999 rezultate për

borussia

Borussia-Bayern, Lewa: Dua të shënoj, por do festoj ndryshe Ditën e hënë, Guardiola la pushim lojtarët. Robert Lewandowski ka gjetur kohë të lirë dhe vendosi të eksplorojë nga afër
SuperKupa: Borussia-Bayern, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Sonte në orën 18:00, në stadiumin "Signal Iduna Park" të Dortmundit, do të zhvillohet finalja e Superkupës së Gjermanisë
Bayern Munchen, tjetër dëmtim për Ribery-në Telashe të tjera për Franck Ribery. Pas dëmtimit të shkuar që i kushtoi edhe pjesëmarrjen në Botëror, fantazisti francez
"Borussia e fortë edhe pa mua" Djaloshi më i ri në radhët e Bayern Munchen, Robert Lewandowski ka nisur të shijojë emocionet e fanellës së kampionëve,
Watzke: Reus do jetë ikonë e Borussia-s Drejtori Ekzekutiv i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke e bën të qartë; shoqëria dëshiron që të vazhdojë bashkëpunim
"Mario Gotze 2", "luftë" te Borussia për Reus Një luftë e brendshme duket se po vlon në gjirin e Borussia Dortmund dhe situata mund të jetë tepër serioze, duke e vend
Fulham do dy vëllezërit Xhaka Për tu rikthyer menjëherë në Premier League Fulham ka hedhur sytë nga dy vëllezërit Xhaka. Sipas të përditshmes gjermane
Dëmtimi, Reus tre muaj larg fushave Dëmtimi që pësoi në miqësoren ndërmjet Gjermanisë dhe Armenisë do ta mbajë Marco Reus tre muaj jashtë fushave të futboll
Van Gaal, 100 milionë për 3 yje të Bundesligës (VIDEO) Edhe pse është me mendje të Holanda e tij dhe Kupa e Botës "Brazil 2014" tekniku i ri i Manchester United po mendon dhe
Gjermania shpall listën e Botërorit, Mustafi jashtë saj (FOTO-LAJM) Tekniku i Gjermanisë Joachim Low ka publikuar listën përfundimtare me 23 futbollistët që do të jenë të pranishëm në ndes
Gustavo dhe Xhaka, ja prapaskenat e Interit Fatet e Interit do të vendosen në Gjermani. Klubi zikaltër do të ndërhyjë në merkato vetëm pasi të ketë "sakrifikuar" dy
E kryer! Immobile te Borussia Tashmë është vendosur një shtrëngim duarsh mes Torinos dhe Juventusit ka sanksionuar akordin për shitjen e Ciro Immobile
Barcelona në gjurmët e Marco Reus Andoni Zubizarreta kërkon goditjen e madhe në merkato. Me emërimin e Luis Enriques në stol dhe sigurimin e shërbimeve të
Borussia kundër nazizmit, ja spoti (VIDEO) Borussia Dortmund kundër ultrasve nazistë. Klubi verdhezi, për të luftuar fenomenin e neo-nazizmit që është prezente edh
Immobile te Borussia, akordi një hap larg Sulmuesi italian Ciro Immobile, i cili është në bashkëpronësi mes Juventusit dhe Torinos, pritet të luajë sezonin e ardh
Finalja e Kupës: Bayern-Borussia, formacionet (FOTO LAJM) Berlini është gati për finalen e Kupës së Gjermanisë. Rezultati i një finaleje është gjithmonë i veçantë, por finalja e
Bayern-Borussia, Neuer: Detajet vendosin finalen Portieri i Bayern Munchen Manuel Neuer deklaroi se pret një sfidë të mbyllur mes Bayernit dhe Borussia Dortmund në final
Bayern-Borussia, statistikat flasin për verdhezinjtë E gjithë Gjermania e mban frymën në finalen e kupës që do të zhvillohet më 17 maj në "Olimpia Stadion" të Berlinit. Edhe
Mbyllet Bundesliga, ja verdiktet finale (VIDEO) Bundesliga mbyllet këtu. Elita e futbollit gjerman përfundoi para pak çastesh javën e saj të 34 dhe të fundit për këtë s
"Brazil 2014", ja lista paraprake e Gjermanisë Joachim Low ka publikuar listën paraprake me 30 lojtarët e Gjermanisë të grumbulluar për Botërorin e këtij viti që do të