999 rezultate për

bore

Moti me reshje shiu dhe dëborë në Maqedoni Gjatë ditës së sotme moti do të jetë me reshje shiu, në viset malore me dëborë, ndërkohë pasdite reshje dëbore do të ket
Bora në Korçë, autoritetet i bëjnë thirrje shoferëve që të përdorin zinxhirë Dimri ka trokitur seriozisht tashmë në Shqipëri, duke ulur temperaturat dhe përkeqësuar motin. Reshjet e shiut dhe të
Moti për sot, ftohtë dhe borë në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i ftohtë dhe me reshje bore. IHK njofton s
Dëborë edhe diell, zbuloni ditën që pritet stuhia Java që nis nesër dhe në ditët në vazhdim do t’i ketë brenda të gjitha, shi, dëborë, por edhe diell. Pritet një javë “kl
Mbani me vete çadrën, sot parashikohen reshje shiu dhe dëbore Sipas MeteoAlb: Vranësira të dendura të cilat herë pas here sjellin reshje shiu e dëbore dominojnë motin në vendin tonë
Reshjet shiu dhe dëbore, njihuni me parashikimin e motit për sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por pasdite v
Dëborë gjatë fundjavës në Tiranë?! Përgjigjet sinoptikania Duke filluar nga dita e sotme, vendi është përfshirë nga moti i vranët dhe rritja e temperaturave e cila është ndierë kr
Stuhia e dëborës godet autostradën japoneze, përplasen 134 automjete (FOTO LAJM) Të paktën 134 makina u përfshinë në një aksident në Japoni të martën, kur një stuhi dëbore goditi një pjesë të autostrad
Shi dhe dëborë, meteorologët parashikojnë ditët më problematike të kësaj jave Meteorologët thonë se moti këtë javë do të karakterizohet nga luhatjet e tij, ku parashikohet shtim i vranësirave dhe re
Pamjet e rralla të borës në shkretëtirë, sa zbritën temperaturat në Arabinë Saudite Qyteti i shkretëtirës Ain Sefra në Algjeri u mbulua me dëborë të mërkurën e kaluar, ndërsa temperaturat arritën -3 gradë
Këngëtarja shqiptare ngre temperaturat, me bikini në mes të dëborës Këngëtarja shqiptare, Vesa Smolica, i ka befasuar të gjithë me fotot e publikuara këtë fundjavë. Kur i gjithë vendi dhe
Stuhia "Leonardo" godet Ballkanin, mot i acartë dhe temperatura nën zero Nga Selaniku në ishullin e Kretës, Greqia është përfshirë nga një mot i keq, kryesisht e ndikuar nga stuhia polare Leand
Më pak reshje dëbore, të gjitha akset në vend janë të kalueshme Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion lidhur me situatën në akset rrugore, për shkak të pranisë së borës dhe n
Kthjellime, por reshje dëbore: Si do të jetë sot moti Sipas MeteoAlb: MBETEMI në ndikimin e masave ajrore veriore, të cilat do të diktojnë mot të kthjellët por të ftohtë gjat
Borë dhe ngricë, ARRSH paralajmërime shoferëve për goma dimërore dhe zinxhirë Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se për shkak të temperaturave të ulëta dhe reshjeve të dëborës në akset Korçë-Qaf
-7 gradë, Korça zgjohet nën tapet të bardhë dëbore Në Korçë gjatë natës ka pasur reshje dëborë me intensitet, kryesisht në orën 19:00-02:00. Reshjet e dëborës janë shoq
Më në fund dimër, zbresin ndjeshëm temperaturat Sipas MeteoAlb masat ajrore me origjinë polare do të diktojnë orët e para të ditës mot të kthjellët, por të ftohtë në të
Bie bora e parë në Shkup e Tetovë, sonte priten reshje të borës në të gjithë territorin Reshjet e dëborës pritet të ketë në orët e natës në gjithë territorin e vendit, posaçërisht në pjesën perëndimore të ven
Me bikini në pishinë mes borës, Angela Martini mahnit ndjekësit (VIDEO) Modelja e njohur, Angela Martini, është mjaft aktive në profilin e saj në “Instagram” ku ndan me ndjekësit momente të nd
Temperaturat ulen edhe më tepër, ngrica të forta dhe reshje bore në këto zona Reshjet e shiut dhe të dëborës do të jenë të pranishme deri në orët e para të mëngjesit të së premtes. Sipas sinoptik