999 rezultate për

borussia

Trajnerët me valixhet gati (FOTO LAJM) Merkatoja e verës pritet të sjellë jo vetëm transferime të bujshme futbollistësh, por edhe trajnerësh. Shumë prej tyre p
Borussia e Xhakës trondit Bayernin, fiton në Allianz Arena (VIDEO) Borussia Monchengladbach ka shënuar fitore 2:0 në udhëtim ndaj Bayernit. Për Borussian, kjo ka qenë fitorja më e bujs
Ja oferta e Bayern Munchen për Granit Xhakën Kampionët e Gjermanisë Bayern Munchen interesohet për mesfushorin shqiptar të Borussia Munchengladbah, Granit Xhaka. Sip
Borussia Dortmund rikthehet te fitorja (VIDEO) Pas eleminimit në Champions League nga Juventusi Borussia Dortmund rikthehet të fitojë në Bundesligë. Djemtë e Jurgen Kl
Humbi Borussia, por fituan tifozët (FOTO LAJM) Borussia Dortmund e kishte të pamundur të mposhte një Juventus të frikshëm në ndeshjen e kthimit për 1/8-at e Champions
Tifozët e Borussias me koreografi speciale kundër Juventusit (FOTO) Tifozët e Borussia Dortmund janë spektakolarë, jo vetëm për faktin që mbushin stadiumin në çdo ndeshje, por edhe për kor
Klopp: Unë në Serie A? S'keni nevojë për mua Është edhe Jurgen Klopp në listën e Milanit për sezonin e ardhshëm. Tekniku i Borussia Dortmund shihet si një prej pasar
Borussia-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Gjithçka në një mbrëmje. Do të vendoset në Dortmund sezoni në fushën europiane të Juventusit, që në "Signal Iduna Park"
Borussia-Juve, ja 21 të grumbulluarit e Allegrit Janë 21 futbollistët e grumbulluar nga tekniku i Juventusit Massimiliano Allegri për ndeshjen e nesërme në Champions Lea
Pesë mijë tifozë bardhezinjë në Borussia-Juve Do të ketë 5 mijë tifozë të Juventusit në "Signal Iduna Park" për sfidën e nesërme në Champions League kundër Borussia D
Ja kush është ylli i Barçës që Aubameyang e do te Borussia Futbollisti i Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang, ka një ëndërr në sirtar, por vështirë se mund të bëhet reali
Borussia: Nuk ka birra për tifozët racistë "Kein Bier fur Rassisten!". Kjo është nisma më e fundit e Borussia Dortmund në luftën kundër racizmit në futbollit. "Nuk
Armenia shpall listën anti-Shqipëri Tekniku i Kombëtares së Armenisë, Bernard Chalandes, ka bërë të ditur listën me 17 futbollistët që do të grumbullojë për
Bayern i pandalshëm, barazon Borussia (VIDEO) Bayern Munchen nuk di të ndalet. Ekipi i Pep Guardiolës ka fituar edhe në javën e 2 të Bundesligës duke mpsohtur 1-3 Han
Ja kë sjell Klopp te Milani (FOTO LAJM) Ëndrra e Milanit për të nisur kthesën sezonin e ardhshëm ka një emër dhe mbiemër: Jurgen Klopp. Tekniku i Borussia Dortm
Bayerni fiton kundër Braunschweig (VIDEO) Bayern Munich ka fituar 2:0 kundër Braunschweig në kuadër të Kupës së Gjermanisë. Bavarezët shënuan fitore në këtë pë
Reus do të jetë në Borussia-Juventus Thjesht një frikë e madhe. Ose një shpresë e kotë e tifozëve të Juventusit për të mos e parë në fushë në sfidën e kthimi
Milan, Berlusconi ka zgjedhur Jurgen Klopp Presidenti i Milanit Silvio Berlusconi ka zgjedhur trajnerin për sezonin e ardhshëm: teknikun e Borussia Dortmund Jurgen
Kupa e Gjermanisë, Borussia e Leverkusen në cerekfinale (VIDEO) Borussia Dortmund vijon serinë e rezulateteve pozitive. Edhe pse me vështirësi skuadra e Jurgen Klopp mposhti 2-0 Dynamo
Borussia i shënon Schalkes 3 gola në 8 minuta (VIDEO) Borussia Dortmund triumfon në derbin e Vestfalisë. Skuadra e Jurgen Klopp mposhti 2-0 Schalke 04 dhe të tre golat u shën