999 rezultate për

bregdetare

Përmbyset varka me refugjatë, humbin jetën katër persona Përmbytet varka me refugjatë në detin Egje, në afërsi të ishullit Lesbos në Greqi, katër persona humbin jetën midis tyre
Përmbyset një barkë më qindra emigrantë në Mesdhe Një barkë që po barte qindra njerëz, është përmbysur ditën e sotme në Mesdhe larg ishullit grek, Crete, ndërsa një opera
Shpëtohen 18 emigrantë shqiptarë në ujërat e Britanisë Në orët e para të ditës së sotme janë shp-ëtuar nga rreziku 18 emigrantë shqiptarë dhe dy britanikë, pasi barka me të ci
Arrestime dhe sekuestro për 76 hektarë tokë në bregdet Prokuroria e Kavajës ka marrë lejen e gjykatës për arrestimin e ish-kryetarit të komunës Gosë, Sinan Shala, si edhe të S
Nxirren trupat e 12 viktimave në Egje, 8 fëmijë Trupat e pajetë të 12 refugjatëve, mes të cilëve edhe 8 fëmijë, janë zbuluar në ujërat e ishullit grek të Samosit ditën
Tjetër tragjedi në Egje, mbyten 21 emigrantë Së paku 21 persona kanë humbur jetën në dy fatkeqësi të ndara të cilat kanë ndodhur të enjten në mbrëmje në afërsi të is
Zv/ ministrja e Financave "tap" në gjeografi (VIDEO) Voskopoja, zonë bregdetare?! Kjo pyetje nuk ka nevojë për reflektim, por Zv/ ministrja e Financave, Irena Beqiraj, duket
Ndotja e bregdetit nga vajrat, përplas PS-PD në Durrës Deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi e konsideroi krim ambiental ndotjen e 2.5 kilometrave vijë bregdetare dhe akuzoi Prefe
Pastrohet gjatë natës vija bregdetare e Durrësit Bregdeti i Durrësit mëngjesin e kësaj së diele është gjetur i pastër. Pastrimi i tij është bërë gjatë natës nga autorit
Greqia fundos anijen? Një video amatore tregon gjithçka (VIDEO) Një grup peshkatarësh turq pretendojnë se roja bregdetare greke ka fundosur një gomone me emigrantë që po udhëtonte në d
Video tronditëse / Roja Bregdetare Greke fundos gomonen me sirianë (VIDEO) Një grup peshkatarësh pretendojnë se Roja Bregdetare Greke ka fundosur një gomone plot me emigrantë sirianë, që po kalon
Roja bregdetare shqiptare shpëton motobarkën me shtetas grekë Roja Bregdetare shqiptare në Sarandë, ka shpëtuar paraditen e sotme një mjet lundrues në avari, në bordin e të cilit ndo
Rojet bregdetare italiane nxjerrin nga deti trupat e 9 emigrantëve libianë Sa i takon anijes së mbytur me emigrantë, që ishin nisur nga bregdeti i Libisë, raportohet se janë nxjerrë nga deti trup
Vila më e bukur bregdetare për vitin 2014 (FOTO LAJM) Muaji dhjetor mund të cilësohet edhe muaji kur bëhet përzgjedhja e mrekullive më të mëdha përgjatë vitit në aspekte të n
Përplaset trageti i linjës Brindizi-Vlorë, shpëtohen 3 persona Trageti i linjës Brindizi-Vlorë, është përplasur sot në orët e para të mëngjesit me një peshkarexhë. Burime nga roja bre
Malltezi: Planin e bregdetit s’e njeh askush, interesat e Ramës klienteliste Dhëndëri i Sali Berishës denoncon politikat që po ndjek kryeministri Edi Rama lidhur me territorin. Jamarbër Malltezi i
Riviera shqiptare, më e preferuara në këtë sezon turistik (FOTO-LAJM) Riviera shqiptare, një zonë bregdetare në Qarkun e Vlorës përgjatë Detit të Jonit ka qenë edhe më e vizituara në këtë se
Tare: Bashkitë dhe bizneset kanë detyrim vendosjen e kullave Vendosja e rojeve bregdetare dhe kullave në plazhet shqiptare është detyrë funksionale e pushtetit lokal, dalë kjo nga v
Tjetër projekt për vijën bregdetare, gati konkursi për Orikum-Llogara Pas ndërtimit të bulevardit të njohur si lungomare, kryeministri Edi Rama ka njoftuar hapjen e një tjetër konkursi sa
Ja si duket plazhi i Shëngjinit nga lartë (VIDEO) Dielli, rëra kurative, si dhe infrastruktura e përmirësuar kanë populluar plazhin e Shëngjinit gjatë këtij sezoni turist