999 rezultate për

borussia

Borussia-Juve, ja 21 të grumbulluarit e Allegrit Janë 21 futbollistët e grumbulluar nga tekniku i Juventusit Massimiliano Allegri për ndeshjen e nesërme në Champions Lea
Pesë mijë tifozë bardhezinjë në Borussia-Juve Do të ketë 5 mijë tifozë të Juventusit në "Signal Iduna Park" për sfidën e nesërme në Champions League kundër Borussia D
Ja kush është ylli i Barçës që Aubameyang e do te Borussia Futbollisti i Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang, ka një ëndërr në sirtar, por vështirë se mund të bëhet reali
Borussia: Nuk ka birra për tifozët racistë "Kein Bier fur Rassisten!". Kjo është nisma më e fundit e Borussia Dortmund në luftën kundër racizmit në futbollit. "Nuk
Armenia shpall listën anti-Shqipëri Tekniku i Kombëtares së Armenisë, Bernard Chalandes, ka bërë të ditur listën me 17 futbollistët që do të grumbullojë për
Bayern i pandalshëm, barazon Borussia (VIDEO) Bayern Munchen nuk di të ndalet. Ekipi i Pep Guardiolës ka fituar edhe në javën e 2 të Bundesligës duke mpsohtur 1-3 Han
Ja kë sjell Klopp te Milani (FOTO LAJM) Ëndrra e Milanit për të nisur kthesën sezonin e ardhshëm ka një emër dhe mbiemër: Jurgen Klopp. Tekniku i Borussia Dortm
Bayerni fiton kundër Braunschweig (VIDEO) Bayern Munich ka fituar 2:0 kundër Braunschweig në kuadër të Kupës së Gjermanisë. Bavarezët shënuan fitore në këtë pë
Reus do të jetë në Borussia-Juventus Thjesht një frikë e madhe. Ose një shpresë e kotë e tifozëve të Juventusit për të mos e parë në fushë në sfidën e kthimi
Milan, Berlusconi ka zgjedhur Jurgen Klopp Presidenti i Milanit Silvio Berlusconi ka zgjedhur trajnerin për sezonin e ardhshëm: teknikun e Borussia Dortmund Jurgen
Kupa e Gjermanisë, Borussia e Leverkusen në cerekfinale (VIDEO) Borussia Dortmund vijon serinë e rezulateteve pozitive. Edhe pse me vështirësi skuadra e Jurgen Klopp mposhti 2-0 Dynamo
Borussia i shënon Schalkes 3 gola në 8 minuta (VIDEO) Borussia Dortmund triumfon në derbin e Vestfalisë. Skuadra e Jurgen Klopp mposhti 2-0 Schalke 04 dhe të tre golat u shën
Messi i përfshirë në "dallaveret" e ndeshjeve të bamirësisë E përditshmja gjermane "Der Spiegel" ka zbuluar një skandal përsa i përket pastrimit të parave nëpërmjet ndeshjeve të ba
Telashe për Juven, Pirlo humbet Romën dhe Borussian Ekzaminimet mjekësore, të cilave iu nënshtrua mëngjesin e sotëm mesfushori i Juventusit Andrea Pirlo, kanë evidentuar nj
Panik te Borussia, bombë pranë "Signal Iduna Park" (FOTO) Një bombë e pashpërthyer ka krijuar panik te Borussia Dortmund këtë mëngjes. Në afërsi të stadiumit "Signal Iduna Park",
Juve-Borussia, Buffon e Reus i paraprijnë sfidës (VIDEO) Gigi Buffon, portieri dhe kapiteni i Juventusit dhe kombëtares italiane, dhe Marco Reus, sulmuesi i Borussia Dortmund dh
Juve-Borussia, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Rikthehen emocionet e Champions League. Borussia Dortmund vërtet mund të jetë skuadra e 12 në klasifikimin e Bundesligës
Barcelona, Braida në Itali për 3 yje (FOTO LAJM) Drejtori i ri Sportiv i Barcelonës Ariedo Braida ka nisur menjëherë punën për afrimin e futbollistëve të rinj te klubi b
Zyrtare: Hazard te Borussia Moenchengladbach Borusia Moenchengladbah ka arritur të blejë kartonin e plotë të Thorgan Hazard. Futbollisti belg është tashmë me të gjit
Borussia ngacmon Juven në Twitter: Si në vitet '90 (VIDEO) Ka filluar sfida mes Juventus dhe Borussia Dortmund. Klubi gjerman, nëpërmjet profilit të tij zyrtar në Twitter, i kanë