999 rezultate për

bllokuar

SI NË '97/ Digjen goma e bllokohen rrugë, fillon kaosi në vend (VIDEO) Mosbindja civile ka nisur në vend duke bllokuar akset kryesore të lëvizjes. Në këto momente qindra shqiptarë kanë bl
Fillon dhuna, militantët e opozitës përplasen me policinë (FOTO LAJM) Mosbindja civile ka pasur përplasjen e parë. Mësohet se në Milot, ku protestuesit kanë bllokuar aksin kryesor, polici
Mosbindja civile paralizon vendin, akset kryesore bllokohen nga protestuesit (FOTO LAJM) Ka nisur mosbindja civile e cila ka bllokuar disa nga akset më të rëndësishme në vend. Fillimisht aksi i parë që ësh
Revolta e kuksianëve, bllokohet rruga në Tiranë Rruga para Drejtorisë së Policisë së Tiranës është bllokuar nga familjarët e 23 personave që u arrestuan në Kukës pas pr
Dhunë e kaos në Rrugën e Kombit, bllokohen valët celulare (FOTO LAJM) Rruga e Kombit është bllokuar nga protestues dhe trupat e policisë të cilët janë përleshur edhe fizikisht. Por fatkeq
Gurë e shkopinj gome, policia përplaset me protestuesit tek Rruga e Kombit (VIDEO) Pavarësisht se ka vetëm pak minuta që protesta në Rrugën e Kombit ka nisur zyrtarisht, janë shënuar incidentet e para.
Serbët e Veriut në aksion pas arrestimit të Gjuriqit Pas arrestimit të djeshëm të Marko Gjuriq, banorët serbë në veri të vendit kanë bllokuar rrugën në drejtim të komunës së
Peshkaqenët sulmojnë balenat, pasi ato ishin të bllokuara në një plazh Disa peshkaqenë kanë sulmuar një grup balenash në një plazh. Teksa balenat ishin të bllokuara në një plazh, disa peshka
Pa drita e të bllokuar, veriu i Shqipërisë "pushtohet" nga dëbora Reshjet e dëborës kanë pushtuar veriun e Shqipërisë duke shkaktuar bllokim rrugësh, si dhe probleme me energjinë elektri
Flet 60-vjeçari që rrezikoi jetën për të shpëtuar fëmijët e bllokuar 3 orë në ujë Ai u fut në lumin Kir për të ndihmuar dy fëmijët që kishin mbetur të bllokuar poshtë Urës së Bardhajve. "Unë isha në
"Trepça"e bllokuar për shkak të Listës Serbe, në pritje të marrëveshjes Rreth 120 kandidatë kanë aplikuar për pozitën e anëtarëve të Bordit të kompleksit metalurgjik “Trepça”, që sipas zyrtarë
Sërish Calhanoglu, Milan kalon në epërsi kundër Chievos (VIDEO) Milan ka gjetur golin e parë në ndeshjen e radhës me Chievon. Ka qenë sërish Calhanoglu, i cili ka shfrytëzuar asisti
Serbët mbajnë bllokuar “Trepçën" Serbët kanë bllokuar sërish “Trepçën”. Ky komunitet, që ka kundërshtuar nga fillimi ndryshimin e statusit të kësaj nd
Fusin në grackë leopardin, por e pësojnë keq (VIDEO) Një leopard i tërbuar që u bllokua në një shtëpi kafshoi një njeri dhe sulmoi disa të tjerë që po mundoheshin ta kapnin.
Vjen goli i parë në derbin anglez United - Liverpool (VIDEO) United dhe Liverpool kanë arritur të zhbllokojnë supersfidën e sotme. Ka qenë Marcus Rashford i cili ka shfrytëzuar
Rrugët e bllokuara nga rrëshkitjet e dherave dhe përmbytjet në qarqe Bazuar në informacionet e mbërritura në Qendrën e Bashkuar Operacionale pranë Shtabit të Përgjithshëm, situata e përmbyt
6 orë ankthi për të shpëtuar 4 punonjës të bllokuar në Dajt (FOTO LAJM) Ka zgjatur 6 orë një operacion në Dajt për të shpëtuar disa punonjës të bllokuar. Mësohet se 10 efektivë të Komandës
Përmbytet Malisheva, Mirusha rrezikon banorët Si pasojë e reshjeve të shiut dhe shkrirjes së shpejtë të borës, në territorin e Komunës së Malishevës, është rritur niv
Shembet ura, bllokohen qindra banorë në Lezhë Një urë është shembur në Lezhe duke bllokuar mijëra banorë të zonës. Ura mbi lumin Drin, lidhte zonën e Maben me Barb
1 milion euro drogë, arrestohen dy shqiptarët trafikantë Karabinierët në Rimini në bashkëpunim me kolegët e tyre në Lecce kanë bllokuar 3 korrierë droge që ishin gati ta përmbyt