999 rezultate për

boteror

Lanë armët e festuan, si Krishtlindja zbuti ushtarët në Luftën e parë Botërore Si çdo festë tjetër, edhe kjo e Krishtlindjeve është një festë e veçantë dhe të tillë e bën fakti se ajo përjetohet nga
Stema e botërorit në fanellë, Premier League ndalon Liverpool-in të bëjë ndryshime Liverpool fitoi të drejtën për të vendosur stemën e botërorit të klubeve në fanellë, pas suksesit në finalen ndaj Flamen
Nga Maluma tek J-Balvin: Kejvina tregon mesazhet që i kanë dërguar VIP-at botërorë (VIDEO) Kejvina Kthella është ndër modelet më të ndjekura në Instagram dhe tanimë fama e saj i ka kaluar kufijtë. Kejvina ka rën
Finalja e Botërorit për klube shkon në shtesa Pas 90 minutave ndeshja finale e Botërorit për klube mes Liverpoolit dhe Flamengos u mbyll pa gola. As njëri e as eki
Finalja e Botërorit për klube, Liverpool - Flamengo: Formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Liverpool do të ndeshet me ekipin brazilian, Flamengo në finalen e Botërorit për klube që po mbahet në Katar. Pasi mp
Kjo është pozita e Kombëtares në rënditjen e FIFA-s Shqipëria nuk ka asnjë ndryshim në rënditjen e saj në FIFA, pasi që prap rënditet në vendin e 66-të. Kjo është edhe p
Botërori i Klubeve/ Liverpool triumfon në sekondat e fundit, pret në finale Flamengon (VIDEO) Liverpooli ka vuajtur jo pak për të triumfuar ndaj meksikanëve të Monterrey. Të Kuqtë fituan 1-2 në sekonadat e fundi
Botërori i Klubeve, shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Monterrey-Liverpool (VIDEO) Janë shënuar dy gola në shpejtë në Botërorin e Klubeve teksa Liverpooli luan ndaj Monterrey. Të kuqtë e Klopp kaluan
Boterori i Klubeve, Shaqiri e nis titullar Xherdan Shaqiri ka rrëmbyer një fanellë titullari te Liverpool, me "The Reds" që sfidonjë meksikanët e Monterrey për një
Botërori i Klubeve, Flamengo siguron finalen (VIDEO) Kampionët e Kupës Libertadores Flamengo janë finalistët e parë të Botërorit të Klubeve për vitin 2019. Brazilianët mposh
Luftoi me kancerin, ndahet nga jeta ikona e kinematografisë botërore (FOTO LAJM) Ikona e kinematografisë franceze, Anna Karina, ka vdekur nga kanceri në moshën 79-vjeçare. Aktorja franceze me prejar
Arrin në Kosovë kuzhinieri më famë botërore Aleanca Franceze e Prishtinës ka organizuar punëtori gatimi për fëmijët me kuzhinierin me famë botërore, francezin Chris
Liderët botërorë siç nuk i keni parë asnjëherë (FOTO LAJM) Programi “Face App” u bë viral para pak kohësh në mbarë botën por edhe në Shqipëri ky tjetërsimi I fytyrës dhe ‘moshës’
Statistikat e panjohura të legjendave të sportit (FOTO LAJM) Askush nuk është perfekt, madje as disa nga yjet më të mëdhenj të sportit të kohës moderne. Lionel Messi, Usain Bolt
E RËNDË/ Rusia pezullohet për 4 vjet nga të gjitha sportet e mëdha botërore Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo n
Dhurata Dora publikon këngën me artistin e njohur botëror (VIDEO) Dhurata Dora vjen në një këngë bashkë me artistin e njohur francez, Maitre Gims. Është publikuar kënga këngëtarit fra
"Luaj me kombëtaren në Botëror", Memushaj tregon ëndrrën në sirtar Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj po kalon një formë fizike të mirë. Kjo ka sjellë performanca mjaft
Nga sezoni i ardhshëm Formula 1 do të ketë një rival Tashmë është zyrtare. Formulës E do t'i jepet statusi i kampionatit botëror nga sezoni i ardhshëm. Garat me makina el
Dëmet nga tërmeti shkatërrues, Meta takon Bebe Rexhën në Ishëm (VIDEO) Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha ka mbërritur në Shqipëri. Me të mbërritur në Shqipëri, Bebe ka taku
Komon thyen rekordin botëror në 10 mijë metra Joshua Cheptegei theu rekordin botëror të rrugës 10 km në Valencia, duke vendosur një kohë të re prej 26 minutash e 38 s