999 rezultate për

bombardues

Mendohet se kjo është arsyeja pse Irani bombardoi avionin me 176 pasagjerë (FOTO LAJM) Detaje të reja tronditëse janë zbuluar nga rrëzimi i avionit ukrainas, ku humbën jetën 176 persona. DailyMail ka publ
Rrëzohet një bombardues i Luftës së Dytë Botërore Një aeroplan bombardues i Luftës së Dytë Botërore u rrëzua sot ndërsa po përpiqej të aterrojë në SHBA. Gjashtë person
Rrëzohet "mjelma" ruse, bombarduesi i frikshëmn bie në Arktik Një avion bombardues rus është rrëzuar në veri-perëndim të Rusisë për shkak të stuhisë së dëborës. Dy anëtarë të eku
Rusia nxjerr “përbindëshin me krahë” që mund të bombardojë rruzullin tokësor brenda 24 orëve (FOTO LAJM) “Tu-160” është “përbindëshi” rus me krahë, i aftë që ti bëjë një bombardim atomik rruzullit tokësor në më pak se 24 orë
Tensione në Mesdhe, rusët ndjekin anijen luftarake amerikane Një anije luftarake ruse është parë të ndjekë atë amerikane USS Harry S. Truman në ujërat e detit Mesdhe. Video e pub
Avionët bombardues rusë diktohen pranë brigjeve të SHBA Dy avionë bombardues rusë “TU-95” janë diktuar nga avionët amerikanë US F-22 pranë brigjeve të Alaskës, në territor ndër
Avioni fantazëm, "bisha" amerikane që sulmoi Asadin e nuk e pa askush (FOTO LAJM) Rusia dhe regjimi i Asad tha se do të rrëzonte çdo raketë apo avion të aleatëve që do të sulmonte Sirinë, por asnjëri pr
Bombarduesit izraelit shkojnë në kurifin turk Izraeli ka konfirmuar në minutën e fundit pjesëmarrjen në stërvitjen e madhe që do të zhvillohet mes datave 12-23 mars n
Bombarduesit rus alarmojnë Australinë Forcat ajrore australiane u vendosën në gjendje alarmi pasi bombardierët rusë zhvilluan manovra luftarake në ujrat neutr
Sulm për hakmarrje, zbardhet deklarata e bombarduesit të Manhatanit Akayed Ullah, i dyshuari në sulmin e djeshëm në Manhatan, u tha hetuesve se ai e kreu sulmin si një akt hakmarrjeje për
Rusia ekspozon bombarduesin e ri supersonik (VIDEO) Një bombardues i ri Tupolev Tu-160 me rreze të gjatë, i pari që nga viti 1992, doli nga hangari pasi Rusia rifilloi prod
Tension në qiejt e Koresë, bombarduesit i SHBA-ve fluturojnë sipër kokave të ushtarëve të Kim-it Tre avionë bombardues të SHBA-ve dhe Koresë së Jugut fluturuan mëngjesin e sotëm pranë kufirit me Korenë e Veriut duke r
SHBA-të çojnë bombarduesit në Kore, a do të trembet Kim Jong Un? SHBA dislokoi dy avionë bombardues të rëndë supersonik në gadishullin korean për një demonstrim force përballë Phenianit
Bombarduesi i sofistikuar turpëron keq Putinin para syve te botes (VIDEO) Bombarduesi TU-22M3, i cili ka kushtuar 35 milionë funte për t’u ndërtuar, është parë duke u përgatitur për t’u nisur ,
SHBA-të rrëzojnë avionin bombardues të Asadit (FOTO LAJM) Avionët amerikanë rrëzuan mbrëmë një avion ushtarak të forcave qeveritare të Sirisë pasi ky i fundit bombardoi formacion
24 orë Luftë e Ftohtë, nga bombarduesit amerikanë në kufi me Rusin tek nëndetëset në Korenë e Jugut Njëzet e katër orë në botën e sotme: mund të ishin vitet pesëdhjetë apo gjashtëdhjetë. Njëzet e katër orë ngjarje nga Lu
Pentagoni jep alarmin: Bombarduesit rusë fluturuan pranë Alaskës dhe Kanadasë Zëdhënësi i Pentagonit, Jeff Davis, ka thënë mbrëmë para medieve se aeroplanët luftarakë rusë kanë fluturuar javën e kal
Bombarduesit rusë vijnë në Ballkan Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se ushtria e saj do të fluturojë këtë javë mbi Ballkan për të vlerësuar, sipas ty
Tension në qiell, Rusia dërgon dy bombardues atomik në kufi me SHBA-të (FOTO LAJM) Pranie e dy aeroplanëve rus që mund të transportojë mbushje bërthamora në hapësirën ajrore të Alaskës shkaktoi panik në
TENSIONET/ Rusia dërgon bombarduesit bërthamore pranë Japonisë Rusia ka nisur për herë të parë pas tre muajsh bombarduesit bërthamore pranë Japonisë, ndërsa tensione në rajon janë në