999 rezultate për

bozdo

Politika e ndarë në 70 vjetorin e Çlirimit të Tiranës (FOTO LAJM) Politika është ndarë sërish në dy aktivitete të ndryshme sa i takon 70 vjetorit të Çlirimit të Tiranës. Kryeministri Edi
Çmimi i energjisë, Bozdo: Penalizohen shqiptarët e varfër Të gjithë qytetarët do paguajnë më shumë pas vendimit për të hequr fashën 300 kw/orë në muaj për shtresat në nevojë. Dek
PD: “Afera CEZ” do rrisë çmimin e energjisë për shqiptarët Për Partinë Demokratike “Afera CEZ” i ka kushtuar dhe do t’i kushtojë ekonomikisht, financiarisht dhe imazhin ndërkombët
Bozdo apel qeverisë për zhbllokimin e projekteve për zhvillimin e Tiranes Në ceremoninë e hapjes së javes se arkitektures ne Tirane, nenkryetari i Bashkise së Titanës Enno Bozdo i drejtoi edhe n
Zgjerohen varrezat në Tiranë, tani edhe varre murale Shumë shpejt në Tiranë do të fillojnë të aplikohen varrezat murale. Kjo nismë është marrë për të shmangur kaosin e kriju
Bozdo: Rritja e çmimit të energjisë, pasojë e skandalit me CEZ-in Rritja e çmimit të energjisë elektrike është pasojë e drejtpërdrejtë e megaskandalit të aferës CEZ. Kështu u shpreh në n
Bozdo: Rama gënjeshtar, lejen në sheshin “Nënë Tereza” e dha vetë Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo, deklaroi për mediat se Kryeministri Edi Rama akuzoi jo për herë të parë B
Bozdo dënon dëmtimin e memorialit “Post- Bllok” Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo dënoi sot dhunimin e memorialit “Post- Bllok”. Në një deklaratë për mediat,
Bashkia e Tiranës propozon titullin “Mirënjohje e Tiranës” për Pandi Toçen Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Eno Bozdo ka zhvilluar sot një vizitë në shtëpinë e të ndjerit Pandi Toçe, i cili u n
Bozdo: Rama u ka hapur tanimë luftë dhe semaforëve të Tiranës Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo akuzoi sot kryeministrin Edi Rama për ndërhyrjen e policisë në vendosjen e
DP calls agreement with CEZ a megascandal For the democrats the agreement between the government and CEZ company is a megascandal that means the government will s
PD: Marrëveshja me CEZ, vjedhje ndaj çdo shqiptari Partia Demokratik denoncoi sot atë që ajo e cilësoi si megaskandalin e marrëveshjes së Qeverisë me CEZ.Enno Bozdo u shpr
Bashkia shkatërron bunkerët për zgjerimin e varrezave në Sharrë Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me INU ka nisur sot punën për shkatërrimin e 16 bunkerëve në varrezat publike të Sharrë
Bozdo i kërkon qeverisë t’i japë zgjidhje transportit publik falas Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Eno Bozdo i kërkoi sot qeverisë që të zgjidhë ngërçin e transportit publik falas, apo
Bozdo akuza qeverisë: Po penalizon transportin falas të shtresave në nevojë Bashkia e Tiranës shprehu sot shqetësimin për neglizhencën e qeverisë, lidhur me përcaktimin e masave, kritereve dhe pro
1 million dollars to finance SME-s in Tirana The municipality of Tirana will give 1 million dollars to finance small and medium enterprises. The Vice Mayor Enno Bozd
Një milion $ për kreditimin e biznesit të vogël e të mesëm në Tiranë Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo bëri të ditur se n Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak do të kër
Bozdo: Rama paralajmëroi bllokimin e planit urbanistik për Tiranën Teatër propagandistik e ka cilësuar nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo konferencën e mbajtur dje nga kryemini
Bozdo: Rama i kërkon Abu Dabit të ndërpresë financimin e ndërtimit të bulevardit Edi Rama po investohet ditë për ditë dhe me çdo mjet për të bllokuar ndërtimin e bulevardit të ri të Tiranës. Kështu u s
Bozdo: Rama po u mohon të vdekurve banesën e fundit Bashkia e Tiranës i bëri sot apel qeverisë të zhbllokojë projekt-buxhetin e Tiranës dhe për t’i dhënë zgjidhje problemit