999 rezultate për

bogdanovic

Bogdanovic: No violence, and restraint Serbian Minister for Kosovo, Goran Bogdanovic has called for restraint and non-use of violence in north of Mitrovica. He
Bogdanoviç: Jo dhunës, vetëpërmbahuni Ministri serb për Kosovën, Goran Bogdanovic ka bërë thirrje për vetëpërmbajtje dhe mospërdorim dhune në veri të Mitrovic
Zyrtarët serbë bëjnë thirrje për rezistencë Dy zyrtarët serbë Goran Bogdanoviç dhe Borko Stefanoviç, kanë vizituar të martën serbët që ishin të tubuar në barrikadën
Bogdanoviç: Barrikadat nuk lëvizin Beogradi këmbëngul që barrikadat dhe bllokimi i rrugëve të qëndrojë deri në zgjidhjen e çështjes së vendkalimeve kufitar
Stefanoviç e Bogdanoviç kërcënohen me arrestim Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka kërcënuar me arrestim zyrtarët e Qeverisë së Serbisë të cilët hyjnë p
Bogdanoviç dënon djegien e Jarninës Ministri serb për Kosovën Goran Bogdanoviç, ka dënuar sot djegien e pikës kufitare në Jarinë dhe u ka bërë thirrje serbë
Bogdanovic: Kosovo has no properties in Serbia The Minister for Kosovo in the Serb Government, Goran Bogdanovic, said that Kosovo has not the right to acquire proper
Bogdanoviç: Kosova nuk ka prona në Serbi Kosova nuk mund të kërkojë prona në vendet e ish Jugosllavisë sepse nuk është trashëgimtare, nuk ka qenë republikë në at
Bogdanoviç: Bojkotoni regjistrimin Goran Bogdanoviç, ministri për Kosovën në qeverinë serbe, ka ftuar dje serbët e Kosovës që të bojkotojnë regjistrimin e
Fillimi i dialogut, ndikon në formimin e qeverisë në Prishtinë Goran Bogdanovic, ministër në të ashtuquajturën Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, ka thënë se ky vit do të jet
Bogdanoviç: Serbët duan BE-në dhe dialogun Ministri i të ashtuquajturës Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç, thotë se serbët duan të jenë
Statusi temë e bisedimeve Prishtinë-Beograd Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanovic, ka thënë se Beogradi do të bisedojë me të gjithë përfaqësuesit legjiti
Bogdanoviç: Serbia e hapur për bisedime me Kosovën Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç, ka deklaruar se Serbia është e hapur për bisedime me Kosov
Bogdanoviç për Kosovën Ministri serb për Kosovën, Goran Bogdanoviç në një intervistë për të përditshmen serbe 'Veçernje Novosti' tha se statusi
Serbia e gatshme të nisë dialogun me Prishtinën Beogradi është gati të fillojë dialogun me Prishtinën, tha ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç.
Bogdanovic: Westerwelle flet gabim mbi Kosovën Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanovic, ka thënë se statusi i Kosovës nuk është një çështje e mbyl
Bogdanovic: Bisedime për statusin Ministri për Kosovë i qeverisë serbe, Goran Bogdanoviq ka deklaruar se Beogradi dhe Prishtina duhet të bisedojnë jo vetë
Bogdanoviç: Dënoj pavarësinë e veriut! Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç ka dënuar të “Deklaratën për pavarësimin e Bashkësisë së K
Bogdanoviç sfidon qeverinë e Kosovës Ministri serb Goran Bogdanoviç duket se nesër do të sfidojë vendimin e qeverisë së Kosovës për ndalimin e futjes së lide
Bogdanovic: Beogradi kerkon bisedime per statusin Ministri Serb për Kosovën, Goran Bogdanoviç ka deklaruar se Beogradi dëshiron kompromis me Prishti