999 rezultate për

bore

Reshje të shiu dhe dëbore, moti sot në Maqedoninë e Veriut Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut dhe borës. Temperaturat e mëngjesit do të
Reshje shiu dhe dëbore, parashikimi i motit për sot Ditën e sotme moti parashikohet të nisë me kthjelime dhe vranësira të përqendruara përgjatë relieveve malore. Ndërkoh
Fillojnë reshjet e borës në Kosovë Në Kosovë, tashmë kanë filluar reshjet e borës.Edhe nga Instituti Meterologjik i Kosovës, për këtë javë kanë parashikuar
Reshje bore në vend, autoritetet bëjnë me dije zonat problematike Edhe pse jemi zyrtarish në pranverë, temperaturat e ulta dhe reshjet e shiut si dhe ato të borës nuk kanë munguar. N
Dëborë e reshje shiu, ky është moti për ditën e sotme Sot pasdite (e shtunë, dt.29) nuk priten reshje, nesër (e diel, dt.01) priten reshje të dobëta në shumicën e qarqeve, po
Reshje shiu e dëbore, si pritet të jetë moti në orët në vazhdim Që prej ditës së sotme, moti është mbizotëruar nga reshje të shumta shiu, breshëri e dëbore në të gjithë vendin. Gjat
Reshje shiu dhe dëbore, parashikimi i motit për sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat do të shtohen pasdite ku do të s
Shi e dëbore, njihuni me parashikimin e motit për nesër Gradualisht mbi vendin tonë po depërtojnë masat ajrore të paqëndrueshme, të shoqëruar me erë hera-herës të vrullshme, më
Reshje dëbore, si do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut Në vend moti do të jetë me vranësira dhe reshje të borës nëpër vendet malore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin
Mot i kthjellët por reshje dëbore, si do të nisë fundjava Nga orët e mesnatës deri në orët e mëngjesit të ditës së shtunë, reshjet e borës me intensitet të ulët do të jenë prezen
Si do të jetë moti në Kosovë gjatë fundjavës? Natën mundësi për reshje të dobëta bore rreth viseve kodrinore-malore. Nga e dita e diel mot i butë me vranësira dhe die
Korça zbardhet nga dëbora, apelohet për kujdes në qarkullim (FOTO LAJM) Korça është zgjuar sot e zbardhur nga dëbora. Në zonat malore trashësia e borës ka shkuar deri në 15 cm duke bërë që në
Moti në Kosovë/ Ja kur priten rreshje bore nstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për kushtet atmosferike të cilat priten të mbizotërojnë gjatë javës në
Reshje shiu dhe dëbore, si do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut Moti gjatë ditës së sotme pritet të jetë me reshje të shiut ndërsa në vendet malore pritet të jetë me reshje të borës, p
Nesër merrni masat! Priten reshje shiu e dëbore Për nesër moti do të jetë i vranët në të gjithë territorin, shoqëruar me reshje shiu të vazhdueshme dhe lokalisht të her
Gazetari raporton në borë dhe shi, plas rrëmuja në rrjet Gazetari i ITV Scotland, Peter Smith është bërë kryetemë në rrjet pasi po raportonte në kushte të vështira. Sipas Dai
Stuhi, borë dhe acar: Çfarë pritet të ndodhë në ditët në vazhdim në Angli (FOTO LAJM) Pas stuhisë “Ciara”, Britania e Madhe po përballet me acarin dhe dëborën që ka mbuluar vendin. Mirëpo, duket se nuk do t
Sot ​8 vjet nga tragjedia e Restelicës (FOTO LAJM) Sot mbushen tetë vjet nga tragjedia e Restelicës, fshat ky në komunën e Dragashit ku si pasojë e rënies së ortekut të bo
Irakienët nuk e besojnë dot, bie bora e dytë brenda shekullit Banorët e Bagdadit nxituan të bënin topa bore ose të bënin fotografi të martën, ndërsa kryeqyteti irakian u zgjua i vesh
Reshje shiu e dëbore, parashikimi i motit për ditën e sotme Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat pasdite do të intensifikohen duke s