999 rezultate për

boten

Këngëtari shokon botën me deklaratën: Kam një sëmundje në kokë që po më vret Edhe pse njerëzit janë të famshëm, ata mbeten sërish njerëz, të prekshëm dhe sigurisht qënie që herë pas herë kalojnë sf
Rusia kërcënon botën me raketat e saj të pathyeshme (FOTO LAJM) Vladimir Putin thotë se Rusia po ndërton një raketë bërthamore "të pandalshme" e cila nuk mund të shkatërrohet nga asnjë
Tmerr dhe mister, kjo është zhurma që vjen nga një mal i Kanadasë (VIDEO) A keni dëgjuar ndonjëherë tinguj nga pyjet? Me gjithë kaosin në botën rreth, ka diçka të vërtetë të frikshme në këtë
Shkencëtari trondit botën, ja kur do të fillojë Lufta e III Botërore A jemi duke u drejtuar drejt një lufte të re botërore? Një studim i fundit ka gjetur se bota është duke shkuar drejt një
Njeriu ujk nuk është sajesë, shihni videon që ka shokuar botën (VIDEO) Një berber nga Turqia ka shokuar ndjekësit në Instagram me publikimin e një video ku shihet duke krehur qimet e një klie
Cilat janë 11 shpikjet që ndryshuan botën Historia e njerëzimit njeh shumë shpikje që e ndihmuan jashtëzakonisht shumë njeriun në jetë e përditshme. Njeriu pre
Hartat e pazakonta që tregojnë botën nga një kënd tjetër (FOTO LAJM) Këtu janë harta të cilat do t'ju bëjnë të shikoni botën krejtësisht ndryshe. Ato mund të përdoren për të gjetur shum
Kjo këngë për fëmijët shqiptarë përloti gjithë botën (VIDEO) Në vitin 1999 e tërë Bota ishte solidarizuar me tragjedinë e shqiptarëve të Kosovës. Ishte grupi Kelly Family që bëri
Rrëfimi i shqiptares së plagosur që mahniti botën gjatë luftës në Kosovë Hyrë Jasharaj e ka parë me sy vdekjen. Por nuk iu dorëzua as në luftë. Guximi i saj do të mahniste lexuesit e gazetave m
7 vende në mbarë botën ku shkrepja e fotografive është në kundërshtim me ligjin Dashuria për udhëtime i shtyn njerëzit të jenë gjithmonë në karrocë. Pushimet sjellin gëzim dhe udhëtim i cili përfundim
Traditat e Ditës së Shën Valentinit në mbarë botën (FOTO LAJM) Amerikanët festojnë Ditën e Shën Valentinit çdo vit më 14 shkurt. Imazhet e zemrave janë kudo, siç janë trëndafilat e ku
"Vij nga viti 2030 dhe kështu është e ardhmja", djali i cili po shokon botën (VIDEO) Noah, një djalë 25 vjeçar, i cili pretendon se është nga e ardhmja përkatësisht nga viti 2030 dhe bën disa parashikime m
Mahniti botën me zërin e saj, vajza me shami largohet nga The Voice Garuesja 20-vjeçare nga Franca, Mennel Ibtissem, e cila ka marrë pjesë në garën muzikore “The Voice”, dhe tërhoqi vëmend
Rambo, qeni që mahniti botën me aftësinë e tij si shofer (VIDEO) Ky është momenti qesharak kur një qen i zgjuar tregon aftësitë e tij në bujqësi si shofer i traktorit të zotit të tij.
Ky person po planifikon internet falas për tërë botën, shikojeni se çfarë ideje ka Elon Musk, vizionari i cili krijoi PayPal, automobilat Tesla, SpaceX, dhe synon t’i ndërtojë “Qytetet Solare” (Solar Cit
E dashura e Noizyt tani në botën e muzikës (VIDEO) Ai është një ndër reperët më të preferuar për publikun të cilët e ndjekin hap pas hapi. Fotot e reperit me femrat, që
Fotografi rrëfen momentet e fundit të shqiptarit që tronditi botën (FOTO LAJM) Në këtë fotografi Hajrush Ziberi lutet për jetën e tij, pasi ai kapet nga kriminelët serbë në Bosnjë në vitin 1991. Ai t
Nuk i bën derman asnjë ilaç, ky është bakteri që do të marrë më qafë botën Studiuesit në Gjermani kanë ngritur alarmin pasi është zbuluar bakteria imune ndaj antibiotikëve në disa liqene dhe lume
Interneti im i sigurtë Në rutinën e ditëve e harrojmë se sa dëm mund të na shkaktojnë gjithë të pabesët e internetit, pra viruset dhe programet
Jeta e saj duket e pabesueshme, 23-vjeçarja që mundi kancerin tashmë udhëton botën Kur Elona Karafin ishte një fëmijë, ajo u diagnostikua me kancer në kocka. Pas dy vitesh trajnime dhe kujdes intensi