999 rezultate për

boteror

Aktorët me famë botërore që refuzojnë të luajnë në film me njëri-tjetrin (FOTO LAJM) Pavarësisht se sa i madh është talenti i një aktori, ata posedojnë tipare natyrore njerëzore. Ndonjëherë mund të kenë ke
''Vendet e punës do të shkatërrohen'', Banka Botërore bën parashikimin e zymtë për Shqipërinë Ekonomia shqiptare pritet të vuajë shenja të përhershme në ekonominë e saj të lena nga kriza që po shkakton COVID-19. Në
Rëndohet bilanci botëror, mbi 3.7 milionë të prekur dhe 258 mijë viktima nga koronavirusi Në botë numri i përgjithshëm i viktimave nga koronavirusi është rritur në 258 338, ndërsa të prekur numërohen 3,727,802.
OBSH e sigurt: COVID-19 nuk është prodhuar në laborator, ja prova "Virusi ka origjinë nga natyra dhe nëse ShBA ka informacione që e hedhin poshtë këtë tezë, le t'i publikojë. Ne mund të
Ekzekutimi i gjeneralit iranian, ku mund të shpërthejë Lufta e Tretë Botërore Fjala Lufta e Tretë Botërore u përmend shumë në të gjithë globin vetëm disa ditë në fillim të vitit 2020 dhe tani ato ja
Cako: COVID-19 një luftë botërore, Rama është pjestar i shoqërisë "Fabian" Alfred Cako, nga studioja e "360gradë" nga Artur Zheji në RTV Ora, u shpreh se koronavirusi është një luftë botërore dhe
Super modelja botërore në pritje të ëmbël, Gigi dhe Zayn prindër për herë të parë (FOTO LAJM) Supermodelja e famshme, Gigi Hadid, është shtatzënë për herë të parë. Pak ditë pasi ajo mbushi 25-vjeç, raportohet se ës
Higuain tregon edhe një herë momentin e vështirë pas finales së Botërorit në 2014-ën Gonzalo Higuain në një intervistë për gazetën spanjolle Marca ka treguar një prapaskenë shumë interesante të karrierës s
OBSH shuan shpresat: Nëse infektoheni me COVID-19, nuk ka prova se do keni imunitet! Nuk ka prova shkencore që personat e shëruar nga COVID-19 kanë antitrupa që i mbrojnë nga një infektim i dytë. Konfirmim
Pandemitë botërore që ndryshuan historinë e njerëzimit Historia e pandemive është pothuajse e gjatë sa vetë historia e njeriut. Pandemitë kanë marrë miliona jete njerëzish, ka
Pa make-up dhe të shndërruar, si i "transformoi" karantina yjet botëror (FOTO LAJM) Profilet e kuruara të VIP-ave, daljet mbresëlënëse publike, flokët vezullues e të mirëtrajtuar, duket se i përkasin tash
Futbolli nuk duhet të rikthehet deri në fund të sezonit 2020/21, kështu po kërkon Organizata Botërore e Shëndetit Organizata Botërore e Shëndetit ka kërkuar që futbolli të suspendohet deri në fund të sezonit 2020/2021. Raportohet s
FIFA vendos të shtyej Botërorin e ri të Klubeve FIFA ka vendosur të shtyjë me një vit edicionin e parë të Botërorit të Klubeve me format të ri më të zgjeruar. Burim
Nga Shekspiri te Pushkini, kryeveprat botërore që u shkruan gjatë karantinës Koronavirusi, ka detyruar miliarda njerëz të izolohen në shtëpitë e tyre. Për shumëkënd, kjo është një përvojë e rëndë,
Banka Botërore bën gati ndihmën për Kosovën, rrezikon për shkak të pandemisë Banka Botërore po bën gati një program me vlerë 120 milionë euro për të ndihmuar Kosovën në menaxhimin dhe zbutjen e ndi
Të gjithë në kërkim, maskat për COVID-19 po trajtohen si ari në tregjet botërore Që nga janari situata me koronavirusin mori përmasa gjigante duke shkaktuar viktima dhe të infektuar në të gjithë botën.
Enigma e Masonëve dhe e Iluminatit! Rreth viteve 100-të një profesor i moshuar dhe i mençur i shërbimeve sekrete të pleqve të Zionit, hipur në një kalë tran
Dy Botërorë të blerë, Prokuroria amerikane publikon dosjen e korrupsionit në FIFA Prokurioria Amerikanë duket se nuk është kënaqur me faktin se SHBA do të jetë bashkëorganizatore e Botërorit 2026 me Kan
Parashikimi i frikshëm, ja çfarë mund të ndodhë nëse nuk zhvillohet Botërori i F1 Katër makina (skuadra) rrezikojnë të largohen nga Formula 1 nëse botërori i këtij sporti nuk do të zhvillohet këtë vit (
U bë simbol botëror, shërohet nga koronavirusi infermierja italiane Fotografia e Elena Pagliarini, e cila punonte në spitalin e Cremona-s, me kokën mbështetur pranë tastierës së kompjuter