999 rezultate për

brazil

Brazili i madh, sa i vogël përballë skuadrave europiane Brazili nuk ja doli dot mbrëmë kundër Belgjikës, edhe pse ishin favoritët kryesorë për të fituar trofeun. Që prej vit
Lojtari i Meksikës tallet me Neymarin: Po tani kush po shkon në shtëpi Mesfushori i Meksikës, Andres Guardado, ka thumbuar Neymarin pas eliminimit të Brazilit nga Kupa e Botës, duke iu hakmar
Tifozët e Brazilit i bëjnë "gjëmën" Neymar-it Pas humbjes së Brazilit kundër Belgjikës dhe eliminimit përfundimisht nga Botërori, tifozët i janë vënë kundër sulmuesit
E frikshme, kaq vlen skuadra që çoi Brazilin në shtëpi mbrëmë Belgjika arriti mbrëmjen e djeshme të eliminojë Brazilin pasi e mundi me rezultatin 2-1 duke u kualifikuar në gjysmëfina
"Luftë" mes mediave, pas humbjes gjermanët i shtojnë dhimbjen Brazilit Ditë më parë, Brazili ju gëzua dështimit të Gjermanisë në këtë Botëror që nuk mundi të kalojë dotë as fazën e grupeve.
Belgjika "turpëroi" Brazilin, De Bruyne tregon sekretin Mesfushori belg, Kevin De Bruyne ishte një nga lojtarët më të mirë mbrëmjen e djeshme kundër Brazilit. Ai arriti të
Në këto raste po të ishte parë VAR-i, Brazili mund të kishte fituar U tha se sistemi i teknolgjisë VAR që është aplikuar në këtë Botëror do të ulte deri në 99% të gabueshmërisë së arbitrim
Ja nota e Neymar (FOTO LAJM) Belgjika siguroi gjysmëfinalen e Kupës së Botës pasi fitoi 2-1 përballë Brazilit. Thibaut Courtois është vlerësuar me
E FUNDIT/ Brazili i madh largohet nga Botërori Brazili është larguar nga botërori. Belgjika ka mposhtur me rezultatin 2-1, brazilianët në gjysmëfinalen e luajtur në
Shënon Brazili (VIDEO) Brazili ka ngushtuar diferencën në 2-1 përballë Belgjikës. Në minutën e 76’ ishte Renato Augusto ai i cili shënoi me
Belgjikë-Brazil, statistikat e pjesës së parë Belgjika e ka mbyllur në avantazh 2-0 pjesën e parë në takimin kundër Brazilit e vlefshme për ½ e Kupës së Botës, Rusi 2
Shokohet Brazili, Belgjika shënon të dytin (VIDEO) Kevin De Bruyne ka shokuar Brazilin duke shënuar edhe golin e dytë për Belgjikën. Pas pësimit të golit të parë, Brazi
Shënohet goli i parë në Brazil-Belgjikë (VIDEO) Ka nisur vrullshëm ndeshja çerekfinale ndërmjet Brazilit dhe Belgjikës. Në minutën e 13’ ishte Fernandinho ai i cili
Brazil-Belgjikë në ndeshje direkte Për pak minuta pritet që të fillojë super sfida Brazil-Belgjikë, e vlefshme për Botërorin Rusi 2018. Këto skuadra jan
Formacionet zyrtare: Brazil – Belgjikë Sot në orën 20:00 në stadiumin ‘Kazan Arena’ do të luhet çerekfinalja tjetër ndërmjet Brazilit dhe Belgjikës. Të dyja
Franca pret Brazilin ose Belgjikën Franca është ekipi parë që kalon në ½ e Botërorit “Rusi 2018” pasi ka mposhtur me rezultat 2-0 Uruguain. Gjelat shënu
Brazil-Belgjikë, përplasja e “titanëve” përmes fakteve dhe shifrave Brazili dhe Belgjika do të përballen mbrëmjen e sotme për fazën e çerekfinaleve të Botërorit, ku në mbylljen e kësaj nde
Ky do të jetë kapiteni i Brazilit në ndeshjen kundër Belgjikës Vazhdon të jetë akoma i lëvizshëm shiriti i kapiteni te ekipi i Brazilit. Tani i ka ardhur radha një lojtari tjetër dhe
Mallkimi i skuadrave të mëdha, Brazili ka frikë të luaj në "Kazan Arena" Në fillim Gjermania dhe më pas Argjentina. E përbashkëta e dy kombëtareve të mësipërme është fakti që u larguan nga kamp
Finalja e parakohshme, Brazil-Belgjikë gjithçka që duhet të dini Po shihet si finale e parakohshme ajo mes Brazilit dhe Belgjikës, ku do të përballen mbrëmjen e nesërme në "Kazan Arena"