999 rezultate për

bora

Bora mbulon zonat malore, probleme në qarkun Dibër Muaji Maj ka filluar me temperatura të ulëta të shoqëruara me reshje të dendura shiu. Ndërsa në zonat malore, vendin e
Testimet laboratorike, vrasin rreth 300 kafshë në vit Sot është Dita botërore e mbrojtjes së kafshëve laboratorike. Më shumë se 150 vjet çdo ditë ndaj mijëra kafshëve kryhen
7 qytete pushtohen nga bora në Turqi, habiten banorët (FOTO LAJM) Shumë qytete të Turqisë janë suprizuar sot nga reshjet e dendura të borës edhe pse ështv fundi i muajit pill. Duke përfs
Thethi i izoluar nga bora dhe akulli (VIDEO) Thethi, një nga zonat piktoreske më të njohura në Shqipëri sa i përket turizmit malor, vijon të jetë “mollë e ndaluar” p
Zbulohet laboratori modern i kanabisit, arrestohen 4 shqiptarë (FOTO & VIDEO) Një laborator hidroponik për rritjen e fidanëve të kanabis është zbuluar nga policia greke në lagjen Peristeri të Atikës
Ky territor i Kosovës zbardhet nga dëbora Temperaturat e ulura në mënyrë të rrufeshme dhe reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë të gjithë territorin e Kosovës
U tha se janë të lidhur, por çfarë i bën bashkë Bora Zemani e Donald Veshajn? Që pas përfundimit të "Kënga Magjike", moderatorja Bora Zemani nuk u shfaq në asnjë program tjetër dhe vetëm pak kohë më
Si në dimër, Zvicra përfshihet nga borë e dendur (VIDEO) Moti në Zvicër ka befasuar, në ditët e pranverës ky shtet është mbuluar nga reshjet e dendura të borës. Bora e madhe
Shkodra si "ndërmarrje funerale", 11 të ekzekutuar e të vrarë në 8 muaj Shkodra ëshët tronditur ditën e sotme nga një vrasje e dysfishte ku viktima mbetën dy vëllëzërit Astrit dhe Brahim Bilal
Parukerja nuk do që ti presi flokët, Bora Zemani lë pa fjalë ndjeksit me veprimin e saj (VIDEO) Moderatorja e njohur, Bora Zemani është një nga VIP-at më të komentuara në rrjet. Ajo është shumë aktive në rrjetet
Në një lidhje me aktorin e humorit, flet për herë të parë Bora Zemani (FOTO LAJM) Prej disa javësh, jeta private e moderatores Bora Zemani ka qenë në fokus të mediave. Siç është përfolur ajo dhe aktori
Bora Zemani flet për divorcin: Dështova! Sa herë që Bora Zemani merret në intervistë, nuk i shpëton asnjëherë pyetjes për divorcin e saj. Edhe pse kanë kaluar 2
E lidhur me Romeon? Bora Zemani i thotë të gjitha (FOTO LAJM) Pak kohë më parë u përhap me shpejtësi lajmi se Bora Zemani ka nisur një lidhje dashurie me aktorin e njohur të "Al Paza
Bora mbërthen Shqipërinë, ja akset me probleme (FOTO LAJM) ARRSH ka njoftuar mëngjesin e sotëm mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit në kushtet kur gjatë natës ka pasur reshje
Në Bundesligë bora i mohon golin futbollistit të Hannover-it përballë Leverkusen (VIDEO) Futbollisti i Hanover Genki Haraguçi nuk u ka besuar syve teksa ka parë t’i mohohet një gol i sigurtë nga bora, shkruan
Bëhuni gati, nesër nis bora në Kosovë Gjatë fundjavës mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngrohtë, me vranësira dhe diell. Në fillim të javës së ardhs
400 mijë euro fitim, si e kishin kthyer shqiptarët shtëpinë në laborator droge Dy shqiptarë kanë rënë në pranga në qytetin e Firences, pasi janë kapur me 8 kg heroinë. fillimisht ka qenë një 25 vj
Arrestohet një person në Shkup, i zbulohet laborator droge në shtëpi Sektori i Pubëve të Brendshme në Shkup ka dorëzuar deri tek Prokuroria Themelore personin N.B. (31) nga Shkupi, i dyshua
Mos u gënjeni nga temperaturat e larta, rikthehet bora në Shqipëri dhe Kosovë Shpejt pritet të rikthehen temperaturat e ulëta. Nga e hëna do të rikthehet i ftohti, ndërsa priten edhe reshje të borës
Operacioni “Laboratori”, ja si është arrestuar grupi i heroinës në Tiranë Policia e Tiranës ka njoftuar se janë sekuestruar 1 kilogramë e 864 gramë Heroië, 200 gramë Kokainë, si edhe lekë, sende