999 rezultate për

bregdetare

Noti zhveshur është tradita 50 vjeçare e këtij vendi (FOTO LAJM) Zhytësit e zhveshur janë duke u mbledhur në pishinat e minierave mahnitëse dhe sekrete bregdetare të Cornwall që pretend
Pamje nga shembja e lokalit të Kokëdhimës, IKMT: Objekti rreth 2 mijë metër katror rezulton pa leje (FOTO & VIDEO) Forca të shumta të IKMT-së dhe të policisë kanë nisur aksionin mëngjesin e sotëm për të shembur bar-restorant “Panorma”
Alarmi SOS, shpëtohen 7 turistë në Durrës Roja bregdetare kanë shpëtuar 7 turistë që rrezikonin të mbyteshin në ujërat e Detit Adriatik, në Durrës mbrëmjen e sotm
Mbytet pushuesi në Vlorë Një pushues është mbytur ditën e sotme në plazhin e Zvërnecit në Vlorë. Ende nuk dihet identiteti i viktimës dhe as sh
Rama: Zero tolerancë për harbutët që zaptojnë plazhet Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në Facebook, ka theksuar se beteja për hapjen e hapësirave publike të plazhe
Ndjekje si në filma, trafikantët hedhin thasët me kokainë në ujërat e Paqësorit (VIDEO) Roja Bregdetare e SHBA bllokoi një nëndetëse që transportonte 17690 kg kokainë dhe 432 kg marjuanë me një kosto prej 453
Ligji për rojet bregdetare nuk zbatohet, kullat e vrojtimit të boshatisura Sezoni turistik ka filluar dhe plazhet në vendin tonë janë populluar, por sa të sigurta janë ambientet që u ofrojnë bizn
Me skaf dhe biçikleta, si duket policia gjatë fundjavës në plazhe (FOTO LAJM) Sezoni veror ka nisur zyrtarisht në qytetet bregdetare të Shqipërisë prej më shumë se një muaji dhe dyndja më e madhe e
Durrësi kujtohet në mes të sezonit për mbytjet masive të pushuesve (FOTO LAJM) Sezoni veror ka nisur zyrtarisht në qytetet bregdetare të Shqipërisë prej më shumë se një muaji dhe dyndja më e madhe e
Mungesa e rojeve bregdetare, 3 persona rrezikojnë të vdesin Ndërkohë që sezoni turistik ka filluar, masat e sigurisë në plazh lenë për të dëshiruar. Ditën e sotme tre persona ka
Jemi në maj por sot priten reshje bore në Shqipëri Dita e hënë pritet të mbetet nën ndikimin e masave ajrore më të ftohta e të paqëndrueshme. Moti do të jetë kryesisht i v
Shpëtohet gomonia me 50 emigrantë nga Forcat e Armatosura (VIDEO) Anija “Butrinti”, e Forces Detare, me mision ne detin Egje, gjate patrullimit ne zonen e saj te operacionit, mbremjen e
Ministri grek: Zgjerimi i vijës bregdetare edhe me Shqipërinë prioritetet i Cipras Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrugalos në një intervistë për Real Fm, ka folur ndër të tjera edhe për marrdhëniet me
Katastrofa, 373 të vdekur nga cunami në Indonezi Bilanci i viktimave të cunamit që u shkaktua nga vullkani Anak Krakatau është rritur në 373. Dallgë gjigante u përplasën
Ftohet koha, sa do të jetë temperatura minimale sot Ditën e enjte, 15 nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe prani të mjegullës përgjatë luginave dhe në zonën bregdetare.
Pas Arben Ndokës, arrestohet edhe vëllai i tij Ish-deputeti i PS, Arben Ndoka u arrestua “falsifikim dokumentash” e “tjetërsim pronash”. Dhe pas tij, është vënë në
Tension mes Greqisë dhe Turqisë në Egje, tentohet mbytja e barkës NJë episod i ri që ka rritur tensionet ndodhi gjatë ditës së djeshme mes Turqisë dhe Greqisë. Mediat helene raportoj
Të huajt blenë 43 milionë euro prona në Shqipëri Shtetasit e huaj po mësyjnë për të blerë prona në Shqipëri. Të dhënat zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se në gjas
Koha kur plazhi i Durrësit ishte vetëm për pushuesit (FOTO LAJM) Sot është vija bregdetare që pret më shumë pushues se cilido bregdet shqiptar, por dikur plazhi i Durrësit nuk ka patur
Në rrezik dhe fëmijë, shpëtohet peshkarexha në Karaburun (VIDEO) Vranësirat në vend kanë sjellë dhe erëra të forta e reshje shiu në të gjithë vendin, duke habitur kështu pushuesit. N