999 rezultate për

boeing

Burrë?! Kjo grua është e dashuruar me avionin Boeing 737 (FOTO LAJM) Dashuria është ndjenja sublime rreth të cilës zhvillohen ngjarjet më të rëndësishme në botë. Por dashuria ka forma t
Përveç paketimit, asgjë shqiptare te "Migjeni": Detajet që nxjerrin zbuluar propagandën e Ramës (FOTO LAJM) Përveç bojës dhe ndonjë gote kartoni me logon e stampuar si edhe dy tre stjuardesave, asgjë tjetër nuk ka shqiptare tek
Zgjidhet misteri i "MH 370": Ky është përgjegjësi për zhdukjen Eksperti i MH370, David Learmount pretendon se di se kush fshihet pas zhdukjes së avionit Boeing 777. Fluturimi 370 i
Pas 5 vitesh, eksperti tregon misterin që fshihet pas zhdukjes së avionit "Malaysia Airlines" (FOTO LAJM) Eksperti i MH370, David Learmount pretendon se di se kush fshihet pas zhdukjes së avionit Boeing 777. Fluturimi 370 i
Amerika dërgon "bishën" e ajrit për të shuar zjarret në Amazonë (VIDEO) SHBA-të kanë dërguar aeroplanin më të madh cisternë në botë Boeing 747-400 në shtetin e Amerikës së Jugut, për të fikur
Panik në Izrael, një avion me 152 pasagjerë po vërtitet rrezikshëm në ajër (VIDEO) Në aeroportin “Ben Gurion” në Izrael janë aktivizuar të gjitha ekipet emergjente, derisa pritet ulja e një aeroplani të
A janë të sigurtë Boeing MAX? Dy aksidente ajrore, pesë muaj larg njëri tjetrit, gati 350 viktima. Të dyja ishin me të njëjtin model avioni – Boeing M
Del shkaku i tragjedisë, sistemi që mori më qafë 346 njerëz në dy aksidente ajrore Shkaku i rrëzimit të avionit të “Ethiopian Airlines”me 157 persona, është i njëjtë me atë të Lion Air, në Indonezi në mu
Lamtumirë Boeing 737 Max Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në botë, Boeing, nxori nga përdorimi gjithë flotën e avionëve 737 Max, pasi hetuesit g
Trump merr vendimin e ri, pezullohen avionët Boeing 737 Max 8 Presidenti Donald Trump urdhëroi linjat ajrore në Shtetet e Bashkuara të pezullojnë avionët 737 Max 8 të Boeingut, duke
Shqipëria bllokon avionin e tragjedisë (por rrëngallat 30 vjeçare fluturojnë ende) Shqipëria i është bashkuar mjaft vendeve të tjera në botë që kanë ndaluar për momentin fluturimin nga Rinasi apo në hapë
Kosova ndalon fluturimet e “Boeing 737-8 MAX” Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar fluturimet e të gjithë aeroplanëve “Boeing 737-8 MAX”
Dy shtete heqin nga qarkullimi Boeing 737 Max Pas Indonezisë dhe Kinës, edhe Australia dhe Singapori i kanë anuluar të gjitha fluturimet që janë paraparë të kryhen me
Sa të sigurt jemi me Boeing 737 Max? Edhe 350 janë në qarkullim Kompanisë turistike gjermane TUI duket nuk i ecën fati. Që prej dy vjetësh ajo po përgatitet për marrjen e avionëve të r
Rrëzimi i dytë brenda disa muajsh, kush është avioni i Boeing që po rrezikon udhëtarët Disa kompani të fluturimeve e kanë hequr nga përdorimi aeroplanin e tipit “Boeing 737 Max 8” pas aksidentit që ndodhi në
Dy tragjedi në pak muaj, çfarë po ndodh me super avionin Boeing 737 MAX8 Rrëzimi i aeroplanit me pasagjerë i linjës ajrore, Ethiopian Airlines, që ka lënë të vdekur 157 persona në bord, ka ngri
Boeing humb miliarda dollarë për shkak të Trumpit Vendimi i SHBA-së për tërheqje nga marrëveshja nukleare me Iranin do t’i kushtojë kompanisë Boeing me miliarda dollarë h
Prodhohet e para "shtëpi fluturuese" do të mahniteni nga luksi i saj (FOTO LAJM) Mendoni të keni një shtëpi luksoze prej 2.400 metra katror, e cila mund të fluturojë bashkë me ju dhe 39 miqtë tuaj më t
Misteri i aeroplanit të braktisur që po habit turistët (FOTO LAJM) Një aeroplan i braktisur Boeing 737 në një fushë në Bali është shndërruar në një tërheqje turistike kohët e fundit. A
Përreth botës për vetëm dy orë, brenda një dekade do ndodhë çmenduria Boeing ka premtuar të bëjë aeroplanët hipersonik për pasagjerët, një realitet - dhe thotë se dicka e tillë mund të ndo