999 rezultate për

boten

Video që po çudit botën, makinat marin kthesën dhe zhduken (VIDEO) Mijëra persona që kanë pasur rastin ta shohin një video të pazakontë në Tëitter ku shihen se si shumë vetura “zhduken” n
18 vjet nga masakra e Lubotenit Kanë kaluar tashmë 18 vjet nga Masakra e Lubotenit. Sot përkujtohet dita kur forcat maqedonase të sigurisë zhvilluan ope
500 vjet më pas, si udhëtimi i Magelanit ndryshoi botën Ferdinand Magelani u nis nga Spanja 500 vjet më parë në një udhëtim për të lundruar për herë të parë rreth globit. Ekspl
Natyra zotëron botën, këto fotografi e tregojnë më së miri (FOTO LAJM) Natyra sundon dhe mbizotëron kudo ajo është e lirë të veprojë, pasi është njeriu që e shkatërron gjithmonë atë. Çdo v
Këta njerëz e bëjnë botën ndryshe (FOTO LAJM) Si do ishte kjo botë nëse do të ishim të gjithë njësoj dhe me të njëjtat shije? Do kishim dhe do ishim pjesë e një bote
116 shqiptarë kërkohen nga Interpol në të gjithë botën Shqipëria ka 116 persona të akuzuar për krime të ndryshme, të cilët janë shpallur në kërkim ndërkombëtar. Sipas të dhëna
Basha publikon videon: Këta janë kryebashkiakët e përfshirë në botën e krimit Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, me anë të një postimi në Facebook ka thumbuar edhe një herë kryeministrin Rama.
Lëviz apo jo, iluzioni optik që nuk bind trurin Ky iluzion optik rrotullues është në fakt i palëvizshëm dhe i sheshtë e jo si duket disa dimensional por truri ynë nuk d
Dita botërore e binjakëve, rrugët e Prishtinës mbushen plot e përplot (FOTO LAJM) Katër gushti është dita e cila në gjithë botën shënon Ditën e Binjakëve. Këtë ditë që nga viti 1976 në gjithë botën o
Lista me peshkaqenët më vdekjeprurës në botë (FOTO LAJM) Ekziston një listë me peshkaqenët më të rrezikshëm në të gjithë botën. 1. Dhe ajo kryesohet nga peshkaqeni i madh i b
Njihuni me peshkaqenët më vdekjeprurës në botë (FOTO LAJM) Ekziston një listë me peshkaqenët më të rrezikshëm në të gjithë botën. 1. Dhe ajo kryesohet nga peshkaqeni i madh i b
Ngrohja globale fajtore për përhapjen e këtij infeksioni vdekjeprurës në të gjithë botën Ngrohja globale është duke u fajësuar për rritjen e një lloj kërpudhe vdekjeprurëse dhe që është duke u përhapur në të g
Sipas nje studimi, bishtat e cigareve po kthehen në rrezik për botën Bishtat e cigareve, ku miliarda prej tyre hidhen në tokë në tërë globin, ndalojnë rritjen e bimëve, zbuloi një grup eksp
Anthony Myint fiton çmimin më të mirë të kuzhinës 2019 Kuzhinieri dhe dietologu Anthony Myint është emëruar fituesi i një çmimi të madh me vlerë 100,000 euro për punën e tij n
10 arsyet pse India është si një planet tjetër India nuk është një vend si gjithë të tjerët. Diversiteti që ajo ka në kuzhinë, peisazhi apo moti e bëjnë atë një vend s
Ditë zie për botën e ekranit, moderatorja humb jetën në aksidentin tragjik (FOTO LAJM) Shuhet në një aksident prezantuesja e njohur britanike Emily Hartridge. Ajo ka humbur jetën gjatë ditës së premte në
Ajka feston një vjetorin, mami Xhensila publikon fotot e para (FOTO LAJM) Vajza e Xhnsilës dhe Besit Ajka, feston sot ditëlindjen e parë. Xhensila ka zgjedhur të publikojë foto nga momenti i par
Haradinaj: Kosova përket në botën, të cilës i prin Amerika Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar popullin amerikan për Ditën e Pavarësisë. Ai tha se Amerika është si
Foto të rralla të Princeshë Dianës (FOTO LAJM) Dje Princesha Diana duhet të kishte festuar ditëlindjen e 58-të. Ajo do të ishte e rrethuar nga njerëzit që i donte m
Katër mistere që vazhdojnë trondisin botën (FOTO LAJM) Janë katër mistere të mëdha botërore, që si duket do të mbesin të tilla përgjithmonë – sepse shkenca ka arritur të japë