999 rezultate për

boeing

Manovra spektakolare në qiell (FOTO-LAJM) Është konkursi ku talenti shfaqet në qiellin pa kufinj. Këto fotografi tregojnë manovrat spektakolare të realizuara ng
New York, gjendet pjesa e avionit që u përplas me kullat binjake Në zonën e Qendrës Botërore të Tregtisë në New York ku ndodhi sulmi terrorist u zbulua pjesë e njërit prej avionëve të p
Defektet në bateri, Dreamliner bllokon dërgesat Të paktën 50 Boeing 787 kanë pezulluar fluturimet këtë javë pas një sërë problemesh, më seriozi nga të cilët ishte tymi
Probleme me sigurinë, pezullohen fluturimet e “Boeing 787” (FOTO-LAJM) Pas uljes emergjente të një avioni “Dreamliner” të “Boeing 787” në Japoni, Administrata Federale e Aviacionit (AFA) udhë
Suedi, një super hotel në një avion Boeing 747 (FOTO-VIDEO) Kush ulet në aeroportin e Stokholmit në Suedi mund të zgjedhë vetë nëse dëshiron të qëndrojë ende në avion. Jo shumë lar
Një avion i kthyer në shtëpi, të jetosh në një Boeing (FOTO-LAJM) Inxhinieri Bruce Campbell ka zgjedhur te jetojë në një avion të vjetër të cilin e ka parkuar pranë vendit të ish-shtëpis
Ulje e rrezikshme e Boeing 767 (VIDEO) Edhe pse nuk ka shkaktuar ndonjë dëmtim tek pasagjerët, ulja e avionit Boeing 767 në një aeroport në Japoni ka shkatuar
Boeing 747 kthehet në hotel (FOTO LAJM) Jumbo Hostel, quhet hoteli me një koncept të veçantë i cili gjendet në Stockholm të Suedisë.Hoteli është "vendosur" bren
Avioni superluksoz i Donal Trump (VIDEO) Avioni i tipit “Boeing 757” e vlerë 100 milion dollarë tashmë është në pronësi dhe shërbim të biznesmenit të njohur amer
Airbus dominon ndaj Boeing Firma amerikane e aviacionit, “International Lease Finance Corporation”, lajmëroi sot për blerjen e 100 avionëve Airbus
Boeing mund rivalen evropiane Kompania amerikane e prodhimit të aeroplanëve, Boeing, ka mundur rivalen e vetë europiane, pasi ka fituar një kontratë n