999 rezultate për

borussia

Borussia M’Gladbach shënjestron Gashin Forma e shkëlqyer që po shfaq Shkëlzen Gashi këtë sezon me Grashoppersin në Superligën zviceriane ka bërë që për të inte
Bayerni "shfryhet" ndaj Hamburgut, fiton edhe Borussia (VIDEO) Edhe pse me titullin në xhep tashmë Bayern Munchen nuk toleron as ndaj skuadrave që rrezikojnë rënien në Bundesliga II.
Borussia Dortmund, 18 milionë për Ljajiç Borussia Dortmund bën "shopping" në Itali. Kohët e fundit janë të shumtë emrat që i janë afruar skuadrës gjermane dhe më
Granit Xhaka, shqiptari i katërt i Lazios? Në Zvicër janë të sigurtë…Lazio po ndjek nga afër mesfushorin Granit Xhaka për ta bashkuar me koloninë e shqiptarëve në
Klopp bën të vështirin: S'e le Borussian për United Nuk ka asnjë mëdyshje te Borussia Dortmund, Jurgen Klopp do të qëndrojë si trajner i verdhezinjve deri në vitin 2018, du
Lewandowski shëtit me një super-Ferrari (FOTO LAJM) Nënshkrimi me Bayern Munchen do ti sjellë Robert Lewandowskit jo vetëm më shumë vëmëndje sportive pasi do të jetë pjesë
Bayern i "pret biletën" Braunschweig, Borussia bën "poker" (VIDEO) Me titullin kampion tashmë në xhep dhe me mendje nga gjysëmfinalet e Champions League ku do të përballet me Real Madrid
Finalja e Kupës, bilancet: Borussia favorite Më 17 maj në Berlin do zbresin në fushë dy gjigandët e Gjermanisë, Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund. Nëse bastet sho
Borussia ja bën 3-0 Bayernit në "Alianz Arena" (VIDEO) Borussia Dortmundi ka nxjerrë gjithë frustrimin e këtij sezoni në derbin kundër kampionit Bayern Munich duke e mposhtur
Bayern-Borussia, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Vërtet nuk bëhet fjalë për titull, por dueli mes Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund sot në orën 18:30 luhet për presti
Schalke fiton dhe kërcënon Borussian (VIDEO) Schalke 04 hapi me fitoren përballë Eintracht Frankfurt siparin e javes se 30 të Bundesligës. Një sukses në shifrat 2-0
Zyrtare: Adrian Ramos te Borussia Borussia Dortmund ka konfirmuar zyrtarisht blerjen e sulmuesit Adrian Ramos nga Hertha Berlin. Nëpërmjet një komunikate
Borussia kërkon pasardhësin e Lewandowskit (FOTO LAJM) Vijon të jetë ende e gjatë lista e zëvendësuesve të Robert Lewandowskit tek Borussia Dortmund, e cila po punon për të bë
Gjakoset gjuri i Bale, në dyshim ndaj Borussias (FOTO-VIDEO) Gareth Bale është në dyshim për çerekfinalen e kthimit në Champions League kundër Borussia Dortmund pasi pësoi një dëmti
"Bild": Morata te Borussia Dortmund Borussia Dortmund pritet të investojë shuma të mëdha në merkaton e verës. Teksa në fund të sezonit do largohet Lewandows
Borussia-Real, Klopp: Do t’u ngremë kurth në shtëpi Është natyrisht i zhgënjyer nga humbja 3-0 në "Santiago Bernabeu", por një trajner me temparamentin e Jurgen Klopp kurrë
Watzke: Nuk ka luftë Borussia-Bayern "Nuk ekziston lufta midis Bayern Munich dhe Borussia Dortmund". Këto janë fjalët që dalin nga goja e Drejtorit të Përgji
Borussia Dortmund, pa gratë në Madrid Ndoshta Jurgen Klopp nuk ka fare në gisht në këtë, por sipas së përditshmes gjermane "Bild", duket se ndoshta ashpërsia
Real-Borussia, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Në “Santiago Bernabeu” Real Madrid pret me ankth hakmarrjen për eliminimin në gjysmëfinale të kompeticionin që vlen sezo
Bale kërkon hakmarrjen ndaj Borussias Ylli i Real Madrid, Gareth Bale, beson se ekipi i tij e ka marrë veten pas dy humbjeve radhazi në kampionat, teksa madri