999 rezultate për

boten

Punët më të rrezikshme në mbarë botën (FOTO LAJM) Nëse po kërkoni një punë më aventureske dhe po e konsideroni një nga listat e mëposhtme, duhet të mendoni dy herë. A
Si bosat izraelitë e qipriotë dhe punonjësit shqiptarë po rrjepin botën përmes bursave mashtruese online Të kamufluara si call center, sot askush nuk mund të na thotë saktë sa është numri i operatorëve në forex që operojnë pa
Kjo gropë po tmerron botën (FOTO LAJM) Rritja e temperaturave globale po sjell ndryshime të forta në sipërfaqen e tokës në pjesë të ndryshme të botës. Një prej
Ky frut do të shpëtojë botën nga uria Një frut ekzotik që ka shijen e mishit të derrit mund të jetë zgjidhja për të gjithë njerëzit nëpër botë që vuajnë nga u
A janë këto vetullat më të tmerrshme në të gjithë botën! (FOTO LAJM) Modelja britanike e famshme në Instagram Hannah Lyne, nga Huddersfield, publikoi dy fotografi të fytyrës së saj që trond
Po tmerron botën, sa i rrezikshëm është kanceri i trurit Tumoret e trurit nuk janë një problem shumë i rrallë. Me mijëra e mijëra njerëz diagnostikohen çdo ditë me tumor të trur
Fotoja që shëtiti botën, Irida tregon “manjakun” që i fotografoi Rike Roçi dhe Irid Oxa u bënë hit në Botërorin e kaluar teksa fotografia e tyre shëtiti botën. E ftuar sot në "Një ka
Njihuni me familjet e fuqishme që nënshtrojnë botën me pasuri Emrat e disa familjeve në histori lidhen me pushtetin e fuqinë që buron nga pasuria jo e zakonshme e tyre. Janë disa dhj
Belgjika shënon 5 gola dhe frikëson botën si pretendente për titull Belgjika ka regjistruar një tjetër fitore në Rusi, duke e mposhtur 5-2 Tunizinë. 8 gola në dy takime, Belgjika deri m
Të qarat e fëmijëve që tronditën botën (VIDEO) Zërat dhe fytyrat e fëmijëve nga Amerika Qendrore të ndarë nga prindërit e tyre në kufirin mes Shteteve të Bashkuara dhe
FIFA i jep fitoren 3-0 Gjermanisë me Meksikë, ja çfarë ka ndodhur (FOTO) Miliona shikues në të gjithë botën mund të kenë fërkuar sytë pak çaste pas fillimit të ndeshjes së sotme në Kupën e Botë
Trendi që ka pushtuar botën, shumë i rrezikshëm për lëkurën Të gjithë e keni vënë re seka nisur një trend i ri, ai i gjërave plastike dhe transparente është kudo. Në këpucë, në ves
Këngëtari i famshën shokon botën: Dua që djemtë e mi të bëhen gay Këngëtari i hitit "Vente pa ca" Ricky Martin deklaroi se ishte gay. Në nëntor të 2016-ës ai u martua me Jean Joseph,
Macja Orakulli Akil zgjedh parashikimin e saj për ndeshjen hapëse të Botërorit (FOTO LAJM) Tifozët rusë mund të jenë të lumtur para ndeshjes hapëse me Arabinë Saudite, duke qenë se orakulli Akil, ka parashikuar
Kuriozitete për botën që nuk do i besonit asnjëherë Në Filipine, ka një ishull brenda një liqeni në një ishull brenda një liqeni në një ishull. Duket një formulim i palo
Messi, Neymar dhe Ronaldo bashkohen bashkë për të parë një ndeshje bejsbolli (FOTO LAJM) Të gjithë i shikojnë si rivalë në botën e futbollit, por tjetër gjë ndodh në botën e bejsbollit. Duket sikur janë vë
Tragjedi në botën e motoçiklizmit, ndërron jetë piloti 14-vjeçar Ditën e sotme ka ndodhur një tragjedi në botën e motoçiklizmit, pasi piloti spanjoll 14-vjeçarë ka ndërruar jetë në spit
Nga Kleopatra te shqiponjat, faktet që habitën botën 1. Viagra bën që lulet të rrinë drejt. Nëse shtoni një tabletë të thërrmuar në vazon me ujë, lulet mund të rrojnë një ja
Boban: Shpresoj të luaj futboll me Vokrrin në botën tjetër Legjenda e futbollit kroat, Zvonimir Boban ishte i pranishëm në homazhet e organizuara për nder të Fadil Vokrrit. Bo
6 fenomenet fiksuese që bënë lëmsh shkencëtarët dhe botën Paradokset, efektet apo fenomenet mentale na intrigojnë edhe atëherë kur kanë një shpjegim logjik. Në momentin që i hasn