999 rezultate për

brazil

Shaqiri pjesë e formacionit më të mirë të ditës në Botëror Dita e nëntë e Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’ ishte një nga më emocionueset për ndjekësit shqiptarë të futbollit. P
Trajneri i Brazilit feston si i "çmendur" golin e Coutinhos (VIDEO) Coutinho i ka shënuar një gol shumë të rëndësishëm ditën e sotme, duke kaluar skuadrën e tij në avantazh, ku më pas ka s
Harrojeni Neymar-in, këto vajza vodhën sot show-n e Brazilit (FOTO LAJM) Yjet e Sambas mposhtën Kosta Rikën në minutat shtesë të takimit me rezultat 2-0, me golat e Coutinho dhe Neymar. Pas
Brazilianët dhurojnë spektakël në minutat shtesë, Neymar vulos fitoren Brazili ka arritur të marrë një fitore shumë të vlefshme ndaj Kosta Rikës, dhe tashmë është ngjitur në vendin e katërt t
"Shpërthejnë" brazilianët, Neymar shënon golin e dytë (VIDEO) Neymar ka shënuar golin e dytë për Brazilin në minutën e fundit të shtesës. Në fillim ka qënë Douglas Costa që ka zb
Këto janë rastet e humbur në pjesën e parë nga Brazili (VIDEO) Brazili ka tentuar shumë që të shënoi gol që në pjesën e parë të takimit kundër Kosta Rikës por kanë qënë të pafat. G
Brazili nuk bind në pjesën e parë, mbrojtja e Kosta Rikës vijon rezistencën Pjesa e parë e takimit midis Brazilit dhe Kosta Rikës është mbyllur me rezultat të barabartë pa gola. Brazili edhe ps
Brazilit i anullohet goli në minutën e 25' (VIDEO) Në minutën e 25' brazilianët kanë gjetur rrugën e golit me anë të Gabriel Jesus por goli nuk është i vlefshëm pasi është
Macja "Achilles" parashikon fituesin e Brazil-Kosta Rika (FOTO LAJM) Tani më jemi mësuar që në Botërore të ketë kafshë që parashikojnë ndeshjet. Papagallë, oktapodë, derr dhe së fundmi
Brazili nis sulmin ndaj "autobusit" të Kosta Rikës Ka nisur "kryefjala" e ditës së nëntë e Botërorit, ku Brazili po përballet me Kosta Rikën. Brazili duket se ka gjithç
Brazili i frikshëm në sulm, publikohen formacionet Brazil-Kosta Rika (FOTO LAJM) Sapo janë publikuar formacionet e përballjes së parë të ditës së 9-të të Botërorit. Brazili dhe Kosta Rika do të për
Rikthehet Neymar, këto janë formacionet e mundshme Brazil-Kosta Rika Dita e nëntë e Botërorit pritet të sjelli shumë surpriza pasi skuadrat që do të përballen gjenden në një fazë të tension
"Magjia" e ditës së 9-të, Brazili dhe Zvicra për fitore, Islanda për “eliminimin” e Argjentinës Dita e nëntë e Botërorit pritte të sjellë një "magji" të vërtetë në Rusi. Ndeshjet e dyta të gupit E, do të hapen nga
Tifozët brazilianë tallen me Argjentinën (VIDEO) Rivaliteti i madh mes tyre do të mbetet gjithmonë i tillë. Janë tifozët brazilianë, që pas humbjes së Argjentinës, k
Trajneri i Brazilit flet për dëmtimin e Neymarit Trajneri i Brazilit, Tite ka thënë se nëse Neymar do të ishte dëmtuar atëherë nuk do të vihet në rrezik për të luajtur n
Temë diskutimi shirti i kapitenit tek Brazili, ky është lojtari që do e mbaj ndaj Kosta Rikës Brazili e ka ende në fuqi rregullin e rotacionit të shiritit të kapitenit. Nëse në ndeshjen e parë trajneri Tite ja
FIFA refuzon kërkesën e Brazilit për VAR-in gjatë ndeshjes me Zvicrën Federata e Futbollit të Brazilit kishte kërkuar më shkrim nga FIFA sqarime se pse VAR nuk ishte përdorur në disa raste k
Neymar kthehet në stërvitje me Brazilin Neymar është stërvitur rregullisht me shokët e tij të kombëtares së Brazilit, në seancën e fundit stërvitore në Sochi.
Lajm i mirë nga Neymari për tifozët e Brazilit Neymar është kthyer në stërvitje me Brazilin duke ccliruar kështu tifozët. Ai pësoi një dëmtim gjatë barazimit 1-1 k
Neymar "trondit" Brazilin gjatë stërvitjes (VIDEO) Shpresat e kombëtares së Brazilit janë mbi Neymar, por së fundmi tifozët dhe kombëtarja braziliane janë të tensionuar pë