999 rezultate për

borussia

Milan shpresoi kot, Aubameyan thotë se askush nuk i plotëson kushtet për të Pierre-Emerick Aubameyang ka konfirmuar se ka pasur oferta për të lënë Borussia Dortmund këtë verë, por tani do të qëndr
Milan i jep ultimatum Aubameyang-ut Sipas “Corriere dello Sport”, Milan i ka dhënë një sinjal të drejtpërdrejtë Pierre-Emerick Aubameyang. Lojtari duhet
Ç'po ndodh me Aubemayang? Sulmuesi i Borussia Dortmundit është një nga lojtarët më të kërkuar këtë verë. Raporti i L'Equipe thotë se lojtari ës
Klopp kërkon ribashkimin me Aubameyang, gati 70 milionë euro Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp po lufton për të nënshkruar me sulmuesin e Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameya
Anulohet ndeshja Dortmund – Monako? Ndeshja çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Borussia Dortmund dhe Monaco është shtyrë për shkak të një shpërthimi
Dortmundi ironizon Trumpin për murin që do të ndërtohet me Meksikën (FOTO) Skuadra gjermane e Borussia Dortmund ka ironizuar vendimin e Presidentit Trump për të ndërtuar një mur ndarës në kufiri
Lum ofertash për Xhakën, në garë dhe Dortmundi Tre klube të Bundesligës gjermane dhe një skuadër e La Ligas spanjolle janë të gatshëm që të afrojnë Taulant Xhakën.
Historia e çuditshme e "dashurisë" së Buffon me një ekip gjerman Shumë pak veta do e besonin që Buffon simpatizon një skuadër gjermane por kjo tashmë është më se e vërtetë. Dashuria mes
"Refuzova Barcelonën, kujtoja se po bënin shaka" Juan Arango, një ndër lojtarët më të njohur të Venezuelës ka prezantuar së fundmi një dokumentar për jetën e tij me titu
Turan shënon het trik në fitoren e Barcelonës, mposhtet City (VIDEO) Barcelona ka shënuar fitore të thellë prej 4:0 kundër Borussia Monchengladbach, ndërsa City ka barazuar 1:1 me Celticun.
Dortmund fitore me "poker", Aubameyang makinë golash (VIDEO) Borussia Dortmund rigjen fitoren në Bundesligë, teksa sot ka kaluar me lehtësi pengesën Borussia Monchengladbach. Skuadr
Aubameyang refuzohet nga një skuadër e Serisë A Trajnieri i Napolit, nuk ka pranuar të transferoj në skuadër yllin e Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang.
Goal: Ja 20 transferimet më të mira deri më tani Prestigjiozja angleze Goal.com së fundmi ka publikuar një listë me 20 transferimet më të bujshme të kësaj merkatoje deri
Fjalët e para të Xhakës pas transferimit te Arsenali Granit Xhaka ka folur fjalët e para me bluzën e ‘topçinjve’ dhe ka premtuar se do të fitojë shumë tituj. Mesfushori k
Ja sa kushtojnë shërbimet e Xhakës Shërbimet e Granit Xhakës tashmë kushtojnë më shtrenjtë, e në rast se do të transferohet në ndonjë skuadër tjetër duhet
Guardiola e dëshiron këtë lojtar në vend të Toures (VIDEO) Ardhja e Pep Guardiolës te Manchester City thuajse është e sigurt që do të sjell largimin e Yaya Toure. The Sun, shkr
Klopp feston golin (VIDEO) Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp nuk është përmbajtur dhe ka festuar golin e Divock Origit, të cilin e shënoi ndaj
20 super bombera në merkato, ja si parashikohet e ardhmja e tyre Ata janë sulmues shumë të mirë, por edhe të kushtueshëm. Vera e këtij viti me siguri që do të jetë shumë e nxehtë duke p
Shorti i Europa League / Derbi spanjoll për Sevillan, Klopp rigjen Borussia Dortmund Pas shortit te Champions League, po ne Nyon te Zvicres eshe hedhur edhe shorti per fazen cerekfinale te Europa League.
Ja Scarlett Gartmann, e mrekullueshmja "Lady Reus" (FOTO LAJM) Scarlett Gartmann eshte bukuroshja qe i ka rrembyer zemren yllit te Gjermanise dhe Borussia Dortmund, Marco Reus. Mod