999 rezultate për

boten

Puthja e fundit, kjo foto po përlot boten (FOTO LAJM) Kjo foto e goditur nga zemra kap momentin kur një vajzë tetëvjeçare puthi të mërkurën nënën e saj, para se të humbiste b
Zgjidhet misteri që shokoi botën, 4000 vjet më vonë merret vesh e vërteta Arkeologët kanë gjetur dëshmi interesante që mund të zgjedhin një nga misteret më të mëdha në historinë e njerëzimit – s
Dj Avici kishte parashikuar vdekjen e tij: Si dua të kujtohem Djali i famshëm suedez Tim Bergling, i njohur më mirë si Avici, vdiq në Muscat, kryeqytetin e Omanit. Në një deklarat
Mjeku italian shokon botën: Kanceri është një baktere që shërohet vetëm me një përbërës Tullio Simonchini, doktori italian thotë se kanceri si një sëmundje fatale, është një baktere dhe asgjë më shumë se kaq.
Tronditën botën e showbizit shqiptar, ndarjet më të bujshme të VIP-ave (FOTO LAJM) Edhe pse janë të trishta, ndarjet zënë një pjesë të mirë të publikimeve në mediat rozë, pikërisht sepse janë një temë që
Rusia akuzohet për sulme kibernetike në të gjithë botën “Hakerët rusë, të sponsorizuar nga shteti po përpiqen të rrëmbejnë të dhëna thelbësore në internet,” kanë njoftuar agjen
Aurela Hoxha drejt suksesit ndërkombëtar, linjë veshjesh për botën Nëse ende pyesni veten ‘çfarë po bën Aurela Hoxha nga Spanja’ e gjëra të këtij lloji, blogerja ka treguar në një intervi
Ishte penallti apo jo? Të gjithë arbitrat në mbarë botën japin mendimet e tyre Nuk flitet për asgjë tjetër. Ndërhyrja e Benatia ndaj Lucas Vazquez është tema e bisedës së sotme në të gjithë botën.
Enca acarohet me meshkujt në të gjithë botën (FOTO LAJM) Njëra ndër këngëtaret e reja më të pëlqyera të momentit, Enca Haxhia, krahas muzikës që bën, di të tërheqë vëmendje edhe
200 të vdekur, tragjedia ajrore trondit botën (VIDEO) Rrëzimi i një avioni ushtarak në Algjeri dyshohet se ka shënuar një prej tragjedive më të mëdha në ajër gjatë viteve të
Shokuan botën, imazhet misterioze që do t'ju lënë pa gjumë (FOTO LAJM) Ka foto që tregojnë histori dhe fotografi që ngrenë shumë pyetje, duke ju bërë të pyesni veten se si është e mundur.
Shkencëtari Carl Sagan ka një parashikim shqetësues për botën e sotme Astronomi Carl Sagan ishte një komunikues i madh i shkencës, i njohur gjerësisht për seri origjinale televizive “Cosmos”
Pas Angelina Jolie e Brad Pitt, kjo ndarje shokon botën (FOTO LAJM) Mos e besoni po deshe por një ndër martesat më të bukura ka përfunduar. Aktori i "Step up", Channing Tatum dhe Jenna
E rrallë: Kjo është trajnerja me shami në botën e futbollit (FOTO LAJM) Dashuria e madhe për futbollin ka bërë që ajo t’i përvishet punës dhe ta sigurojë një vend në ekipin e të rinjve të Al H
Mos u lodhni, këta janë këngëtarët më të pasur që notojnë në luks Edhe pse këngëtarët në skenën ndërkombëtarepaguhen shumë mirë , disa prej tyre sigurisht që kryesojnë. Pasuria në fja
Elvana bën lëvizjen e madhe, një klip i ri nga shqiptarët për botën (VIDEO) Këngëtarja e njohur shqiptare, Elvana Gjata pak ditë më parë i prezantoi publikut reperin Dolla Sign, me të cilin ka re
Dhunë e kaos, protesta e Kukësit merr dhenë në të gjithë botën Protesta e dhunshme qytetarëve në “Rrugën e Kombit” për tarifën prej 10 eurosh, ka marë një vëmendje të madhe edhe nga m
E mbani mend Pipi Çorapegjatën? Kështu duket ajo sot (FOTO LAJM) Janë të paktë fëmijët tashmë në moshë të rritur, që nuk u kujtohet e famshmja “Pipi Çorapegjata”. Historia e vajzës
Kam vrarë 9 fëmijë, aktorja e njohur shokon botën Aktorja e famshme Gabrielle Union ka treguar se ajo po kalon një sfidë shumë të vështirë tashmë. 44-vjeçarja ka zbul
Po çudisin botën, shihni varret luksoze të mafiozëve në Rusi (FOTO LAJM) Varreza Shirokorechenskoe, e vendosur në periferi të Jekaterinburgut, në Rusi, është banesa e fundit e shumë familjve ma