqiptare, më e preferuara në këtë sezon turistik (FOTO-LAJM) Riviera shqiptare, një zonë bregdetare në Qarkun e Vlorës përgjatë Detit të Jonit ka qenë edhe më e vizituara në këtë se
Tare: Bashkitë dhe bizneset kanë detyrim vendosjen e kullave Vendosja e rojeve bregdetare dhe kullave në plazhet shqiptare është detyrë funksionale e pushtetit lokal, dalë kjo nga v
Tjetër projekt për vijën bregdetare, gati konkursi për Orikum-Llogara Pas ndërtimit të bulevardit të njohur si lungomare, kryeministri Edi Rama ka njoftuar hapjen e një tjetër konkursi sa
Ja si duket plazhi i Shëngjinit nga lartë (VIDEO) Dielli, rëra kurative, si dhe infrastruktura e përmirësuar kanë populluar plazhin e Shëngjinit gjatë këtij sezoni turist
Rama: Bregdeti i ri i Vlorës, gati sot një vit Kryeministri Rama ka njoftuar sot nga sheshi “Pavarësia” i Vlorës përfundimin e projektit të vijës bregdetare të Vlorës
Ishulli i Sazanit hapet për publikun?! (FOTO-LAJM) Në bordin e anijes franceze Tara u nenshkrua dje marreveshja midis Conservatorit Litoral Francez dhe Agjensise Kombetare
Roja bregdetare që do shpëtojë plazhistët që nuk dinë not (FOTO-LAJM) Fibela Kocci është “Pamela Anderson” e parë në Shqipëri. 19-vjeçarja e cili nisi punë javën e shkuar në plazhin e Golemi
MZHUT aksion për pastrimin e bregdetit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Agjencia Kombëtare e Bregdetit në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes dhe
Një pjesëz nga perla bregdetare e Borshit (FOTO-LAJM) Teksa po bëhen përgatitjet e para për nisjen e sezonit të ri turstik, Borshi është një nga destinacionet e pushuesve shq
Greqia do ti ofrojë mbështetje Shqipërisë për zhvillimin e turizmit Ministrja, Eglantina Gjermeni po mer pjesë në punimet e Konferencës së Nivelit të Lartë në Athinë mbi strategjinë e zhvi
Rama: Projekti për “Lungo Maren”, hapi i parë drejt Vlorës së shekullit të ri Pesë studiot e përzgjedhura nga konkursi për projektin “Lungo Mare”, që do të shtrihet përgjatë bregdetit jonian kanë pr
"Lungo Mare", Ministria e Turizmit shpall 5 finalistët e konkursit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit më 28 Nëntor të vitit që lamë pas, Ditën e Pavarësisë së Kombit, në prani të q
Vija Bregdetare e Vlorës, 96 projektues në konkurs 96 projektues kanë aplikuar në konkursin për Vijën Bregdetare të qytetit të Vlorës. Ministria Zhvillimit Urban dhe Turiz
Roja bregdetare greke shpëtoi 97 emigrantë Roja Bregdetare e Greqisë deklaron se ka shpëtuar më se 90 emigrantë, në jug të këtij vendi, pasi anija me të cilën lund
Turizmi, Rama takim në Sarandë me grupet e interesit (FOTO LAJM) Strategjia zhvillimit të turzimit dhe planifikimi i rregullimit të territorit në zonat bregdetare është tema që kryemini
Vlorë, prezantohet projekti i shëtitores Në një aktivitet të organizuar në teatrin 'Petro Marko' të qytetit të Vlores u prezantua këtë të enjte projekti për ndër