999 rezultate për

brazilianin

Robinho pranë rikthimit tek Santosi Robinho është më pranë rikthimit të tij tek Santosi. Sipas “Tuttosport”, sulmuesi i Milanit ka dhënë ok për uljen e pagë
"Uragani" Monaco, pas Falcao edhe 4 yje të tjerë (FOTO LAJM) Pas kolumbianit Radamel Falcao Monaco është shumë pranë blerjes edhe të sulmuesit argjentinas Carlos Tevez nga Mancheste
Top 10 fituesit e dueleve në Serie A (FOTO LAJM) Mesfushori shqiptaro-zviceran, Valon Behrami është lojtari që ka fituar më shumë duele me kundërshtarët në Serie A, shkr
Galliani: Mes Thiagos dhe Ibrës do riktheja brazilianin Adriano Galliani ka folur gjerë e gjatë për aktualitetin e Milanit për ‘La Gazzetta dello Sport’. Administratori i deleg
Moratti do rikthimin e Leonardos Presidenti i Inter, Massimo Moratti dëshiron rikthimin e Leonardos, por jo si trajner edhe pse trajeri aktual Andrea Str
Ikën Sneijder? Është Paulinho Hapësirat që mund të lerë në skuadër largimi i mundshëm i Wesley Sneijder mund të mbulohen nga afrimi i mesfushorit braz
El Shaarawy më kujton Neymar Ish-trajneri i Milan, Carlo Ancelotti është i impresionuar me fillimin e mirë të sulmuesit 19-vjeçar të kuqezinjëve, Ste
Terim kërkon Kaka te Galatasaray Trajneri i kampionëve të Turqisë, Galatasaray, Fatih Terim ka një ëndërr përsa i përket merkatos së janarit: Ricardo Kak
Milan, Allegri pranë lamtumirës? Një verë për t’u harruar për Milanin dhe për Massimiliano Allegrin që pa t’i largoheshin për çështjen e bilancit ekonomi
Milan, në 27 gusht fillojnë "skontot" e mëdha Spanjollët e Real Madrid janë vetëm një hap larg mesfushorit kroat Luka Modriç, dhe në këtë pikë klubi mund të lërë të l
Inter, 3 blerje me paratë e Lucas (FOTO LAJM) Inter ka mbetur i zhgënjyer nga tratativat me brazilianin Lucas Moura, që do ti bashkohet Thiago Silva dhe Zlatan Ibrahi
Maicon zgjedh Realin, Mou zgjedh Richards Tashmë është e qartë, Maicon dëshiron të largohet nga Interi sa më parë për t’iu bashkuar ekipit të Real Madrid, ku e pr
Inter, Stramaccioni kërkon një "gladiator" Inter është në kërkim të mesfushorëve dhe në krye të listës, sipas "Corriere dello Sport" janë Nigel de Jong dhe Fernand
Milan gjen brazilianin e vërtetë Eshtë rikthyer Robinho i vitit të kaluar, i cili vraponte, bënte presing dhe krijonte shumë raste për gol. Në ndeshjen k
Inter "sakrifikon" Sneijder për Lucas Inter mund të sakrifikojë Wesley Sneijder për të kërkuar të bëjë të tijin brazilianin Lucas Rodrigues Moura da Silva, sh
R. Madrid, tre londinezet kërkojnë Kaka Tottenham, Chelsea dhe Arsenal: janë këto tre skuadrat e Premier League që interesohen për brazilianin e Real Madrid, Ri
Me Pato në fushë, Milan nuk fiton Pato po kalon një moment shumë të keq sepse përveç paraqitjeve të dobëta dhe mungesës së golit, sulmuesi i Milanit është
Juve fiton derbin e Italisë për Fernando Juventus ka dërguar vëzjguesit e saj në ndeshjen e së martës së kaluar në Champions League Porto-Zenit për të ndjekur ng
Kaka kushton 50 milion euro Braziliani i Real Madridit, Leite Kaka, mund të largohet nga "Santiago Bernabeu". Ofertat e fundit që vijnë në Interi pë
Milani po mendon të rikthejë Kaka' Fjalët e Silvio Berlusconit se ëndërron ta shohë Cristiano Ronaldon me fanellën e Milanit, duket se janë një maskim për